Skocz do zawartości


Zdjęcie

[INTEL] Problem z użyciem procesora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 SnooK

SnooK

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 02 12 2007 - 20:02

Witam, ostatnio zaczęły mi się problemy z dźwiękiem - przy włączeniu jakiej kolwiek aplikacji która wymagała by większego zużycia procesora dźwięk strasznie przerywał i był zwolniony "zupełnie jakby odtwarzał go jakiś robot" Oszacowałem że problem stwarza wirus. Sformatowałem dyski, przeinstalowałem Windowsa i o dziwo problem nie ustąpił, dalej było tak samo. Więc postanowiłem usunąć i stworzyć nowe partycje, ale jak i poprzednio nie dało to żadnego rezultatu. Dopiero później zauważyłem w trybie awaryjnym że gdy włączam co kolwiek, użycie procesora skacze do 100% i przez cały czas uruchamiania się np. Mozilli stoi na tych 100%. Zastanawiam się co może być problemem, procesor mam nie taki zły 2.26 GHz, nie przegrzewa się, biosa resetowałem do standardowych ustawień, Windows oryginalny, a więc bez wirusów. Karta graficzna zintegrowana.

PS. Ostatnimi czasy komputer mi się BARDZOO długo włącza w miejscu gdzie ładuje się Windows i ten pasek śmiga - teraz się nawet zacina, gdzie kiedyś płynnie chodził. Dołączona grafika

  • 0

#2 Tequila

Tequila

    Stały użytkownik

  • 386 postów

Napisano 02 12 2007 - 20:03

Jaki proces zuzywa 100% procka ?

  • 0

#3 SnooK

SnooK

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 02 12 2007 - 20:26

Przy pierwszym uruchomieniu - każdy, nawet IE czy Mozilla, winamp, WMP. Gdy uruchamiałem BearShare z włączonym winampem to mi się raz nawet komputer zresetował :| No ale jak wyłączę tą aplikacje i włączę jeszcze raz to już nie jest tak tragicznie btw. nawet gdy ustawiłem wysoki priorytet winampowi to mi się dźwięk tnie.
  • 0

#4 Tequila

Tequila

    Stały użytkownik

  • 386 postów

Napisano 02 12 2007 - 20:33

Sterowniki masz zainstalowane wszystkie ? Dyski w trybie DMA chodzą ? Nie wyłączyłeś czasem cache procesora w biosie ?
  • 0

#5 SnooK

SnooK

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 02 12 2007 - 20:45

Troszkę laik jestem, a więc tak
1.Dyski w trybie DMA ?! - nie wiem co to znaczy.
2.Bios ustawiałem na standardową konfigurację i chyba jest tam włączone cache procesora, wyłączać tego nie wyłączałem bo nie wiem gdzie to jest.
  • 0

#6 Tequila

Tequila

    Stały użytkownik

  • 386 postów

Napisano 02 12 2007 - 20:48

Ad1 - w menadżerze urządzeń we właściwościach kanałów IDE - tak jak tu -> /Problem-z-XP-t10447/ na obrazkach masz.
  • 0

#7 SnooK

SnooK

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 02 12 2007 - 21:14

O stary mam u Ciebie dług wdzięczności, WIELKIE DZIĘKI, komputer śmiga [beeep]iście. Szkoda że nie odwiedziłem tego forum wcześniej - około 100gb gier, filmów, programów i innych rzeczy poświęciłem myśląc że to wirus T.T żal.pl
  • 0

#8 kazik1414

kazik1414

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 16 01 2008 - 21:19

Witam, mam pewien problem z procesorem, jest to INTEL Centrino Duo 1.66 GHz T2300, i chodzi o to, że gdy mam włączony program AutoCAD, to procesor pracuje cały czas na 50% możliwości non stop, nieważne czy rysuje czy nie, czy program jest zminimalizowany czy nie. A na wykresach w Menadżerze zadań w "wydajności" pokazane jest że oba rdzenie pracują na około 50 % możliwości. A pewien jestem że powodem tego jest AutoCAD bo lista procesów pokazuje że to właśnie AC zużywa 50% procka. A wiem że tak nie powinno być bo u znajomych, gdy nie rysują to zużycie sięga 0-4%. Program AC przeinstalowywałem już kilka razy. Notebook od ASUSa :banana: nie pomogła też aktualizacja BIOSa.

prosze o rady co tu jest nie tak i czy da sie coś z tym zrobić...

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych