Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Inne]Prośba o darowiznę na własnej stronce.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 QoW

QoW

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 28 11 2009 - 20:55

Hej! Nie jestem pewna czy wybrałam dobrze miejsce ale mam nadzieję że tak:) Jeśli mam swoją stronę internetową, gdzie np. chwalę się moimi talentami, i chciałabym na tej stronce prosić ludzi o dotacje, darowizne, obojętnie jak to nazywać, tak jak np. w wikipedii to czy prawnie jest to legalne, czy trzeba od tego odprowazać podatki itp, czy każdy może to zrobić? Również czy ludzie z całego świata mogą mi przelewać pieniądze?

  • 0

#2 izaw

izaw

    Początkujący

  • 97 postów

Napisano 28 11 2009 - 21:35

Dwie rzeczy są pewne, śmierć i podatki.

Przychody ze zbiórek trzeba doliczać do pita. Niektóre (nie wiem, czy te też) zbiórki należy zarejestrować w MSWiA i uzyskać zezwolenie.

  • 0

#3 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 28 11 2009 - 21:45

Pierwsze rejestracja działalności gospodarczej lub charytatywnej, potem zgłoszenie do rejestru sadowego, potem do urzędu skarbowego, następnie do ZUS-u. Zgłoszenie do ZUS-u pracowników jeśli takowi będą i wolontariuszy opłacenie ubezpieczenia : Uwaga ! jest przepis że niezależnie czy firma, instytucja ma dochody czy nie jest obowiązek wnoszenia opłat ubezpieczeniowych do ZUS-u. Przykład: Jeśli firma nie ma dochodu i zgłasza to do urzędu skarbowego to nie zwalnia go to od obowiązku dokonania wpłaty na rzecz ubezpieczenia ZUS-u.
Czyli zakładasz stronę internetową i prowadzisz działalność charytatywną musisz spełnić parę obowiązków.Znam takich co myśleli że jak nie ma się dochodu to nie trzeba płacić na rzecz ZUS-u, i teraz przez parę lat będą spłacali zadłużenie wobec ZUS-u.
  • 0

#4 QoW

QoW

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 01 12 2009 - 16:07

Czyli odpada:( A ja chciałam tylko zarobić na studia. Pomyślałam że pięknie rysuję, każdy nie może uwierzyć, znam się na kompach, umiem trochę html, to stworzę stronkę i jak ludziom się będzie podobać będą mi przelewać parę groszy... a tu:/
  • 0

#5 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 01 12 2009 - 16:13

Poczytaj o czymś takim jak "kwota wolna od podatku". Od darowizn siłą rzeczy też trzeba odprowadzać taksy.
  • 0

#6 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 01 12 2009 - 16:25

jeżeli masz talent w malowaniu to powalcz na allegro o pieniądze, np. portrety na podstawie zdjęć klienta, wykonaj kilka prac, zrób foto jako reklame i po miesiącu zobaczysz czy to był dobry pomysł, musisz ruszyc głowa i wydobyć to co w sobie masz, liczyc na darowizny to nie tedy droga.
  • 0

#7 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 01 12 2009 - 17:01

A co? Popracować nie łaska?! Liczysz na darowizny?! Piszesz, że ładnie rysujesz. Więc co za problem pojechać latem do Kazimierza nad Wisłą, czy Zakopca lub Gdańska i rysować ludziom portrety za np. 5 dych? W dwa miechy to na pewno zarobisz na studia. Tam nikt nie pyta, czy masz zarejestrowaną działalność czy nie. Straż Miejska bierze "chodnikowe" i reszta ich nie obchodzi.
  • 0

#8 QoW

QoW

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 02 12 2009 - 03:03

Jotgie jak lubisz pracować to sobie idź i pracuj a nie każesz innym. Nie prosiłam o radę co zrobić z moim talentem, bo to wiem. I tak nawiasem mówiąc nie rysuję ładnie tylko cudownie, b nie jeżdżę do dziur i c nie rysuję portretów byle komu. Ja tworzę piękno, to co innego i to wymaga natchnienia i warunków, ci co na tym się znają wiedzą o co chodzi. Chciałam po prostu dorzucić do tego trochę lewej pólkuli.

Dzięki wszystkim za pomoc. Myślę że zostanę przy reklamach, z tego może jakiś zarobek będę mieć:P i zawsze mogę powrócić do planu z youtube:)
  • 0

#9 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 02 12 2009 - 09:21

Jeśli rzeczywiście masz talent jak piszesz to po pierwsze o podatki się nie martw, do 500 zł miesięcznie jest wolne od podatku rocznie 6000 zł. Co do ubezpieczenia jak nie zgłosisz do ZUS-u to nie będziesz musiała wpłacać opłat. przejrzyj sobie str. www.kadry.pl, oraz Serwis informacyjny ZUS - strona główna. Nie ma co się załamywać, a może przy okazji za poradę :P, jakieś fajne logo zasugerujesz na nasze forum.
  • 0

#10 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 05 12 2009 - 11:33

@brutus3 raczej fantazja cię poniosła z ZUSem. Podatek od darowizny ściśle jest określony i wynosi 12% do kwoty dla nabywców z III grupy podatkowej(żadna rodzina).
  • 0

#11 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 05 12 2009 - 19:33

makensi, ja przechodziłem odpowiednie przeszkolenie w tym zakresie, podatki jak i należności dla ZUS-u, więc nie myl należny podatek od należności na poczet składki ubezpieczeniowej ZUS-u.
To co piszesz 12% to podatek od dochodu patrz niżej:
[attachment=2077:2009-12-05_183125.png]
Oprócz tego jeśli suma uzbierana, na rzecz danej akcji została zebrana większa od sumy przekazanej to pozostała część sumy podlega normalnemu opodatkowaniu.
Co do ZUZ-u to dotyczy to firm/instytucji pożytku publicznego/wolontariatu które prowadzą taką działalność z racji stałej działalności, nie dotyczy to jednorazowej zbiórki pieniędzy na konkretny cel.
Więc proszę o uważne dobieranie słów, by nie obrażać innych, nie polecam stron internetowych na ten temat, bo mniemam że sam dojdziesz co i jak.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych