Skocz do zawartości


Zdjęcie

[INTEL] Krecenie celerona D 2.4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 blantek212

blantek212

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 17 10 2007 - 19:18

Witam, przed kupnem nowego kompa (mam zamiar go podkrecic)
zaczalem troche bawic sie w podkrecanie na starym kompie,
mam płyte gigabite GA 8I848PM + celeron D 2.4+ kingstony 512Mb DDR 400 + jakies no name 256
Mam kilka pytan:

1. Kiedy robie test pamieci w everest home edition w wyniku pokazuje mi ze mam ramy 2700 (czyli 333Mhz a nie 400), kiedy podkrecilem procek do 2.9 to ramy widnialy juz jako 3200, czyli pracowaly na standardowej czestotliwosci?
Czy po podkreceniu procka pracujac na tej czestotliwosci ramy sa w jakis sposob podkrecone czy jedynie nastapilo odblokowanie ich mozliwosci?
czy moge je krecic jeszcze wyzej?
i czy mozna je spalic jesli nie podniose napiecia?

2. czy krecac procka coraz wyzej bez zmiany napiecia mozna go spalic?

3. o co chodzi z timmingami w tych ramach, w miejsce tych cyfr moge wpisac inne dowolne czy sa jakies okrelone sekwencje cyfr?

4. w biosie mam jeszce jakas opcje gdzie tytule znajduje sie AGP, PCI
i jakies czestotliwosci do wyboru, czy ta opcja przyspieszam karte graficzna czy jedynie zwiekszam przepustowosc szyny agp?

  • 0

#2 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 17 10 2007 - 20:28

1. Kiedy robie test pamieci w everest home edition w wyniku pokazuje mi ze mam ramy 2700 (czyli 333Mhz a nie 400), kiedy podkrecilem procek do 2.9 to ramy widnialy juz jako 3200, czyli pracowaly na standardowej czestotliwosci?

Tak

Czy po podkreceniu procka pracujac na tej czestotliwosci ramy sa w jakis sposob podkrecone czy jedynie nastapilo odblokowanie ich mozliwosci?
czy moge je krecic jeszcze wyzej?

Jak to nazwałeś "nastapiło odblokowanie możliwości". Co do kręcenia wyzej - mozesz próbować

i czy mozna je spalic jesli nie podniose napiecia?

Raczej mało prawdopodobne, chociaż jak mawiał Bond "Nigdy nie mów nigdy"

2. czy krecac procka coraz wyzej bez zmiany napiecia mozna go spalic?

Patrz wyżej. Jesli będziesz pilnował temeratur nic nie powinno się stać.

3. o co chodzi z timmingami w tych ramach, w miejsce tych cyfr moge wpisac inne dowolne czy sa jakies okrelone sekwencje cyfr?

Ogólnie czym nizsze timingi tym lepiej, ale jednoczesnie pamięci pracują na bardziej wyzyłowanych ustawieniach. Na początek zostaw ustawienia standardowe.

4. w biosie mam jeszce jakas opcje gdzie tytule znajduje sie AGP, PCI
i jakies czestotliwosci do wyboru, czy ta opcja przyspieszam karte graficzna czy jedynie zwiekszam przepustowosc szyny agp?

Karty graficznej nie przyśpieszasz na pewno. Musiałbys podać dokładnie co to za opcje. Ogólnie w biosie najlepiej stosowac się do zasady "jak nie wiem do czego to nie ruszam", inaczej zwykle kończy się to utratą stabilności systemu.

  • 0

#3 blantek212

blantek212

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 17 10 2007 - 22:10

Nurek dzieki za konkretne i wyczerpujace odpowiedzi
co do tego 4 punktu to dokladniej jest cos takiego:
xAGP/PCI/SRC Fixed- (przykladowe utawienie) -66/33/100
AGP/PCI/ARC Frequency (Mhz) 66/33/100333

wartosci moge zmieniac w tym pierwszym, a drugi automatycznie sie zmienia na takie parametry jakie mam w pierwszym, wie ktos do czego to moze sluzyc?

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych