Skocz do zawartości


Zdjęcie

Inna przyczyna zawieszania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 ulkaaa

ulkaaa

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 09 08 2010 - 21:45

Witam,
mam pytanie odnośnie zawieszania się komputera. Dokładnie chodzi mi o to czy przyczyną może być coś zupełnie innego niż sam komputer?
Otóż posiadałam dość stary sprzęt, który ciągle mi się zawieszał, w naprawie panowie nie mogli znaleźć przyczyny, stwierdzili, że wszystko jest ok. Jednak zawieszał się notorycznie. Od niedawna mam drugi komputer, podobny do poprzedniego jednak był całkowicie sprawny, osoba używająca go wcześniej na nic nie narzekała. U mnie jednak komputer zaczął się zawieszać. Czy możliwe jest aby była to wina np. listwy, kabla zasilającego czy czegoś innego nie wliczając do tego części komputera?
Bardzo prosze o odp i o wyrozumiałość, gdyż daleko mi do znawcy komputera : )

  • 0

#2 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 10 08 2010 - 08:14

Może tak się dziać z powodu wahań napięcia w sieci, zakłóceń zasilania za niskiego napięcia itp. Jeżeli np. sąsiad ma warsztat i kupę urządzeń a stacja trafo nie jet najnowsza to wtedy może być np. taki efekt że jak coś włączy o dużym poborze mocy to nawet światła mogą przygasnąć :D. Trzeba by najpierw sprawdzić wartość napięcia, czy nie jest za niskie/wysokie :D. Aby wykluczyć kłopoty z siecią energetyczną najlepiej zdobądź UPS-a (pożycz, kup:) ) i jeżeli wtedy też będą zwiechy to raczej przyczyna jednak sprzętu. No chociaż jeszcze przyczyną może być zbyt duża wilgotność i zapylenie ;).
Pozdrawiam

  • 0

#3 ulkaaa

ulkaaa

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 10 08 2010 - 10:29

A co z kablem lub listwą ?
Chociaż z prądem to bardzo możliwe bo ostatnio "uciekł" całkowicie przy drzwiach wejściowych i dzwonek przestał działać :D

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: zawieszanie komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych