Skocz do zawartości


Zdjęcie

Instalacja Windows xp w laptopie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 GrzesB

GrzesB

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 22 12 2007 - 23:32

Witam. Kupiłem laptopa toshiba bez systemu i nie mogę go zainstalować w domu-konkretnie chodzi o xp.Rozpoczyna instalacje a po chwili wyświetla komunikat ze instalacja nie może być kontynuowana bo instalator nie wykrył stacji dysków twardych.Proszę o ewentualne podpowiedzi jak to rozwiązać.System na pewno jest sprawny bo mam go na stacjonarnym w domu.Z góry dzięki.

  • 0

#2 Cirrus

Cirrus

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 04 01 2008 - 21:43

Witam. Kupiłem laptopa toshiba bez systemu i nie mogę go zainstalować w domu-konkretnie chodzi o xp.Rozpoczyna instalacje a po chwili wyświetla komunikat ze instalacja nie może być kontynuowana bo instalator nie wykrył stacji dysków twardych.Proszę o ewentualne podpowiedzi jak to rozwiązać.System na pewno jest sprawny bo mam go na stacjonarnym w domu.Z góry dzięki.

Najpierw sprawdz czy masz naklejkę WINDOWSA na dole Laptopa. Jeśli tak to musisz mieć do niego płyty Bootowalne Recovery. Odpalasz płytę NR 1 i cieszysz się instalacją. Jeśli natomiast nie masz do niego płyt to sprawa jest bardziej skomplikowana. Jeśli do tej pory sobie nie poradziłeś to daj znać a pomożemy :P


Cirrus

  • 0

#3 pash

pash

    Zaawansowany użytkownik

  • 665 postów

Napisano 04 01 2008 - 23:01

Jak masz stacje dyskietek to nagraj na dyskietke stery i podczas instalacji (na samym początku) wciskasz bodajże f6 i instalujesz stery

Niestety sterow poszukaj - jest dużo problemow z dyskami SATA II i xp

Dysk to sata II ?
  • 0

#4 Damianos 289

Damianos 289

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 09 01 2008 - 22:29

Pomocy!Dołączona grafika!Dołączona grafika!Dołączona grafika!Dołączona grafika!Dołączona grafika
Kupiłem w październiku Toshibe L40-139 z Vistą. Zainstalowałem XP który mam z uczelni bo nie odpowiada mi Vista po tygodniu kupiłem 2 system bo tamten używam na pececie i nie mogłem już pod biosem sformatować dysku i zainstalowałem go na odpalonym systemie. Wszystko było super oprócz tego że nie działała bezprzewodówka bo sterowniki były do niczego. Zainstalowałem wiec od nowa Viste aby spisać modele wszystkiego co mi brakuje i chciałem od nowa zainstalować XP ale nie czyta płyty pod biosem. Udało mi się sformatować dysk Win 2000 i po jego zainstalowaniu odpaliłem i zainstalowałem XP na odpalonym systemie bo nadal nie czyta płyt z jakimkolwiek tym systemem. Żeby było śmieszniej po ściągnięciu i zainstalowaniu wszystkich sterowników na XP ze strony Toshiby (które działają i niedawno się pojawiły) po kilku załadowaniach systemu powtórzył się problem jak z płytką czyli po wyborze systemu XP ( mam obecnie 2000 i XP ) pojawia się podświetlony na czarno monitor po czym wszystko przestaje chodzić i w takim ciekawym stanie zostaje. Jedynym rozwiązaniem jest wciśnięcie power i uruchomienie laptopa od nowa.

P.S. Płytę czyta pod biosem tylko po pojawieniu się napisów " sprawdzanie konfiguracji komputera" robi się podświetlony na czarno monitor itd. jak w obecnej sytłacji z systemem XP.

Czy ktoś wie co to może być za dziadostwo.

Pozdrawiam
  • 0

#5 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 11 01 2008 - 20:02

Spróbuj zainstalować Windows z pomocę programu nLite. Wgraj tam potrzebne sterowniki, przede wszystkim od dysku twardego.
  • 0

#6 Tequila

Tequila

    Stały użytkownik

  • 386 postów

Napisano 11 01 2008 - 21:38

Wgraj tam potrzebne sterowniki, przede wszystkim od dysku twardego.

Nie ma i nigdy nie było sterowników do dysku twardego. Co najwyżej do kontrolera do którgo dysk jest podłaczony.


Damianos 289 - Windows XP którego próbujesz instalować jest z wbudowanym SP2 ?
  • 0

#7 Damianos 289

Damianos 289

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 12 01 2008 - 19:29

Tak. XP jest z SP2. Słyszałem ostatnio teorie, że ponoć jest to wina biosu i trzeba albo go uaktualnić albo coś w nim zmienić. Co o tym sądzicie? Próbuje skontaktować się z serwisem Toshiby. Może oni coś będą wiedzieć.


Pozdrawiam

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych