Skocz do zawartości


Zdjęcie

HTC Magic


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 07 07 2010 - 16:20

1. Wprowadzenie:
Witam, postaram się opisać dla was smartfon HTC Magic, który wszedł na rynek w maju 2009 roku. Telefon jest następcą HTC Dream znanego również jako era g1, jednak został pozbawiony klawiatury sprzętowej.
Długo zastanawiałem się jaki telefon kupić, na początku myślałem o Noki 5800, lecz symbian nie przekonał mnie do siebie, potem zwróciłem uwagę na Samsung i5700 aczkolwiek nie obsługuje on dobrze gier 3D co jest dla mnie ważne, w końcu czytając wiele dobrych opinii nabyłem HTC Magica za 640zł w stanie idealnym na allegro.
Po włączeniu zaskoczyła mnie niesamowita prędkość działania systemu Android. Na pierwszy rzut oka telefon jest wykonany bardzo solidnie, a stylistyka jest wręcz minimalistyczna, pierwsza słuchawka, na której nie jest napisane ile to ma mpx, zoom’ów, obiektywów i innych pierdów.

2. Wyposażenie:
W czarnym pudełku, które łudząco podobne jest do tego znanego z iPhona, kryje się bezpiecznie zafoliowany telefon, pod nim kryją się inne akcesoria:
-bateria Li-Ion 1340mAh
- słuchawki, które jako jedne z niewielu nie wypadają mi z uszu
-standardowo ładowarka i kabel USB
-gwarancja i jeszcze jakieś papiery
W moim zestawie zabrakło futerału oraz karty MicroSD 1GB, które są w standardzie.

3. Wygląd telefonu:
Dołączona grafika

a) Obudowa:
Telefon jest wykonany z błyszczącego plastiku, który niestety szybko pokrywa się odciskami palców. Jakość jest jednak na wysokim poziomie, nic nie skrzypi ani nie ma luzów, wygląda na trwałą konstrukcję, która szybko się nie zarysuje.
Góra i prawy bok telefonu nie reprezentują sobą absolutnie nic, nie ma na nich żadnych skrótów, ani nic innego. Po prawej stronie znajdziemy klawisz głośniej/ciszej, który jest jednym kawałkiem plastiku. Na dole jest tylko jedno wejście usb/słuchawki/ładowarka, wygląda trochę jak microUSB, ale nim nie jest. Większą część przodu telefonu zajmuje wyświetlacz, pod nim znajdziemy 6 klawiszy (home, menu, wstecz, szukaj, czerwona, zielona słuchawka) oraz TrackBall, mimo tego, że jest biały nie ulega zabrudzeniom.
Bardzo spodobał mi się minimalizm, na obudowie nie ma nic co nie jest absolutnie potrzebne aby wygodnie z niego korzystać. Dobrym pomysłem jest też umieszczeni karty pamięci pod klapką od baterii, dzięki temu nie będzie miała sytuacja z mojego poprzedniego telefonu (karta sobie wyskoczyła i tyle ją widziałem). Naprawdę ekstra rzeczą, którą powinno się wprowadzić do wszystkich telefonów jest blokada klawiatury i gaszenie ekranu jednym guzikiem. Ubolewam jednak nad brakiem jakiejkolwiek diody no ale cóż, nie można mieć wszystkiego.

:P Klawiatura:
Domyślna klawiatura zainstalowana przez producenta nie jest zbyt wygodna I ciężko trafić w klawisze, lecz od czego mamy system Android? Wystarczy chwila w Google aby znaleźć i zainstalować klawiaturę Swype, która jest o niebo szybsza i wygodniejsza, w trybie pionowym można bez problemu wpisywać tekst jedną ręką, na „małej QWERTY”. Mógłbym dużo pisać o Swype, ale każdy kto chce może znaleźć o niej sporo w necie.

c) Wyświetlacz:
Kolory na wyświetlaczu są żywe I naturalne, mimo, że producent podaje, że są 64k to bez problemu potrafią one zawstydzić poniektóre 16m. Pojemnościowy ekran TFT o rozmiarze 3.2” w rozdzielczości 320x480 spokojnie wystarcza do surfowania po Internecie (litery są duże i czytelne, a rozmiar czcionki można zmieniać)) bądź grania w gry. Do filmów to jednak za mało, może komuś starczy, ale ja osobiście nie jestem fanem oglądania filmów na tak małym ekranie. Kąty widzenia powalają na kolana, praktycznie z każdego kąta widać doskonale kolory oraz wyświetlany obraz. Trzeba też wspomnieć, że jest bardzo czuły i precyzyjny, nie to co w takich szmelcach jak Avila ;)

d) Bateria:
Smartfon jak smartfon, energię lubi, więc bateria na zbyt długo nie starcza, przy spokojnym użytkowaniu (5min rozmów, 20 minut grania, godzina słuchania muzyki), trzyma jakieś 2 dni, przy bardzo intensywnym graniu i surfowaniu potrafi ją wciąć nawet w niecały dzień. Przydała by się trochę pojemniejsza.
Telefon można ładować również przez kabel usb czego bardzo brakowało mi w starym klocku.

4. Odtwarzacz mp3:
Nie jestem jakimś audiofilem, więc dla mnie jakość w słuchawkach jest bardzo dobra, grają czysto i głośno, na kablu znajduje się pilocik, którym możemy pauzować oraz zmieniać głośność muzyki. Głośnik jest trochę lepszy od tego, który znajdziemy w SE K750, choć na standardowym odtwarzaczu potrafi sobie czasem zacharczeń to na doinstalowanym działa już o wiele lepiej.
Wspomniany standardowy odtwarzacz jest po prostu słaby, co prawda obsługuje listy odtwarzania, sortowanie wg wykonawców, albumów i gatunków jednakże warto go wymienić na np. MortPlayer dostępny w Markiecie. Można zminimalizować go, a tytuły będą wyświetlane na widżecie na pulpicie, a przy zmianie na belce u góry ekranu, nie ma on jednak equalizera (albo go nie znalazłem), nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować inny odtwarzacz z takimi funkcjami jakie są nam potrzebne.

5. Aparat
a) zdjęcia fotograficzne
Trzeba powiedzieć, że szału nie ma… 3.2MPx z autofocusem bez lampy, mi starcza, gdybym chciał super jakość to kupiłbym lustrzankę. Wg mnie brakuje trochę spustu migawki, przez co trzeba robić zdjęcia kliknięciem trackbala
W standardowym aparacie nie ma zbyt dużo funkcji: balans bieli, efekty, zoom 4x i jeszcze pare rzeczy, których i tak się nie używa, ale tak samo jak z odtwarzaczem, skrzynką sms, spisem kontaktów i innymi rzeczami – nic nie stoi na przeszkodzie, aby wgrać lepsze aplikacje dostępne w Android Market, bądź znalezionych w Internecie.
Przykładowe zdjęcia
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

;) wideo
Robi jeszcze mniej szału niż aparat… Kręci filmy w rozdzielczości 352x288px 15FPS, jest parę opcji dostosowania, efekty, zoom, balans bieli. Jakość nagrań w porównaniu do mego starego J600 jest olśniewająca, jednak nie jest to coś czym można filmy kręcić.
Przykładowy filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=2fetw9ky7rc

6. Podstawowe funkcje:
Jakość rozmów jest bardzo dobra, wyraźnie słychać rozmówcę, a on nas też dobrze słyszy, telefon nie zrywa zasięgu, trzymając go bardzo stabilnie.
Telefon nie jest zbyt łatwy do użytkowania, sam po paru dniach dobrze go jeszcze nie znam, więc dla osoby mniej obeznanej z Androidem może sprawiać on kłopot. Menu i ustawienia są dość proste i przejrzyste jeżeli złapiemy „rytm” systemu, bez tego ani rusz.

Dodatkowe informacje:
-telefon ten posiada dwie wersje, jedną z 192MB ramu, a drugą z 288MB, większość sztuk na polskim rynku są tą bogatszą wersją, jednak te z brytyjskiego Vodafone to już biedna wersja.
-sercem magika jest Qualcom 528MHz, który można podkręcić, po zrootowaniu systemu

Słowo na niedzielę:
HTC Magic jest dla osób, które nie mogą rozstać się z internetem, cenią wielkie możliwości rozbudowy softwaru oraz nie boją się grzebać w systemach. Nie polecam go osobom, które po prostu nie znają się na telefonach, bo może on ich przytłoczyć. Uważam, że zakup ten jest wart każdej złotówki. Mam nadzieję, że będzie mi długo i bezawaryjnie służyć, bo co HTC to HTC ;)

Zalety:
+czuły ekran pojemnościowy 3,2" HVGA
+system Android (duże możliwości rozbudowy, np. zmiana klawiatury, klienta wiadomości etc.)
+głośny głosnik
+robi dość dobre zdjęcia, filmy ujdą
+Android Market!
+TrackBall, przydatne przy surfowaniu po necie
+poręczny, dość lekki
+stylowa, minimalistyczna obudowa
+gps
+Wi-Fi
+interface sense UI
+7 pulpitów
+3G
+pierwsze słuchawki które nie wypadają mi z uszu!

Wady:
-w androidzie 1.5 brak możliwości wysyłania i odbierania plików przez BT (jak w iPhonie)
-palcująca się obudowa
-brak złącza 3.5mm
-brak lampy błyskowej
-domyślna przeglądarka jest trochę łysa, tak samo odtwarzacz i galeria foto

Użytkownik Krzychu95 edytował ten post 08 07 2010 - 11:50

  • 0

#2 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 07 07 2010 - 16:46

Real fot brakuje IMO.

  • 0

#3 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 07 07 2010 - 18:05

cienka bateria , strasznie brzydki no i wielka cegła z niego ;)
  • 0

#4 Jochnka

Jochnka

    Selfie

  • 356 postów

Napisano 07 07 2010 - 22:04

Jest bardzo ładny, tylko go kupię pewnie dopiero za 2 lata. Drażni mnie brak lampy błyskowej, ale jak się ma jeszcze jeden aparat w domu.....
  • 0

#5 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 08 07 2010 - 10:45

wielka cegła z niego :P

Weź to wyjaśnij bo nie rozumiem, nie jest ani ciężki, a wysoki i szeroki musi być bo by ekran się nie zmieścił ;)
  • 0

#6 Gość_Sicknature_*

Gość_Sicknature_*

Napisano 11 07 2010 - 19:30

Im większy telefon tym lepszy :unsure:

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych