Skocz do zawartości


Zdjęcie

HP LJ 5L


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 antonijasny

antonijasny

    Początkujący

  • 49 postów

Napisano 13 02 2010 - 09:10

Witam! Możesz poradzić, instalują się sterowniki do HP LJ 5L same i działają prawidłowo na lapie z XP po przejściówce LPT-usb tylko około 40 minut a potem się wykrzaczają, nie można nic drukować, ale kiedy wyłączę lapa i odętnę drukarkę od prądu i po 15 sekundach włączę, mogę znowu drukować, ale tylko w ciągu najbliższych 40 minut, bo potem zaczyna się znów ten sam problem i tak w kółko. Proszę o rady i pomoc.

  • 0

#2 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 13 02 2010 - 12:14

Wejdź do menedżera urządzeń i wyłącz zarządzanie energią na portach usb.

  • 0

#3 antonijasny

antonijasny

    Początkujący

  • 49 postów

Napisano 13 02 2010 - 12:24

Wejdź do menedżera urządzeń i wyłącz zarządzanie energią na portach usb.


Nie pomogło, już próbowałem :-(
  • 0

#4 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 13 02 2010 - 12:44

Wygląda mi to na jakieś oszczędzanie energią, nie wiem czy w samej drukarce czy w lapku, poczytaj pomoce na stronkach HP, zaktualizuj drivery (można jak widzę tylko przez automatyczny update) może jakiś specjalny soft jest do niej, pcl?
  • 0

#5 antonijasny

antonijasny

    Początkujący

  • 49 postów

Napisano 13 02 2010 - 12:49

1. Pomoce już spr. - nie znalazłem nic o moim problemie.
2. Sterowniki już chyba wszystkie możliwe dla 5l próbowałem.
3. Drukarka chodzi obecnie na sterach lj368(PCL).

Proszę o dalszą pomoc i wskazówki.
  • 0

#6 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 13 02 2010 - 13:01

To może być problem z komunikacją dwukierunkową portu lpt, zobacz czy jet możliwość wyłączenia dwukierunkowej komunikacji, z uwagi na komendy języka PCL, która każe zwrócić drukarce do systemu wielkosc pamieci drukarki, znalazłem też info że może pomóc instalacja sterów niekoniecznie do tej konkretnej drukarki, a zainstalowanie uniwersalnego do laser jet'ów, tylko oczywiście przy tym sterowniku nie ma mowy o jakichś dodatkowych opcjach typu duplex, zszywacz, znak wodny, kolor itp

Użytkownik geronimoo edytował ten post 13 02 2010 - 13:03

  • 0

#7 antonijasny

antonijasny

    Początkujący

  • 49 postów

Napisano 13 02 2010 - 13:15

To może być problem z komunikacją dwukierunkową portu lpt, zobacz czy jet możliwość wyłączenia dwukierunkowej komunikacji, z uwagi na komendy języka PCL, która każe zwrócić drukarce do systemu wielkosc pamieci drukarki, znalazłem też info że może pomóc instalacja sterów niekoniecznie do tej konkretnej drukarki, a zainstalowanie uniwersalnego do laser jet'ów, tylko oczywiście przy tym sterowniku nie ma mowy o jakichś dodatkowych opcjach typu duplex, zszywacz, znak wodny, kolor itp


Wyłączyłem dwukierunkowość wczoraj i niby było wszystko dobrze ale i tak się sypnęło po niecałej godzinie czuwania drukarki, a co do tego uniewersalnego sterownika to szukałem ale nie znalazłem :-(

Proszę o dalsze wskazówki i pomoc.
  • 0

#8 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 13 02 2010 - 14:19

spróbuj tych driverów: http://www.download.net.pl/12879/HP-LaserJet-4-5-6-Family-PostScript-Driver-Windows-2000-XP/
  • 0

#9 antonijasny

antonijasny

    Początkujący

  • 49 postów

Napisano 13 02 2010 - 14:34

Odinstalowałem stare, wyłączyłem kompa i drukarkę (odłączyłem ją od prądu), włączyłem wszystko po 12 sekundach i 5l automatycznie zainstalowała mi swoje stery. Wydrukowałem na niej 5 konspektów, skończył się papier (minęło 5 minut) i włożyłem nowy i już nie chce drukować. Sterowników domyślnych nie da się w rzeczywistości tak do końca usunąć, bo jak uruchomię kompa to automatycznie mi się od nowa instalują i nie mogę tego wyłączyć. Teraz też ich nie usuwam i instaluję te od Pana. I uruchomię kompa od nowa, bo pewnie nie będą chciały chodzić. Procedura uruchamiania jak powyżej. Dodam, że w tym paku sterowników nie ma do 5l, to który Pan radzi wybrać, dowolną 5 czy raczej musi być z "L"?

Użytkownik antonijasny edytował ten post 13 02 2010 - 14:37

  • 0

#10 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 13 02 2010 - 15:23

Właściwie na razie brak jakichś nowych pomysłów, ale może spróbuj jeszcze może tego: http://driverscollection.com/?H=LaserJet%205L&By=HP , możesz spróbować obu wersji. Tak czy siak szukaj driverów przez wujka google. Warto też sprawdzić jak drukarka zachowuje się jeśli ją podłączyć pod komputer stacjonarny, przez samo lpt lub też przez przejściówkę na usb.

Użytkownik geronimoo edytował ten post 13 02 2010 - 15:27

  • 0

#11 antonijasny

antonijasny

    Początkujący

  • 49 postów

Napisano 13 02 2010 - 18:13

Właściwie na razie brak jakichś nowych pomysłów, ale może spróbuj jeszcze może tego: http://driverscollection.com/?H=LaserJet%205L&By=HP , możesz spróbować obu wersji. Tak czy siak szukaj driverów przez wujka google. Warto też sprawdzić jak drukarka zachowuje się jeśli ją podłączyć pod komputer stacjonarny, przez samo lpt lub też przez przejściówkę na usb.


Zainstalowałem nowe universalne drivery, ale po 1h i 24 minutach (ostatni pomiar) już nie chciała drukować. Proszę o dalsze rady i wskazówki :-(

  • 0

#12 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 13 02 2010 - 18:16

Co jeszcze podłączasz prócz drukarki pod USB? A dalsza część postu brzmiała tak:

Warto też sprawdzić jak drukarka zachowuje się jeśli ją podłączyć pod komputer
stacjonarny, przez samo lpt lub też przez przejściówkę na usb.

więc?

Użytkownik geronimoo edytował ten post 13 02 2010 - 18:17

  • 0

#13 antonijasny

antonijasny

    Początkujący

  • 49 postów

Napisano 13 02 2010 - 19:18

Co jeszcze podłączasz prócz drukarki pod USB? A dalsza część postu brzmiała tak: więc?


Co do przejściówki to spr. ją na innym kompie i działa, ale spr. tylko 10 minut, a nie dłużej. Co do LPT, to na nim chodzi bez problemu, z tym że na lapie (inny niż mój) z lpt.

Użytkownik antonijasny edytował ten post 13 02 2010 - 19:20

  • 0

#14 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 13 02 2010 - 21:36

Co do LPT, to na nim chodzi bez problemu, z tym że na lapie (inny niż mój) z lpt.

to zdanie powyżej trochę wskazuje na kabel/przejściówkę,

ale spr. tylko 10 minut, a nie dłużej

no wiesz, to znaczy to samo co "nie nie sprawdziłem" bo 10 min to i na twoim chodzi, prawda? Sprawdź tak jak pisałem na przejściówce w innych kompach, i trochę dłużej niż 10 min, wedle ostatnich wskazań na twoim działała 1h i 24min.
  • 0

#15 antonijasny

antonijasny

    Początkujący

  • 49 postów

Napisano 14 02 2010 - 03:52

to zdanie powyżej trochę wskazuje na kabel/przejściówkę, no wiesz, to znaczy to samo co "nie nie sprawdziłem" bo 10 min to i na twoim chodzi, prawda? Sprawdź tak jak pisałem na przejściówce w innych kompach, i trochę dłużej niż 10 min, wedle ostatnich wskazań na twoim działała 1h i 24min.

Dobrze, spr. ale to zajmie mi tydzień, bo muszę poczekać na powrót kogoś ze znajomych z lapem.

14.02.2010 - walczę dalej - sprawa wygląda tak, odłączyłem lodówkę od panelu z drukarką, jak się włączała i wyłączała lodówka to następowały zmiany napięcia. Nie wiem jakie to ma konsekwencje dokładnie, ale jest lepiej. Po 2h i 40 minutach w drukarce zapaliły się 2 lampki, czyli jakieś błędy - wydrukowałem komunikat (kom. nr 2 - stary nałożył się z nowym i dlatego tak jakby rozmazany), który załączam jako zdjęcie. Na szczęście po wydrukowaniu błędu mogę dalej drukować, a jest już 2h i 52 minuty od włączenia kompa i dalej pracuje dobrze. Stery są uniwersalne z tego linka:
http://h20338.www2.hp.com/hpsub/cache/343033-0-0-225-121.html?jumpid=ex_r2845_go/universalprintdriver
3h i 40 minut - jest wydruk ;-)
5h i 36 minut drukuje (tylko, że żebym ją wybudzić z czuwania muszę podnieść kartkę, żeby czujnik wyczuł i wtedy się wybudza, inaczej jest błąd krytyczny i muszę ją wyłączyć na 10 sekund i włączyć, ale i tak drukuje dalej). Czy ma Pan jakiś pomysł jak ją wybudzić automatycznie czy może tylko ręcznie?

po 10h zastrajkowała, zapaliły się trzy lampki i nawet po restarcie drukarki nie idzie druk

Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu błędów wydruku i ich eliminacji.

Załączone miniatury

  • 3 błędy.JPG

Użytkownik antonijasny edytował ten post 14 02 2010 - 14:05

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych