Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak być legalnym? - Vista na HP Pavilion DV6xxx


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 glexu

glexu

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 24 10 2007 - 11:03

Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post na tym forum. Zapoznałem sie z regulaminem i użyłem opcji szukaj - ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na nurtujacy mnie problem.

Mianowicie jakis czas temu nabyłem w niemczech laptopa HP Pavilion z serii DV6000 z preinstalowanym Win Vista Home Premium DE. Oczywiscie zamiast plyt recovery była partycja recovery na dysku HDD. Niestety z powodów mojej glupoty nie udało mi się nagrać płyt recovery do przywrócenia systemu po awarii. Na dodatek po większych komplikacjach z partycjami musiałem usunąc tę partycję. Reasumując pozostałem bez Visty na plytach i na dysku. Ale chce byc legalny i miec te Vistę na kompie. Wiem że można zamówićz HelpDesku Hp płyty za odpowiednią opłatą, ale po konsultacji z HP Polska dowiedziałem sie zę oni nie moga wysłac do mnie płyt bo notebook jest kupiony w niemczech. Po "rozmowie" HP Deutschland dowiedzialem sie wysylają plyty tylko do niemiec. I jestem w kropce :)

Teraz pytanie: czy na przyklad jeżeli ściągne ta Viste z netu i zainstaluje ja podając numer seryjny z naklejki pod kompem będę legalny?

I pytanie drugie: Czy mogę użyć klucza z naklejki do aktywacji WIN VISTA HOME PREMIUM ale w wersji PL?
(pytam bo chetnie zainstaluje wersje niemiecka - ale nie widzialem nigdzie w necie do sciagnięcia wersji DE)

za wszelkie sugestie i informację z góry dziękuję,
pozdrawaiam,
Glexu

  • 0

#2 mampytanie

mampytanie

    Początkujący

  • 27 postów

Napisano 24 10 2007 - 11:15

Ja nie moge, to tyle problemow z tym jest? Nie dosc ze czlowiek placi spore pieniadze, to potem jeszcze musi sie martwic o takie rzeczy, zycze korzystnego zalatwienia sprawy, niestety osobiscie nie wiem jak pomóc, ale ciekawy temat, tez chce kupic laptopa z Winda Vista, mam nadzieje, ze mnie problemy omina :)

  • 0

#3 glexu

glexu

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 24 10 2007 - 11:25

Ja nie moge, to tyle problemow z tym jest?


Problemów jak problemów. W sumie wiem ze to w moim interesie jest zadbać o dane na dysku i powinienem zrobić te płyty recovery. Ale że zachciało mi sie mieszac i miec 2 systemy (Vista oryg i xp mniej oryg :)) na tym laptopie to mam za swoje. Tak namieszałem z partycjami że w efekcie usunąłem wszystko co było na dysku bo inaczej sie nie dało.

W sumie co za różnica jaki sys mam zainstalowany na dysku? Czy z oryginalnych płyt czy nie skoro mam legalny klucz? Tylko skad zdobyć teraz instalke Visty Home Premium DE? :)

pozdrawiam i czekam na info

Glexu
  • 0

#4 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 24 10 2007 - 12:12

W zasadzie to nie ma znaczenia z jakiego nośnika zainstalujesz system, problem może być z numerem, bo nie jest powiedziane że będzie pasował do wersji ściągniętej z neta - ale spróbowac możesz
Niemiecką vistę znajdziesz spokojnie, nie musi to być Home Premium, wszystkie visty mają taki sam nośnik, w czasie instalacji wybierasz wersję i podajesz numer seryjny.
Potwierdzeniem legalności systemu wersji w wersji OEM jest:
- naklejka licencyjna
- faktura zakupu
- nośnik, książeczka dołączana do systemu
Przyjmuje się że do potwierdzenia legalności potrzebne są dwie z tych trzech rzeczy, więc jesli uda ci się zainstalować vistę z innego nośnika na swoim kompie to wydaje mi się że będziesz legany
  • 0

#5 glexu

glexu

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 24 10 2007 - 12:20

Potwierdzeniem legalności systemu wersji w wersji OEM jest:
- naklejka licencyjna
- faktura zakupu
- nośnik, książeczka dołączana do systemu
Przyjmuje się że do potwierdzenia legalności potrzebne są dwie z tych trzech rzeczy, więc jesli uda ci się zainstalować vistę z innego nośnika na swoim kompie to wydaje mi się że będziesz legany


Dzięku nurek z infiormację. Zabiorę się dzisiaj za szkukanie na necie niemieckiej wersji VISTY - mam nadzieję, że uda mi się znaleźć.

A wiesz coś, czy uda mi się ew użyć klucza z naklejki do polskiej wersji Visty? Czy to już za dużo bym chciał?
  • 0

#6 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 24 10 2007 - 13:32

Jeśli zmienisz wersję językową przestaniesz być legalny. Poza tym prawdopodobnie nie bedzie pasował.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych