Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak dobrze zabezpieczyć swoje konta internetowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 KakarottoSSJ1

KakarottoSSJ1

    Początkujący

  • 78 postów

Napisano 17 05 2013 - 17:57

Witam, w razie źle wstawionego tematu proszę o przeniesienie/podpięcie.

 

A więc tak , pisząc konta internetowe mam na myśli konta w grach internetowych ,konta na różnych forach i platformach ( steam, origin )  , ale najbardziej mi chodzi właśnie o zabezpieczenie kont na platformach gdyż posiadam sporo gier na nich miedzy innymi na  steam , origin , game for windows live  a z racji tego że mam tam sporo gier to nie chciałbym aby mi to wszystko przepadło dlatego proszę o poradę jak dobrze to zabezpieczyć , te wszystkie konta na platformach jak i inne mam zarejestrowane na jednym adresie e-mail !! wszystko !! i tak się teraz zastanawiam czy to bezpieczne ,oczywiście  loginy i hasła do wszystkich kont są różne , jak i login i hasło do poczty też jest inne niż do kont , ale czy to wystarczające zabezpieczenie ?

 

 

z tego co się dowiedziałem to z darmowych poczt e-mail to najbezpieczniejsza jest gmail czy to prawda?

 



  • 0

#2 Reedd

Reedd

    Stały użytkownik

  • 348 postów

Napisano 17 05 2013 - 21:16

Gmail lub WP. Można chyba jakoś zabezpieczyć , że te hasła ci wejdą tylko z określonego IP , czyli będziesz mógł wejść tylko na swoim komputerze. ( komputerze o tym samym IP na które zarejestrujesz hasło) , ale pewny nie jestem czy jest taka funkcja. Polecam dobrego firewall'a i dobry program Antywirusowy , skanowanie często komputera , pilnowanie po prostu żeby nie mieć jakiegoś wirusa / keyloggera na kompie. Nie wchodzić na różne niezaufane strony internetowe , nie pobierać nielegalnych zawirusowanych plików itd. itd... . 

Dodam jeszcze taką banalną rzecz , że loginy hasła powinny być zróżnicowane , najlepiej ile się da swoje dane osobowe też ukryte , tzn wiek i data ur, bo po tym też można łatwiej hasło odgadnąć. Jeśli chcesz się dowiedzieć czy na swoim komputerze nie posiadasz keyloggera , zobacz pierwszy lepszy poradnik na googlach , w internecie i na różnych forach jest tego masa.



Użytkownik Reedd edytował ten post 17 05 2013 - 21:18

  • 0

#3 KakarottoSSJ1

KakarottoSSJ1

    Początkujący

  • 78 postów

Napisano 18 05 2013 - 13:21

Gmail lub WP. Można chyba jakoś zabezpieczyć , że te hasła ci wejdą tylko z określonego IP , czyli będziesz mógł wejść tylko na swoim komputerze. ( komputerze o tym samym IP na które zarejestrujesz hasło) , ale pewny nie jestem czy jest taka funkcja. Polecam dobrego firewall'a i dobry program Antywirusowy , skanowanie często komputera , pilnowanie po prostu żeby nie mieć jakiegoś wirusa / keyloggera na kompie. Nie wchodzić na różne niezaufane strony internetowe , nie pobierać nielegalnych zawirusowanych plików itd. itd... . 

Dodam jeszcze taką banalną rzecz , że loginy hasła powinny być zróżnicowane , najlepiej ile się da swoje dane osobowe też ukryte , tzn wiek i data ur, bo po tym też można łatwiej hasło odgadnąć. Jeśli chcesz się dowiedzieć czy na swoim komputerze nie posiadasz keyloggera , zobacz pierwszy lepszy poradnik na googlach , w internecie i na różnych forach jest tego masa.

 

 

Dzięki za odpowiedź.

 

znalazłem jeszcze coś takiego , wygląda na przydatne

 

http://virusscan.jotti.org/pl


  • 0

#4 pawel315

pawel315

    Uzależniony od forum

  • 1 553 postów

Napisano 18 05 2013 - 19:47

Ten skaner, który podałeś skanuje pliki, ja znam lepszy( potrafi skanować url'e ) -> Virustotal.com


  • 0

#5 Spinacz

Spinacz

    Początkujący

  • 71 postów

Napisano 24 05 2013 - 18:09

Avast + Comodo Firewall to bardzo dobre zabezpieczenie, jeżeli chcesz skanery online to polecam zajrzeć tutaj (sprawdzisz czy linki są bezpieczne), oraz tutaj (skanery antywirusowe online).


Użytkownik pawel315 edytował ten post 24 05 2013 - 18:28
usuwam te linki

  • 0

#6 KakarottoSSJ1

KakarottoSSJ1

    Początkujący

  • 78 postów

Napisano 27 05 2013 - 11:56

Avast + Comodo Firewall to bardzo dobre zabezpieczenie, jeżeli chcesz skanery online to polecam zajrzeć tutaj (sprawdzisz czy linki są bezpieczne), oraz tutaj (skanery antywirusowe online).

 

podałeś tylko jeden link ,a gdzie ten drugi gdzie mogę sprawdzić czy linki są bezpieczne

 

[uwaga=pawel315]

To ja te linki usunąłem, ponieważ reklamowały one jakiś portal ;)

[/uwaga]



Użytkownik pawel315 edytował ten post 27 05 2013 - 16:39

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych