Skocz do zawartości


Zdjęcie

IrDA nie działa [help!]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Amon

Amon

    Początkujący

  • 28 postów

Napisano 13 04 2007 - 00:09

Witam..
nie wiem co się dzieje ale przed formatem wszystko było ok..
teraz przykładam telefon (nokia 6021) do wbudowanej w laptop IrDY i nic.. zero odzewu..
w menedżerze urządzeń widnieje łącze bezprzewodowe z domyślnym sterownikiem..
próbowałem już zmieniać szybkość przesyłu ale bez efektu..

co robić??

dodam że laptop to ASUS A6RP AP002H

  • 0

#2 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 13 04 2007 - 10:52

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest zakup "błękitnego zęba" do laptopa (sprawdziłem - Twój lapek nie ma BlueTootha, ma natomiast telefon). Takie urządzonko for USB kosztuje ok. 30-50 zł. Szybszy transfer i mniej problemów.

  • 0

#3 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 13 04 2007 - 11:22

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest zakup "błękitnego zęba" do laptopa (sprawdziłem - Twój lapek nie ma BlueTootha, ma natomiast telefon). Takie urządzonko for USB kosztuje ok. 30-50 zł. Szybszy transfer i mniej problemów.

Witam.

Jak by na to nie patrzeć @Jotgie, zakup BT to nie rozwiązanie problemu niedziałającej IRDy.
Jedyne co przychodzi mi teraz do głowy i co możesz spróbować to w panel sterowania / sprzęt / menadżer urządzeń wybrać właściwości podczerwieni i prędkość ustawić na 115200 (a przynajmniej coś w tej okolicy). Jakiś miesiąc temu zestawiałem xp sp2 z nokia 6610i. Połączenie albo było zrywane, albo 'łapało jak chciało'. Użyłem małej aplikacji "mRouter". Podrzymuje ona bardzo ładnie całe połączenie. Wrzuciłem instalkę na ftp, więc możesz ją stąd ściągnąć. Jako że korzystam jedynie z BT i kart nic więcej już nie wymyślę. Nawet swoją IDRe oddałem i nie mam jak przyjrzeć się ustawieniom. Po zmianie prędkości i instalacji/ konfiguracji mRouter'a włącz podczerwień i spróbuj wykryć urządzenie/ wysłać obrazek.
Istnieje jeszcze możliwość, że podczerwień jest wyłączona w biosie.


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#4 Amon

Amon

    Początkujący

  • 28 postów

Napisano 13 04 2007 - 12:55

dzięki za pomoc ale niestety mRouter nie pomógł.. rzeczywiście wcześniej (jak działało) zrywało połączenie i IrDA w zasadzie działała jak chciała.. chyba czas przerzucić się na unixa :blink:

a co do IrDY
dokopałem się do linka z programami do obsługi połączeń.. może komuś się przyda

pozdrawiam
  • 0

#5 mihal

mihal

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 15 04 2007 - 15:21

Z tego co wiem to laczy sie z nokia przez program. A w tej nokii akurat irda jest nieszczesna, dlatego ja stawiam na wine telefonu. Polecam BT.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych