Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Inne] Czego waszym zdaniem brakuje polskim stronom informatycznym?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tiritto

Tiritto

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 08 03 2010 - 22:59

Witam wszystkich.

Chciałbym się dowiedzieć czego waszym zdaniem brakuje na różnego rodzaju stronach i forach o tematyce informatycznej?
Czy brakuje wam jakiś opcji, bądź możliwości, czy może też uważacie że z tym nie ma problemu, natomiast z treścią stron jest coś nie tak, czegoś im brakuje?
Jeśli bylibyście założycielami takiej strony, jakie opcje byście wprowadzili, i jakich zasad przestrzegali?

Pytam o to gdyż sam tworzę stronę informatyczną (razem z forum, słowniczkiem, potem także chatem i katalogiem stron oraz sprzętu), całkowicie opartą na własnym skrypcie, i chciałbym poznać opinie osób dla których ową stronę tworzę (mam na myśli oczywiście użytkowników), gdyż punkt widzenia administratora/założyciela nie zawsze pokrywa się z puntem widzenia najważniejszego elementu strony - użytkownika.

Bardzo liczę na wasze odpowiedzi.
Pozdrawiam, Dawid Niedźwiedzki (aka.Tiritto).

PS. Gdyby ktoś był zainteresowany projektem to może się ze mną skontaktować na gadu-gadu pod numerem 1245266 (przeważnie niewidoczny). Z góry uprzedzam że nie potrzebuję żadnej pomocy ze skryptem, nim zajmę się sam.

  • 0

#2 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 08 03 2010 - 23:18

Chciałbym się dowiedzieć czego waszym zdaniem brakuje na różnego rodzaju stronach i forach o tematyce informatycznej?



Nie, nie. Nie brakuje , wręcz przeciwnie , przybywa, i to for bezsensownych tworzonych na phpbb by przemo postawionych na darmowym hostingu.
Jedni upadają od razu, a inni uparcie dalej kopiują poradniki próbując zdobyć władzę nad internetem.
Natomiast po tym jak już ktoś taki założy takowe forum, wchodzi na już rozwinięte forum chwalić się swoim nowym forum.

Czy brakuje wam jakiś opcji, bądź możliwości, czy może też uważacie że z tym nie ma problemu, natomiast z treścią stron jest coś nie tak, czegoś im brakuje?



Test IQ przed rejestracją.

Jeśli bylibyście założycielami takiej strony, jakie opcje byście wprowadzili, i jakich zasad przestrzegali?



Nie ma sensu zakładać forum IT.

Pytam o to gdyż sam tworzę stronę informatyczną (razem z forum, słowniczkiem, potem także chatem i katalogiem stron oraz sprzętu), całkowicie opartą na własnym skrypcie, i chciałbym poznać opinie osób dla których ową stronę tworzę (mam na myśli oczywiście użytkowników), gdyż punkt widzenia administratora/założyciela nie zawsze pokrywa się z puntem widzenia najważniejszego elementu strony - użytkownika.



Plus za ten autorski skrypt, ale po co to wszystko ? myślisz że laik wejdzie na Twoje forum z kilkunastoma userami i garstką postów ?
Nie, wpiszę w google "forum komputerowe" i wejdzie na forum które jest najbardziej popularne żeby uzyskać jak najszybciej odpowiedź.

  • 0

#3 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 08 03 2010 - 23:27

Chciałbym się dowiedzieć czego waszym zdaniem brakuje na różnego rodzaju stronach i forach o tematyce informatycznej?

Ja mogę napisać czego nie brakuje. Otóż w internecie nie brakuje buraków bez polotu, a ich problem eliminowałoby rozwiązanie z cytatu poniżej:

Test IQ przed rejestracją.

Dwa proste pytania i zero idiotów w serwisie. :D

Swoją drogą z daleka omijam nowe i rzekomo wspaniałe portale o komputerach, bo ich autorzy prędzej czy później się do nich zniechęcają. Chcesz mieć ruch - zrób coś oryginalnego.
  • 0

#4 Tiritto

Tiritto

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 08 03 2010 - 23:32

Test IQ przed rejestracją.

Obawiam się że już lepiej go zdadzą boty niż niektóre osoby :D.

Plus za ten autorski skrypt, ale po co to wszystko ? myślisz że laik wejdzie na Twoje forum z kilkunastoma userami i garstką postów ?
Nie, wpiszę w google "forum komputerowe" i wejdzie na forum które jest najbardziej popularne żeby uzyskać jak najszybciej odpowiedź.

Od tego jest podobno pozycjonowanie, a od czegoś zaczać również trzeba, nie sądzę aby strona się rozwinęła na jakieś TOP 3 (ale fajnie by było :)), ale mi wystarczy że po prostu będzie miała uznanie użytkowników :). Samą stronę też robię po części dla siebie, aby utrwalić wiadomości (a także przetestować najnowsze rzeczy, takie jak HTML5 czy CSS3 :)).
  • 0

#5 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 08 03 2010 - 23:38

Jeśli już chce Ci się pisać skrypt forumowy , to jeśli byłby on przyzwoity ja bym na Twoim miejscu go sprzedawał za jakąś symboliczną sumkę , np. 50zł od jednej licencji. Jeśli ktoś sobie ceni indywidualność , i nie chce instalować forum na darmowych skryptach których jest masa , a i też nie ma np. 500zł na IPB to Twój skrypt byłby w sam raz :D

Swoją drogą , dlaczego akurat forum komputerowe ?
  • 0

#6 Tiritto

Tiritto

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 08 03 2010 - 23:53

Jeśli już chce Ci się pisać skrypt forumowy , to jeśli byłby on przyzwoity ja bym na Twoim miejscu go sprzedawał za jakąś symboliczną sumkę , np. 50zł od jednej licencji. Jeśli ktoś sobie ceni indywidualność , i nie chce instalować forum na darmowych skryptach których jest masa , a i też nie ma np. 500zł na IPB to Twój skrypt byłby w sam raz :D

Fajny pomysł, ale nie wiem czy byliby chętni :).

Swoją drogą , dlaczego akurat forum komputerowe ?

Najlepiej robić to w czym jest się dobrym, nie zrobię np. forum o roślinach bo zbytnio się na nich nie znam, więc w takim wypadku najpewniej się będę czuł przy forum komputerowym/informatycznym :).
  • 0

#7 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 08 03 2010 - 23:58

Czy ja wiem ... admin to admin, ma pilnować żeby forum poprawnie działało, nie musi przecież się wypowiadać :D
Ty możesz się nie znać na kwiatach , ale ktoś kto się zna , zostanie na forum i to on (lub ona) będzie się wypowiadać.

Lepiej IMO jest robić forum o tematyce innej niż cała reszta.
  • 0

#8 Tiritto

Tiritto

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 09 03 2010 - 00:02

Lepiej IMO jest robić forum o tematyce innej niż cała reszta.

Trzeba jeszcze tylko złapać dobrą tematykę którą chwycą również inni, a teraz trudno jest coś takiego znaleźć co by było innowacyjną tematyką, interesowałoby innych, i było wolne :D.

Jakby ktoś był zainteresowany rozwojem projektu i pomocy przy nim to zapraszam:
Forum Projektu
Mój Blog
Aktualny wgląd na roboty przy skrypcie

Użytkownik sw29l edytował ten post 15 03 2010 - 23:03

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych