Skocz do zawartości


Zdjęcie

Instalacja Windows8 Consumer Previe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 holdysz

holdysz

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 31 07 2012 - 15:10

Witam,
Posiadam Laptopa z Windows 7 HP i chciałbym na nim przetestować Windows 8 Consumer Preview jednak przy zakupie laptopa w 2009 roku nie otrzymałem płyty z windowsem.
Posiadam dysk twardy o pojemności 220GB (C:) i 2 partycje:

-SYSTEM RESERVED (102mb)
-(bez nazwy) 12GB

I jeżeli zainstaluję windows 8 na dysku to zastąpię windows 7,a gdy będe chciał powrócić do poprzedniego systemu to skąd mam go wziąć ? czy na tych dodatkowych partycjach znajduje się windows 7??
I czy da się zainstalować windows 8 obok windows 7, tak aby przed włączeniem systemu mógłbym wybrać który windows chcę uruchomić.
Próbowałem stworzyć nową partycję o pojemności 21GB ale w oknie "Zarządzanie Dyskami" po zbadaniu znalazło tylko 2930mb wolnego miejsca ;/. a w "mój komputer" mam pokazane że 57,3GB o co chodzi??
Co jeszcze mogę zrobić aby mieć 2 systemy operacyjne na 1 komputerze?

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 31 07 2012 - 21:51

Posiadam Laptopa z Windows 7 HP i chciałbym na nim przetestować Windows 8 Consumer Preview


•• Windows 8 Consumer Preview | Instalacja Windows 8 Consumer Preview krok po kroku

I jeżeli zainstaluję windows 8 na dysku to zastąpię windows 7


Nie zastąpisz sobie Windows7.. Najlepszym sposobem jest jeśli już zdecydujesz się na zainstalowanie Windows8 zrób to na osobnej partycji na dysku np "d" Jak już zdecydujesz się na usunięcie Win8 (z osobnej partycji) PPM na partycję z zainstalowanym Win8 opcja "format" i po systemie ;)

I czy da się zainstalować windows 8 obok windows 7, tak aby przed włączeniem systemu mógłbym wybrać który windows chcę uruchomić.


Po zainstalowaniu Windows8 podczas uruchamiania komputera powinno się pokazać okno z wyborem systemu który chcesz uruchomić.

Próbowałem stworzyć nową partycję o pojemności 21GB ale w oknie "Zarządzanie Dyskami


Nie zrobisz dodatkowej partycji z poziomu systemu. Użyj do tego programu Partition Magic

Użytkownik Tomasz6688 edytował ten post 31 07 2012 - 21:56

  • 0

#3 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 31 07 2012 - 21:56

Windows 8 zapowiada się być porażką po całości. Jedyny plus tego systemu to to że ma być potwornie wydajny i szybki i od włączenia komputera do pulpitu ładowanie ma wynosić mniej niż 10 sekund.
Niestety pulpit lub jak kto woli jego brak potrafi zdołować wielbicieli okienek. Także ja będę jednym z tych którzy ominą szerokim łukiem ten system chyba że okaże się do przełknięcia. To kolego
napisz nam jak CI się on podoba itd.

Użytkownik Celdur edytował ten post 31 07 2012 - 22:00

  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 01 08 2012 - 08:45

Ewentualnie zamaist bawić się w instalację Windows8 możesz ten system wypróbować przez maszynę wirtualną.

http://onsoftware.softonic.pl/wyprobuj-windows-8-consumer-preview-w-maszynie-wirtualnej

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych