Skocz do zawartości


Zdjęcie

Internet domowy, który dostawca?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 adryjan00

adryjan00

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 14 01 2015 - 17:39

Witam, mam problem z wyborem dostawcy internetu domowego.

Kończy mi się umowa z TP i nie zamierzam z nimi przedłużać umowy. Netia też nie wchodzi w grę, ponieważ, należy mieć telefon stacjonarny, a z telefonu stacjonarnego w ogóle się nie korzysta i chcę z niego zrezygnować (ani jednej rozmowy wychodzącej w ciągu ostatnich dwóch lat). TP dorzuciło mi telewizję, która również nie była podłączana (aczkolwiek teraz będę brał pod uwagę internet z tv)

Vectra i ups nie są dostępne pod moim adresem.


Widziałem ofertę cyfrowego polsatu:

http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/internet/oferta-internet.cp?packageName=pakiet-24&cpClient=false&offerType=ODU


Tutaj interesowałby mnie Internet Power LTE 30 GB. Niestety nie wiem jak dokładnie ma się sprawa z tym LTE, ponieważ mieszkam kawałek od centrum Wrocławia i nie wiem czy przez to prędkość internetu nie ograniczy się do minimum. Plusem jest to, że mamy w domu telewizję z CP i abonament na internet byłby o 50% tańszy - 34,95zł.

Drugą opcją jest NC+ z internetem.

http://ncplus.pl/sklep/oferta/comfortplus-orange-sport-internet


Czemu akurat myślę o NC+, ponieważ przydałaby mi się telewizja z Ligą Mistrzów i meczami Ekstraklasy oraz Premier League.
Tutaj NC+ oferuje internet LTE z pakietem danych 30GB (nie wiem, jaka będzie prędkość internetu po wykorzystaniu tego pakietu). Nie wiem też czy tutaj nie będę potrzebował linii telefonicznej do internetu (chyba nie, bo to LTE). Cena to 102 zł miesięcznie, czyli bardzo korzystna cena (obecnie płacę 124zł za internet do 10mb/s, telefon stacjonarny, z którego się nie korzysta oraz tv, z której również się nie korzystało).

Co o tym sądzicie? Macie jakieś uwagi? Ktoś z was może korzysta z którejś z tych usług? Jakieś opinie?

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 14 01 2015 - 18:12

Właśnie przeglądam dla siebie z Netii i nie widzę aby był potrzebny telefon stacjonarny. W/g cennika mają dość ciekawe oferty.

  • 0

#3 NorthKorea

NorthKorea

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 14 01 2015 - 22:11

Netii nie polecam , nie mają boku nawet , jakakolwiek sprawa , trzeba dzwonić na infolinię . Technicznie to porażka .


  • 0

#4 adryjan00

adryjan00

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 15 01 2015 - 01:00

No jak teraz patrzę na ich ofertę to bardzo mi się podoba, chyba jutro pogadam z konsultantem od nich


  • 0

#5 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 15 01 2015 - 09:14

Netii nie polecam , nie mają boku nawet , jakakolwiek sprawa , trzeba dzwonić na infolinię . Technicznie to porażka .

A jak wygląda działanie internetu np: przy 10mb/s?
  • 0

#6 NorthKorea

NorthKorea

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 15 01 2015 - 18:39

10 Mb/s jest na papierze Netia podobnie jak TPSA/Orange nie gwarantuje niczego . Słynne DO masz np 3-4 Mb/s a płacisz za 1o . BOK w Netii tylko telefoniczny jest , a firma podwykonawcza obsługuje najpierw Orange potem Netię . Czeka się dłużej na naprawę/instalację telefonu i internetu . Infolinia Techniczna to całkowika porażka , nikt nic nie wie i kpią sobie z klienta :kill: .


  • 0

#7 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 15 01 2015 - 19:53

A jaką firmę byś polecił która ma internet w ofercie. Zależało by mi aby nie wymagali połączenia telefonicznego.
  • 0

#8 NorthKorea

NorthKorea

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 15 01 2015 - 22:25

Jeżeli masz możliwość to MultiMedię lub UPC .


  • 0

#9 adryjan00

adryjan00

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 17 01 2015 - 19:57

Powiem wam, że już sam nie wiem co wybrać. A jak oceniacie ten internet w Cyfrowym Polsacie?


  • 0

#10 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 17 01 2015 - 21:24

Niby LTE bez limitu ale jednak ten limit jest, ale jak ten internet będzie chodził po przekroczeniu limitu to nie mam pojęcia.
Podobno TP dawniej neostrada jest OK
  • 0

#11 Venom Morph

Venom Morph

    Początkujący

  • 26 postów

Napisano 19 01 2015 - 08:25

...
Podobno TP dawniej neostrada jest OK

 

Nie wiem jak w większych miastach, ale osobiście odradzałbym jak tylko się da.

 

Co do linii telefonicznej, to pytanie czy trzeba mieć jakąkolwiek linię czy u konkretnego dostawcy. Jeśli nie musi pochodzić od dostawcy internetu to TP czy tam Orange daje możliwość zawieszenia linii. Płacisz jakieś niewielkie pieniądze za utrzymanie łącza. Możliwe że i u innych operatorów jest taka możliwość, więc warto przeliczyć, bo być może się kalkuluje.



  • 0

#12 PiterBenk

PiterBenk

    Początkujący

  • 89 postów

Napisano 19 01 2015 - 12:26

Na wsiach to chyba tylko Netia lub Orange. W miastach wybór jest większy. Sam mam Multimedia i jestem zadowolony z prędkosci internetu.



  • 0

#13 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 20 01 2015 - 21:57

W moim mieście nie ma firmy Multimedia więc mam ograniczony wybór, chyba zdecyduje się na usługi z Netii bo internet z transferem zaczyna mnie trochę irytować.

Użytkownik Qauke edytował ten post 20 01 2015 - 22:01

  • 0

#14 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 21 01 2015 - 01:38

Warto poszukać lokalnych dostawców. Często mają dobrą jakość za niską cenę.


  • 0

#15 adryjan00

adryjan00

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 22 01 2015 - 12:58

A wiecie coś może na temat telefony analogowego i telefonu cyfrowego?

Facet z netii powiedział, że nie można mi nic zaproponować ponieważ mam telefon cyfrowy. Do końca nie wiem na jakiej zasadzie to działa i co mam teraz robić.


  • 0

#16 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 26 01 2015 - 11:45

Jest jeszcze możliwość podłączenia internetu radiowego (bez limitu transferu) i to jest chyba najrozsądniejsze rozwiązanie mojego problemu.
  • 0

#17 Raaaaav44

Raaaaav44

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 23 02 2015 - 12:34

Witam. Od ładnych kilku lat męczę się z internetem radiowym o prędkości 512kbps za który płacę 50zł miesięcznie. Pomyślałem sobie żeby poszukać czegoś szybszego w tej cenie ale w okolicy nie ma zbyt dużej liczby dostawców z konkurencyjnymi ofertami. Jedynie Plus, Orange itp, które nie cieszą się wśród znajomych dobrą opinią. Sam miełem kiedyś mobilny net z plusa i płaciłem za 7Mb 60zł a w praktyce prędkość pobierania wynosiła 20kB/sek. :) Bardzo intryguje mnie sprawa internetu stacjonarnego z linii telefonicznej. Za oknem kabel na wyciągnięcie ręki i pytanie czy mógłbym skorzystać z takiego internetu? Pytam ponieważ wszyscy moi znajomi mają internet radiowy lub mobilny i zastanawia mnie dlaczego? Czy internet z kabla faktycznie jest niedostępny w moim miejscu zamieszkania? 


  • 0

#18 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 23 02 2015 - 12:43

 Czy internet z kabla faktycznie jest niedostępny w moim miejscu zamieszkania? 

A gdzie mieszkasz? 

Dzwoniłeś, pytałeś dostawców internetu "po kablu" czy są techniczne możliwości założenia takiej usługi u ciebie? 


  • 0

#19 Raaaaav44

Raaaaav44

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 23 02 2015 - 16:36

Marianki/gm.Ciepielów/pow.Lipsko/woj.Mazowieckie. Nie dzwoniłem. Szukałem w internecie na stronach dostawców takiego internetu, niestety nic nie znalazłem. Natomiast ta wyszukiwarka: http://www.wybieramy.net znajduje oferty od tp, orange, netii, i kilku innych dostawców. Jutro będę w placówce Orange to zapytam o możliwość podłączenia takiego internetu, chociaż lepszą ofertę ma tp czy netia, ale nie wiem gdzie są ich placówki w okolicy. 


  • 0

#20 CzarnaJulka

CzarnaJulka

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 15 12 2015 - 13:32

A gdzie mieszkasz? U mnie na Podlasiu też był problem i przerwy w dostawie neta. Miejscowość Wasilków, ok 15km od Białegostoku. W końcu wybrałam lokalnego dostawcę. Koba teraz z tego co widzę mają promocję- 100mb/s za 50zł (zamiast 60zł) i 200mb/s za 65zł (zamiast 85zł). Możesz też do nich przedzwonić i dopytać o szczegóły: KONTAKT (85) 333 33 33



Użytkownik CzarnaJulka edytował ten post 15 12 2015 - 13:33

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych