Skocz do zawartości


Zdjęcie

[HowTo] Dzielenie partycji pod Windows 98


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 02 09 2008 - 13:09

Siemka :)

Mam taki mały problem.. Szukam jakiegoś programu do dzielenia partycji pod Windows 98. Czy ktoś może zna jakiś w miarę dobry, i darmowy najlepiej?

A druga sprawa to to, że w ogóle nie mogę zainstalować windowsa 98, co jest dziwne trochę. W ogóle czarny ekran i nic się nie dzieje. Partycję DOS jakąś tam na dysku mam. Oczywiście nie wykrywa całych 80GB bo jakby inaczej.
W ogóle wywala jakieś błędy po skończonym scandisk'u. Error in MS-DOS Extender czy czy coś takiego..

  • 0

#2 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 02 09 2008 - 17:07

Co do instalacji:
Jeżeli masz płytę od Windowsa XP, to odpal ją sobie i w konsoli dysk podziel programem diskpart, potem przynajmniej jedną partycję sformatuj poleceniem format c: /q /fs:fat32. Następnie restart kompa z płyty Win98. :) Jeżeli scandisk będzie wywalał błędy, to instalator uruchom ręcznie komendą setup /is, żeby pominąć sprawdzanie. Oczywiście jeżeli próbujesz instalować go na kompie młodszym niż 2007 to masz raczej małe szanse.

  • 0

#3 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 02 09 2008 - 17:09

Problem w tym, że instalator XP dochodzi do pewnego momentu, i wywala niebieskiego..Bo coś tam w BIOS nie obsługuje czegoś co on tam ładuje :) Ale bez przesady, kiedyś XP nie było. Nie ma żadnego sposobu, aby tego gniota zainstalować?
//
Odnowię lekko temat..Niestety nie daję sobie z nim rady. Nadal mam czarny ekran, spod DOS'a czy to spod instalatora.
Nawet partycje robione pod konsolą XP, i formatowane do FAT32 w niczym nie pomogły.

[+] Ok udało się już zainstalować. Jednakże teraz jest problem z partycjami. Albo widzi dysk 75GB a wolnych mam 20 oO, albo w ogóle nie daje się robić nowych partycji.


[+] No i można zamknąć , poradziłem sobie.. Program Paragon Partition Magic pomógł. Trzeba też było zaznaczyć podczas tworzenia nowej partycji , żeby ustawił ją jako logiczną. A Przed tym zmniejszyć tą jedną, żeby był niepodzielony obszar jakiś, i dopiero ten obszar na partycję. Inne metody zawodziły.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych