Skocz do zawartości


Housse

Rejestracja: 30 wrz 2010
OFFLINE Ostatnio: 02 10 2010 09:53
-----

Moje tematy

Problem z laptopem Acer Aspire 5720Z karta graficzna

30 09 2010 - 13:29

Witam mam ostatnio problem z tym laptopem (Acer Aspire 5720Z), specyfikacja :
Intel Pentium Dual Core Processor T2310 1.46 GHZ, 533 Mhz, 1MB L2 Cache
Nvidia GeForce 8400m GS 256mb (w TurboCache to 512mb)
1GB DDR2 RAMU

Kilka dni temu grając w Call of Duty 4 : Modern Warfare na multiplayerze, zaciął mi się ekran tzn. Nic nie dało się zrobić nawet alt+ctrl+del, chociaż było słychać dźwięk, więc zrestartowałem laptopa przyciskiem, po ponownym uruchomienia na ekranie powitalnym acera pojawiły się pionowe spikselizowane paski i potem nie chciał się włączyć panel logowania, uruchomiłem więc Tryb Awaryjny odinstalowałem sterownik od karty graficznej i już wszszytko działało, zainstalowałem go ponownie (tego samego) i wszystko działało. Kolejnego dnia uruchomiłem inną gierkę (World of Warcraft) i stało się to samo, tym razem po resecie były kropki na ekranie powitalnym, ale wszystko działało, po za tym, że nie da się w nic grać ani filmów oglądać (ekran staje się czarny i pozostaje reset), rzeczy takie jak World, gg itp. działają i mogę tylko neta przeglądać. Próbowałem również reintalacji sterowników na inne, ale niestety nie pomogło.
Dużo czytałem na ten temat, że ta karta jest wadliwa itp. niektórym pomogło przeczyszczenie wnętrza i nasmarowanie pastą (ja jeszcze tego nie próbowałem).
Raz wyskoczył mi blue screen z błędem nv4_disp.
Na jednym z forów pisało, że może to być konflikt z kartą dźwiękową. Czasami zdarza się nawet przy przeglądaniu internetu że ekran chwilę miga i zacina się i za chwilę pisze przy ikonce karty dźwiękowej (Realtek HD Audio) Gniazdo zostało podłączone/odłączone, chociaż nic nie podłączałem/odłączałem, dosyć to dziwne.
Co sądzicie na ten temat?

Przedstawiam jeszcze temperatury :
Robione przy włączonym tylko Firefoxie
Dołączona grafika

Proszę o pomoc, pozdrawiam ;)

EDIT :
Podczas robienia testów grafiki temperatura :
Dołączona grafika

Gdy chciałem wejść w OpenGL w programie Everest dostałem Blue Screena :
Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

A Tak wygląda czasami Panel logowania :
Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Obecnie instalowanie sterowników nie przynosi skutków, próbowałem chyba wszystkich ze strony Nvidii i zawsze przy panelu logowania wywala Blue Screena. Aktualnie jestem bez sterowników i wszystko w sumie działa (znaczy internet, filmy itp.). Choć kreski i paski nadal się pojawiają na ekranie startowym Acera.

Jeżeli to karta graficzna, to orientuje się ktoś ile wyniesie naprawa?