Skocz do zawartości


Zdjęcie

Intel Core i3-3220 wysokie temperatury


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ithilras

Ithilras

    Początkujący

  • 116 postów

Napisano 01 09 2013 - 15:25

Uruchomiłem IPDT i HWMONITOR i oto co zobaczyłem:

 

Procesor w stressie (CPU Load Test) ma koło 65 stopni, a w idlu 40. Do tej pory grałem na zintegrowanej grafice i temperatury nie przekraczały 67. A użycie CPU podczas grania było około 30%.

 

Gra: RIFT, ustawienia minimalne z low quality renderer, 800x600 (niestety na wyższych mało fps i znikają obiekty, zwłaszcza w Dendrome, podobno znany bug gry ale nie sądze żeby innym aż tyle ich znikało).

Pytanie: Czy jak uruchomię grę na karcie PCI-E to temperatury będą niższe czy wyższe? 

 

Podejrzewam, że przyczyną problemu jest pasta Thermal Grease Nano, ponieważ na poprzednim procesorze z tą postą (AMD Athlon 64 3500+) też były wysokie temperatury (ponad 70 stopni). Zna się ktoś na tej paście?



  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 01 09 2013 - 15:50

Jak podczas testu miałeś 65C to jest wszystko w porządku. Temperatury masz w normie.

 

Pytanie: Czy jak uruchomię grę na karcie PCI-E to temperatury będą niższe czy wyższe? 

 

jasnowidzami się jesteśmy, sprawdź a będziesz miał odpowiedź. Na pewno nic poważnego się nie stanie jak lapek przekroczy dopuszczalną temperaturę, ewentualnie się wyłączy dla bezpieczeństwa



  • 0

#3 Gość_andrzejewski_*

Gość_andrzejewski_*

Napisano 21 09 2013 - 23:45

jak to są temperatury w porządku? jaki lapek? przeciez to CPU pełnowymiarowe dla Desktopa... nie wylaczy sie, bo zabezpieczenie termiczne sa fabrycznie wyłaczone... a grzeje sie tyle co i5 3570K wyciaga na 4,8ghz przy he 924... na fabryce...  zmien paste na cos rozsądnego, np. MX2 lub aab tg2 obie to to samo fizycznie niemalże



  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych