Skocz do zawartości


Zdjęcie

Instalacja Win., użtkowanie, blue screeny resetowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Moonlight

Moonlight

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 25 08 2008 - 21:28

Witam. Mam problem dosyć dziwny ze swoim komputerem. Mianowicie nie potrafię zainstalować systemu operacyjnego. Próbowałem z różnych płyt, oryginałów, nie oryginałów, przegrywałem płyty dla pewności i podczas instalacji, albo w czasie kopiowania plików, albo podczas samej instalacji już, w różnych momentach wyskakują komunikaty typu "nie można było skopiować pliku xxx.xxx, są to różne pliki, wydaje się że jest to zupełnie przypadkowe.

Pamięci 2 sztuki, próbowałem na obydwu pojedyńczo, zmieniłem napęd - bez efektów.

Udało mi się zainstalować system po wielu próbach, nie sądzę, że bylo to wynikiem jakichś poprawnych działań z mojej strony, ale po prostu szczęscia. Podczas użytkowania, po instalacji sterowników płyty oraz karty graficznej, komputer albo się restartował w dowolnym momencie, albo podczas np. zmiany planszy w grze wyskakiwał błąd, często podczas zwykłego użytkowania się samoczynnie resetował. Wyskakiwały różne błędy, począwszy od blue screenów, po komunikaty drwatson'a ewentualnie że brakuje jakiegoś pliku... Nie mam pojęcia co może być przyczyną takiego stanu rzeczy, prosił bym o jakieś porady, eweentualnie wyjasnienie co mogę zrobić.

Znów próbowałem instalować, komunikat > skopiowanie pliku wmp.dll nie było możliwe... (zaznaczam, że próbowałem instalować z różnych płyt, oraz różne wersje systemu (jednak nie vistę).

Konfiguracja sprzętowa:

Asus P5E
Intel Core 2 Duo 8400 3 Ghz
Radeon 4870 Powercolora
Pamięci Patriot 2 x 1 ddr2
Chieftec 650W

Po instalacji sterowników do płyty badź karty graficznej, wszystko się nasila, jednak jak pisałem, problem występuje już podczas instalacji systemu, której w zasadzie nie można przeprowadzić. Jesli chodzi o dysk twardy, próbowałem instalować na innym, także był problem.

Pierwszy blue screen jaki wyskoczył to BAD_POOL_CALLER, bylo to po użytkowaniu komputera jakieś 2 dni od instalacji systemu, wcześniejsza instalacja była przeprowadzona prawidłowo, jednak błędy pojawiały się wcześniej. Później blue screeny były już różne, nie pamiętam już dokładnie jakie, problemy z explorer.exe, drwatson, braki plików etc.

Temperatura CPU - około 50 stopni
Karta około 75, jednak jak wiadomo obniżenie temperatury mozliwe jest dopiero po instalacji sterowników
Temperatura płyty to około 30-40 stopni

  • 0

#2 PinstaH

PinstaH

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 26 08 2008 - 11:30

moim zdaniem pamiec masz walnieta - i od tego bym zaczal - odpal memtesta i zrob z 2 petle - zobaczymy co z tego wyjdzie -

  • 0

#3 Lisciu156

Lisciu156

    Stały użytkownik

  • 256 postów

Napisano 26 08 2008 - 15:58

Pierwsze, co zrób, to przeczyść DVD ;)) wydaje się mi, że to jego wina xDD Pózniej zajmij sie Problemami "Sprzętowymi" ;))
  • 0

#4 Moonlight

Moonlight

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 26 08 2008 - 20:57

Nie mam DVD ;) Mam nagrywarke CD i CD ROM. Alternatywnie użyłem napędu CD zamiast nagrywarki, było to samo, jednak na tej samej taśmie. Co do pamięci, mam dwie kości, i na obu osobno jest problem. ;) Sprawdzę co z tą taśmą i zobaczę może inny kabelek sata.

Wymieniłem taśmę i kabelek sata, blue screenów nie było na początku, chwile pograłem nawet w grę, po wyjściu do windowsa i odpaleniu przeglądarki znów inny błąd, tym razem PAGE_FAULT_IN_NONEPAGED_AREA.

Wychodzi na to, że cokolwiek robie i w każdej chwili może wyskoczyć jakiś problem. Zaczyna się to podczas instalacji systemu, którego nie mozna zainstalować poprawnie.

...//

Faktycznie była walnięta pamięć... testowałem je, ale ciągle tą sama zostawialem w środku. Wczoraj wsadziłem drugą kość tylko jako jedną, i póki co windows sie zainstalował i nie było żadnych błędów.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: reset komputera restart komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych