Skocz do zawartości


Zdjęcie

Internet na kilku komputerach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 jasiekn

jasiekn

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 15 09 2007 - 17:20

Witam,
chcialbym prosic Was o pomoc. Posiadam komputer stacjonarny podlaczony do internetu (Multimedia Polska 1Mbit). Chcialbym takze, by dostep do internetu mialy dwa notebooki. Domyslam sie, ze najlepiej kupic router i wszystko podlaczyc. Problem polega na tym, ze "źródło" internetu jest w innym pokoju, a te 3 komputery są w innym. Stacjonarny jest podlaczony kablem przebitym przez sciane. Modem Multimedii Motorolla SBV5121 stoi przy komputerze stacjonarnym. Moje pytanie polega na tym: w jaki sposob podlaczyc te dwa komputery, zebym nie musial ciagnac kabli z innego pokoju? Czy jest mozliwosc podlaczenia routera do mojego modemu, badz do kabla ktory jest podlaczony do tego modemu? Najlepszym rozwiazaniem dla tych dwoch notebookow bylaby jakas bezprzewodowa siec, ale jak to zrobic? Musialbym ciagnac nowy kabel ze "żródła" do pokoju z komputerami, i tam siec bezprzewodowa rozdzielalaby internet na 3 komputery? Wolalbym jednak by staclonarny mial podlaczenie przewodowe. W jaki sposob to zrobic? Bede wdzieczny za wszystkie sugestie.
Pozdrawiam.

  • 0

#2 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 15 09 2007 - 20:35

Kupujesz router z wi-fi, stacjonarny moze zostac na kablu a notebooki bezprzewodowo. Router stawiasz obok modemu i gotowe, nic nie musisz ciągnąć.

  • 0

#3 lukasz.j

lukasz.j

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 22 09 2007 - 18:05

Kupujesz router z wi-fi, stacjonarny moze zostac na kablu a notebooki bezprzewodowo. Router stawiasz obok modemu i gotowe, nic nie musisz ciągnąć.

To jest najsensowniejszy sposób.
Ja miałem taki sam problem, tyle że z jednym latopem więc dokupiłem sieciówke i laptopa podpialem pod ta sieciowke i ustawilem w windowsie udostepnianie internetu dloa tej sieciówki. Do tego kabel z przeplotem i kilka ustawien IP.
Dziala bez zarzutu. Jeden problem, mój komputer musi byc uruchominony.
Pozdrawiam

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych