Skocz do zawartości


Zdjęcie

HP compaq 6720s nie działa karta sieciowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 lipek

lipek

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 22 08 2011 - 15:41

Witam,
mam mały problem z kartą sieciową w laptopie. Wczoraj chciałem go trochę odkurzyć wewnątrz, ponieważ procek za szybko i za mocno się grzał. Nigdy jeszcze nie grzebałem wewnątrz laptopa więc za bardzo nie wiedziałem co i jak. Zacząłem odkręcać wszystkie śrubki z tyłu. Potem próbowałem zdjąć tą całą dolną pokrywkę ale odchodziła tylko częściowo więc nie chciałem ciągnąć na siłę. Włożyłem wszystkie klapki na miejsce i włączyłem kompa, żeby sprawdzić czy wszystko ok i wtedy właśnie okazało się że karta sieciowa nie działa. Nie mam pojęcia dlaczego tak się stało. Nie wyjmowałem nic oprócz cd romu. W załączniku dodaje screen z menadżera urządzeń. Proszę o pomoc. Model komputera to HP compaq 6720s.

Załączone miniatury

  • ss.jpg

Użytkownik Abback edytował ten post 20 09 2011 - 23:57

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 23 08 2011 - 13:16

Wygląda na to, że wszystkie karty sieciowe nie działają poprawnie. Spróbuj rozebrać laptop ponownie i złożyć bardzo ostrożnie zgodnie z poradnikiem:



  • 0

#3 lipek

lipek

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 25 08 2011 - 15:33

Rozebrałem laptopa na części pierwsze, przy okazji wyczyściłem, ale to nic nie dało, karta sieciowa nadal nie działa.. :/
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 25 08 2011 - 17:12

Poklikaj trochę w ustawieniach, spróbuj zainstalować ponownie sterowniki, dowiedz się jaki błąd się pojawia przy danym urządzeniu. Nie jestem wstanie pomóc zdalnie przy takiej liczbie informacji z twojej strony.
  • 0

#5 lipek

lipek

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 25 08 2011 - 17:26

Może coś uszkodziłem podczas pierwszej "nieporęcznej" rozbiórki? :/
Popróbuję jeszcze, ale pewnie będę musiał oddać do naprawy jakiemuś specjaliście.. Jakie informacje jeszcze mógłbym podać, aby łatwiej można było zdiagnozować skąd wynika problem?
  • 0

#6 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 25 08 2011 - 17:33

Nie wiem, moze pomyliłeś kabelki od anteny WIFI w obudowie. Prześledź drogę urządzenia WIFI wpiętego do laptopa. Karta wifi w laptopie wygląda zazwyczaj tak:

Dołączona grafika
  • 0

#7 lipek

lipek

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 30 08 2011 - 11:18

Wydaje mi się, że wszystko jest na swoim miejscu (na kabelkach od anteny mam przyklejone cyferki)
  • 0

#8 lipek

lipek

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 08 09 2011 - 12:27

Tu jednak chyba chodzi o sterowniki...
Udało mi się pozbyć już dwóch problemów z kartami sieciowymi, ale nadal pozostały inne.
Ściągnąłem sterowniki na drugim kompie i zaktualizowałem i to pomogło. Teraz już nawet pokazuje że jest połączenie z internetem ale niestety jeszcze nie działa.. (Internet działa teraz jedynie poprzez podłączenie przez kabel) Laptopa kupowałem dosyć dawno i nie mogę znaleźć żadnej płytki ze sterownikami do reszty niedziałających urządzeń. Dołączam screen.

Załączone miniatury

  • men.jpg

  • 0

#9 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 21 09 2011 - 09:15

Pierwsza strona wyników w Google: HP drivers . Najlepiej pobierz wszystkie sterowniki i zainstaluj je po kolei.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych