Skocz do zawartości


Zdjęcie

Instalacja windows xp na asusie g1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 prz3mek1

prz3mek1

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 19 02 2010 - 19:29

Witam
Z tego co patrzyłem na forum to trochę tematów znalazłem odnośnie instalacji Windowsa na laptopie. Ale każdy prosi o pomoc jak mu np nie widzi dysku. Ja mam inny problem. Laptopa używam do pracy i teraz w weekend zdecydowałem się zmienić na szybszy system. Mianowicie na xp. Vista którą posiadam niezbyt się sprawdza w wizualizacjach. Laptop jaki posiadam to asus g1 procesom Inter Core 2 duo T7500 karta graficzna gf 8600gt.Zawsze instalacją systemu zajmował się brat. Spytał się mnie jak ja chce zainstalować Windowsa na laptopie jak nie mam stacji dyskietek więc nie mogę włożyć dyskietki startowej.Jest ktoś w stanie pomóc mi z tym problemem.Ponieważ jeśli zabiorę się do tego sam na pewno nie zainstaluje Windowsa przez weekend :wtf?:
Z góry dziękuje za pomoc i przepraszam za wałkowanie i tak juz pewnie ogranego do bólu tematu.

  • 0

#2 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 19 02 2010 - 20:14

Nie odpowiada ci vista to zainstaluj siódemkę wydajność lepsza niż w xp, chyba że chodzi o to iż nie potrafisz się w nowszych systemach odnaleźć.

Spytał się mnie jak ja chce zainstalować Windowsa na laptopie jak nie mam stacji dyskietek więc nie mogę włożyć dyskietki startowej

brat chyba został w zamierzchłych czasach, obecnie nie ma systemów które mieszczą się na dyskietkach, a już tym bardziej na jednej nawet dos był na trzech. Wkładasz płytę do napędu uprzednio w biosie ustawiasz start z napędu CD, wkładasz płytę i uruchamiasz lapka, potem postępujesz zgodnie z podawanymi podpowiedziami.

Użytkownik geronimoo edytował ten post 19 02 2010 - 20:23

  • 0

#3 prz3mek1

prz3mek1

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 19 02 2010 - 20:20

Sprawdź czy są dostępne wszystkie drivery do tego lapka pod xp'eka, żebyś się nie obudził z ręką w nocniku. Poza tym cofasz się w rozwoju, nie odpowiada ci vista to zainstaluj siódemkę chyba, że codzi o to iż nie potrafisz się w nowszych systemach odnaleźć.


juz sprawdziłem i na stronie asusa można ściągnąć sterowniki do tego laptopa. A muszę zainstalować xp-ka bo kupiłem sobie stara drukarkę a3 i najświeższy Windows jaki możne ja obsługiwać to xp pod vista nie działa wiec pod 7-demka tym bardziej
  • 0

#4 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 19 02 2010 - 20:38

nie znam drukarki która nie działa pod vistą a tym bardziej pod 7-demką (bo mi pod vistą działa drukarka HP deskjet 600 ma skromne 15lat), ale co i jak dopisałem w poprzednim poście.
  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 19 02 2010 - 21:48

Z reguły system Windows XP na płycie ma wszystkie podstawowe sterowniki pod wszystkie rodzaje płyt, (czyt. różnych firm), a do laptopa na pewno była dołączona płyta z dodatkowymi sterownikami pod właśnie płytę ASUS. Czyli mając system legalny i tę płytę nic już nie musisz ściągać z internetu. Jedynie z drukarką jeśli nie masz płyty to na stronie producenta drukarki masz odpowiedni sterownik pod daną drukarkę ściągasz instalujesz i masz wszystko.
Ale jest jedna zasadnicza uwaga, nim przystąpisz do instalacja nowego systemu, powinieneś użyć taki program do partycjonowania. Partition Master Home 4.0.1. , przy jego pomocy wykasuj partycję systemową wraz z partycją Free 8MB, potem sformatuj w systemie Linuksa, wykasuj i teraz sformatuj w partycji Windowsa NTFS. Teraz w czasie instalacji omijasz opcję formatowania, instalujesz system na już wcześniej sformatowanej partycji. To zapewni ci że po instalacji nie będziesz miał problemów w czasie pracy systemu. Dlaczego tak to musisz zapoznać się z wcześniejszymi wypowiedziami w temacie na forum.I jeszcze jedno w czasie instalacji systemu wyłącz internet, internet aktywuj dopiero, jak zainstalujesz przeglądarkę, firewall-a, i antywirusa. Potem oczyść komputer z zbędnych plików jakie pozostaną po instalacji wszystkich programów/sterowników programem CClanerem użyj do tego wszystkie opcje czyszczenia, możesz też użyć programu Glary Utilities.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych