Skocz do zawartości


Zdjęcie

Internet Radiowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 mpower83

mpower83

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 03 02 2007 - 17:04

Witam. Mam zamiar założyć sobie internet radiowy. Zastanawia mnie czy jest możliwość jednoczesnego obierania sygnału od dawcy oraz tą samą antenę wykorzystać do połączenia się z drugim ( i więcej ) komputerem w siec lokalną, dzięki czemu można by podzielić internet. Jeśli jest to awykonalne, to może da sie chociaż podzielić taki sygnał przewodem RJ-45 czy RJ-11 na inne komputery.
Za odpowiedzi z góry dziękuję

//Proszę poprawić błędy; używaj polskich znaków. Wasacz

Użytkownik Hugster edytował ten post 18 05 2007 - 20:13

  • 0

#2 Kuki

Kuki

    Stały użytkownik

  • 179 postów

Napisano 03 02 2007 - 18:32

Jeśli chodzi o internet radiowy to za bardzo się nie znam bo nie mam, ani nie miałem z nim styczności. Napewno jest możliwość rozdzielenia kablami Rj-45, w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem jest router lub przez karty sieciowe (skrętka Rj-45) jednak minusem 1 komp musi być włączony, wiec bardziej ekonomicznym jeśli chodzi o prąd i dostep będzie router(przewodowy lub bez poprzez wifi)

  • 0

#3 DanBK

DanBK

    Stały użytkownik

  • 292 postów

Napisano 03 02 2007 - 19:56

Niestety musisz dokupisz druga karte wi-fi
To znaczy w teorii mozna by sie połączyc poprzez ta sama antene - ale internetu juz bys nie udostepnil
(to samo lacze udostepniac poprzez to samo lacze - nawet glupo brzmi :D )
A zwykła skretka - oczywiscie ze mozesz - pamietaj zeby zarobic/kupic skrosowany kabel :D
  • 0

#4 Adrninistrator

Adrninistrator

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 09 05 2007 - 11:52

Mozesz sprawdzic to uzadzonko :D http://allegro.pl/item189613486_pentagram_...wek_wys24h.html
  • 0

#5 Scull

Scull

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 09 05 2007 - 19:48

Antena - nie chodzi Ci w tym momencie o antenę a o urządzenie rozdzielające sygnał.

Zależy jak będziesz odbierał sygnał radiowy. Jeśli postawisz AP, to możesz ustawić go w trybie WDS, tylko wtedy antena nadawcza też musiała by być w trybie WDS (a wątpie, żebyś chciał prosić o to admina!)

Wygodnym urządzeniem jest Cerberos z postu powyżej, jednak próbowałem to skonfigurować z neostradą, niestety z miernym skutkiem, więc zraziłem się do tego i w podobnych sytuacjach stawiam dwa AP.

Ja polecałbym AP do odbioru sygnału a dalej rozpuścić kablem (taką instalację mam w domu). Można jeszcze postawić obok drugiego APka i spiąć je kablem - jeden będzie odbierał drugi rozsyłał. W takim wypadku unikniesz ciągania kabli po domu, jednak koszt będzie większy - nie dość, że dwa AP, to jeszcze każdemu komputerowi w sieci musisz zasponsorować kartę sieciową.

Uważam jednak, że jeśli nie masz zamiaru chwalić się adminowi, to Twoja sieć długo nie pożyje - takiego pajęczarza łatwo wykryć. A jeśli admin wyraża na to zgodę, to najlepiej poproś go o pomoc :-).

Pozdrawiam

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych