Skocz do zawartości


Zdjęcie

Instalacja systemu na SSD z obrazu partycji z systemem


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 jurvjki

jurvjki

  Obserwator

 • 8 postów

Napisano 04 09 2019 - 16:46

Witam,

 

Proszę o pomoc w instalacji/przeniesieniu obrazu dysku z Windowsem 7 z HDD na SSD.

 

Tytułem wstępu: Mój HDD zakończył swój żywot (komp nie chciał się włączyć, błąd 0x00000e9). Użyłem płyty Windowsa 7 i przywróciłem obraz partycji systemowej, który zrobiłem sobie dawno narzędziem wbudowanym Windows 7. Następnie zainstalowałem aktualizacje, doinstalowałem pozostałe programy i ponownie zrobiłem obraz partycji systemowej narzędziem wbudowanym w Windows 7 i wypaliłem dysk ratunkowy. Komputer na następny dzień się znowu wykrzaczył, ten sam błąd i tym razem przywrócić systemu z obrazu mi się nie udało, a po podłączeniu HDD przez USB do drugiego kompa w ogóle nie widać partycji C. Dane z pozostałych partycji sobie przekopiowałem na dysk zewnętrzny. Zamierzam teraz kupić dysk SSD.

 

1) Czy mając obraz partycji systemowej wykonanej narzędziem wbudowanym Windows 7, a także posiadając dysk ratunkowy oraz posiadając płytę z Windowsem 7 będę mógł od razu na nowym SSD przywrócić obraz partycji z systemem, tak żeby nie musieć instalować gołego systemu i programów od nowa? Nie wiem czy jest tam także obraz ukrytej partycji zrobiony, ale podłączając HDD przez USB do drugiego komputera widzę, że na HDD ta partycja jeszcze jest, więc w razie czego jakoś mogłaby się jeszcze przydać i dałoby się ją wyłuskać.

 

2) Czy AOMEI lub inny program będzie w stanie z obrazu zrobionego przez wbudowane narzędzie Windows 7 przywrócić partycję systemową? Czy to tak nie działa i ten program co robi obraz partycji, to musi dany obraz potem przywracać?

 

3) Czy nowy SSD może zostać w czasie przywracania obrazu uszkodzony jeśli stary HDD jest uszkodzony (błąd 0x00000e9)?Użytkownik jurvjki edytował ten post 04 09 2019 - 16:49

 • 0

#2 jurvjki

jurvjki

  Obserwator

 • 8 postów

Napisano 06 09 2019 - 21:09

Może ktoś jednak poradzi coś?

 

Mam jeszcze dodatkowe pytanie - czy zanim będę przywracać na nowym dysku partycję systemową z Windowsem, powinienem na niego sklonować ukryta partycję systemową 100MB ze starego HDD?? • 0

#3 mateusz880

mateusz880

  Nowy

 • 1 postów

Napisano 15 09 2019 - 12:37

Cześć,

 

System z RECOVERY można odzyskać.

 

Możesz mi podesłać jakie tam pliki znajdują się.

 

Możesz mieć coś podobnego jak poniżej. 

 

 

6774093300_1320951427.jpg


 • 0

#4 jurvjki

jurvjki

  Obserwator

 • 8 postów

Napisano 23 09 2019 - 16:27

Kupiłem dysk SSD Crucial MX500 1TB.
AOMEI Backupperem przeniosłem ze starego HDD na pendriva ukrytą partycję systemową 100MB, a następnie z pendriva przeniosłem ją na dysk SSD (użyłem pendrive jako pośrednika, bo mam tylko jedną zewnętrzeną obudowę dysku SSD, a komputer z HDD się nie uruchamiał).

 

Partycja C na dysku HDD uległa zepsuciu, więc nie mogłem zrobić klona partycji systemowej, ale wcześniej kiedyś zrobiłem obraz partycji z systemem wbudowanych narzędziem Windows 7.

 

Teraz wsadziłem płytę ratunkową zrobioną w Windowsie 7. Komputer nie chciał bootować z napędu, ale za którymś razem poszedł, zaczął się przesuwać szary pasek i znowu pojawił się błąd 0xc00000e9.

 

Co ja mam teraz zrobić? Kupiłem nowy dysk, bo stary niby był zepsuty (błąd 0xc00000e9), a może przyczyną problemów jest napęd tak naprawdę????

 

Windows Boot Manager

Windows has encountered a problem communicating with a device connected to your computer.

This error can be caused by unplugging a removable storage device such as an external USB drive while the device is in use, or by faulty hardware such as a hard drive or CD-ROM drive that is failing. Make sure any removable storage is proberly connected and then restart your computer.

If you continue to receive this error message, contact the hardware manufacturer.

Status: 0xc00000e9

Info: An unexpected I/O error has occured

ENTER=Continue            ESC=Exit


 • 0

#5 jurvjki

jurvjki

  Obserwator

 • 8 postów

Napisano 23 09 2019 - 17:36

Wymieniłem napęd na zapasowy i teraz komputer bootuje od razu, jednak przy płycie ratunkowej nadal wyskakuje błąd 0xc00000e9.

Nastepnie spróbowałem płytą instalacyjną Windows 7. Zabootował i chciałem wybrać opcję przywrócenia obrazu systemu, ale pojawia się taki komunikat:Ponowne instalowanie obrazu komputera

Przywrócenie obrazu systemu nie powiodło się.

Szczegóły błędu: System Windows nie znalazł żadnego dysku, który może zostać użyty do ponownego utworzenia woluminów obecnych w kopii zapasowej. Dyski w trybie offline, klastrowane dyski udostępnione lub dyski jawnie wykluczone przez użykownika nie mogą zostać użyte przez system.


Jak mam interpretować taki komunikat, co może być przyczyną niepowodzenia? • 0
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych