Skocz do zawartości


Zdjęcie

Internet radiowy a podział na 2 PC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 KIT

KIT

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 30 06 2007 - 19:02

Witam, szukam i nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie czy mogę podzielić internet na(stworzyć sieć między) dwa komputery, mając usuługodawcę radiowego, który przydziela mojemu komputerowi prywatny adres IP. Na razie stworzyłem sieć PC - PC za pomocą drugiej sieciówki i kabla crossowanego, ale takie rozwiązanie mnie nie satysfakcjonuje ponieważ jeden z komputerów musi cały czas chodzić. W związku z tym mam następujące pytania:
1. Czy mogę połączyć 2 komputery za pomocą Routera z wbudowanym switchem tak aby na obydwóch był internet?
2. Co zrobić, jeżeli usługodawca nałożył mi blokadę na MAC'a sieciówki(tj. tylko z mojego PC mogę się łączyć z internetem)[ewentualnie mógłbym zgłosić mu zmianę kart sieciowej, ale czy jeżeli podam adres MAC routera, to czy się zczaii, że to router?]. Pozdrawiam :P :P

  • 0

#2 traphezz

traphezz

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 01 07 2007 - 13:52

1. Tak np Linksysem WRT54G z alternatywnym softem
2. MAC mozna skopiowac z karty na router

  • 0

#3 KIT

KIT

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 01 07 2007 - 14:28

1. Tak np Linksysem WRT54G z alternatywnym softem
2. MAC mozna skopiowac z karty na router

A co takiego ma ten router, co będzie mi potrzebne do zbudowania tej małej sieci ? O co chodzi z Tym alternatywnym softem, czy to jest jakiś mod do obecnego softu jaki znajduje się w routerze, jeżeli tak, to w jaki sposób go wgrać do Routera

Jakie funkcje musi posiadać Router, aby stworzenie takiej sieci było możliwe??
  • 0

#4 traphezz

traphezz

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 01 07 2007 - 18:47

A co takiego ma ten router, co będzie mi potrzebne do zbudowania tej małej sieci ?

mozliwosc wgrania innego softu ktory obsluzy Ci to

O co chodzi z Tym alternatywnym softem, czy to jest jakiś mod do obecnego softu jaki znajduje się w routerze, jeżeli tak, to w jaki sposób go wgrać do Routera


Mozna wgrac alternatywne oprogramowanie (darmowe) zamiast oryginalnego ktory odbierze Ci sygnal radiowy i pusci go po przelaczniku w routerze. Wgrywa sie je poprzez przegladarke

Jakie funkcje musi posiadać Router, aby stworzenie takiej sieci było możliwe??


Router raczej takiej nie posiada - AP-Client


Zamiast tej opcji co podalem wyzej mozesz kupic Access Point i Switch i w ten sposob podzielic :P
  • 0

#5 KIT

KIT

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 02 07 2007 - 13:14

Zamiast tej opcji co podalem wyzej mozesz kupic Access Point i Switch i w ten sposob podzielic :P


Po co kupować AP i Switch, jak AP ma już w sobie przeważnie wbudowany 4 portowy switch.
Jest jeszcze jeden problem. Mój usługodawca używa jakiegoś urządzenia, które z jednej strony jest podpiete do anteny z drugiej strony leci skrętką do mojego PC. Zadanie tego urządzenia jest przetwarzanie sygnału radiowego na analogowe. Czy mój APek będzie kolidował z tym urzadzeniem co zamontował mi admin sieci na dachu w puszce(nie mam dostępu do tego urządzenia, tym bardziej nie mogę mu reseta zapodać :P)??
  • 0

#6 traphezz

traphezz

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 02 07 2007 - 13:29

Po co kupować AP i Switch, jak AP ma już w sobie przeważnie wbudowany 4 portowy switch.


Mylisz pojecia, AP odbiera sygnal radiowy i zamienia Ci na cyfrow, taki AP z wbudowanym switchem nazywa sie router

Jest jeszcze jeden problem. Mój usługodawca używa jakiegoś urządzenia, które z jednej strony jest podpiete do anteny z drugiej strony leci skrętką do mojego PC.


To pewnie jest AP skoro nie masz karty bezprzewodowej wbudowanej w komputer

Zadanie tego urządzenia jest przetwarzanie sygnału radiowego na analogowe.



Jak na analogowe O_o?

Czy mój APek będzie kolidował z tym urzadzeniem co zamontował mi admin sieci na dachu w puszce(nie mam dostępu do tego urządzenia, tym bardziej nie mogę mu reseta zapodać :P)??

Skoro do Ciebie idzie skretka to po co Ci AP albo router jak nie dostajes sygnalu radiowego a po kablu to wystarczy w domu sam switch/hub postawic i tez bedziesz miec internet
  • 0

#7 KIT

KIT

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 02 07 2007 - 17:53

Wydaje mi się, że niezbyt wyraźnie wyjaśniłem problem, bądź moje myslenie jest błędne, otóż postanowiłem zaobrazowac problem graficznie :P Oto i on:

Załączone miniatury

  • problem.JPG

  • 0

#8 traphezz

traphezz

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 02 07 2007 - 18:12

To co kupiles to router z wbudowanym AP :P Szkoda ze D-Linka ... no ale coz. W takim razie jak w ustawieniach routera masz kopiowanie MACa karty sieciowej to mozesz go zainstalowac po prostu ten kabel co z gory idzie podpinasz pod port WAN w routerze a komputery pod pozostale i powinno smigac

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych