Skocz do zawartości


Zdjęcie

Informacje dla początkujących + ostrzeżenia


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 19 10 2008 - 12:19

Postanowiłem stworzyć takie mini FAQ, tutorial nt. obsługi forum tweaks. Znajdą się tu najważniejsze informacje, najczęstsze pytania wraz z odpowiedziami.

1. Z czym powinienem zapoznać się przed udzielaniem się na forum?
Aby bezproblemowo pisać na forum należy zapoznać się z regulaminem: /index.php?app=forums&module=extras&section=boardrules . Warto do tego wspomnieć, że prawie każdy dział posiada swój własny oddzielny regulamin i należy się do niego dostosować jeżeli chcemy się tam wypowiadać. Każdy moderator ma również własne zasady i może również na kilka sposobów odbierać spa dlatego też w razie niejasności należy napisać w temacie "Uwagi dt. członków ekipy" /uwagi-dt-czlonkow-ekipy-t19439/ . Wspólnie rozwiążemy spór.

2. Co mi grozi za niestosowanie sie do powyższych zasad?
Zależnie od rodzaju przewinienia:
-zostaniesz upomniany słownie
-twoja wypowiedź zostanie usunięta, a wątek zamknięty
-zostaniesz "nagrodzony" warnem 33% (100% = ban)
-twoje wypowiedzi zostaną poddane moderacji i wyświetlane dopiero po zatwierdzeniu przez userów.
-zostanie dla ciebie wyłączona możliwość postowania
-twoje konto na forum zostanie zablokowane
-twój nr IP zostanie zablokowany

3. Co to jest "warn/ostrzeżenie"?
Są to wykroczenia użytkownika zapisywane przez moderatorów w postaci procentowej (tak jak napisałem wcześniej 100% = ban). Na początku każdy ma 0%, ale każde złamanie Regulaminu zauważone przez moderatora prowadzi do zwiększenia tej liczby o +10%.
Dołączona grafika

Czym ktoś ma więcej procent, tym dokładniej pilnowany jest przez zespół moderatorów, więc musi bardziej przestrzegać zasad.
Każdy użytkownik widzi tylko i wyłącznie swój poziom ostrzeżeń. Ostrzeżenia mogą być zdejmowane przez moderatorów (najlepiej tych, którzy ostrzeżenia wlepiali). Jednak obowiązują pewne zasady. Zdejmujemy jedno ostrzeżenie miesięcznie i tylko wtedy jeśli użytkownik faktycznie się poprawił.

4. Co to są rangi i jakie istnieją?
Rangi są wyznacznikiem ilości postów napisanych na Forum przez użytkownika. Każda ranga jest odpowiednio oznaczona popisem.
Załączony plik  rangi.jpg   18,3 KB   35 Ilość pobrań
Rangi można również ustawiać samodzielnie "Panel kontrolny ;) Profil :huh: Informacje ogólne"
Załączony plik  ranga.jpg   4,04 KB   31 Ilość pobrań

5. Jak dodać/zmienić avatar?
Panel kontrolny :lol: Profil :o Awatar
Załączony plik  4.png   8,81 KB   2 Ilość pobrań

6. Co to jest sygnaturka i jak ją zmienić?
Sygnaturką może być tekst lub grafika/kilka grafik. Całość znajduje się pod każdą wypowiedzią użytkownika. Oczywiście nie może być zbyt długa, ponieważ niszczy to czytelność forum i jest tępione przez moderację.
"Panel kontrolny xD Profil ;) Sygnatura". W oknie, które się pokaże wprowadzamy naszą sygnaturę.

7. Jak zmienić sposób wyświetlania wątków?
Panel kontrolny ;) Forum xD Preferencje przeglądania
Załączony plik  3.png   2,24 KB   1 Ilość pobrań

8. Jak dodać numer komunikatora do mojego profilu?
"Edytuj profil :a: Informacje dodatkowe"
Załączony plik  2.png   7,03 KB   1 Ilość pobrań

9. Spotkałem się z łamaniem Regulaminu. Co zrobić?
Należy zgłosić taką wypowiedź moderatorowi, który wykona odpowiednie kroki. W tym celu należy kliknąć na Dołączona grafika. Przycisk ten znajduje się po lewej stronie każdej wypowiedzi. Pamiętaj, że raport nie pełni funkcji prywatnych wiadomości.! Nie używaj go do kontaktu z moderacją.

10. Zmiana nicka
W razie chęci zmiany swojego nicka (np. z powodu jakiejś literówki) proszę pisać do administratora forum na PW. Pamiętajcie aby tego nie nadużywać! Administrator nie musi go zmieniać, ale jeśli ładnie poprosisz... :D

Użytkownik Macsch15 edytował ten post 03 08 2010 - 08:08
Aktualizacja

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych