Skocz do zawartości


Zdjęcie

HP Compaq nx6310 - Windows 7 - Problem z obrazem i pracą na baterii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Quake96

Quake96

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 15 11 2013 - 03:11

Witam ;)

 

Posiadam laptopa HP Compaq nx6310 (Ta "lepsza" wersja z dwurdzeniowym procesorem i układem GMA945). Od razu wspomnę też, że bateria w laptopie praktycznie nie istnieje. Pracuje max kilka minut, ale tyle mi wystarczy na czas przenoszenia laptopa z jednego miejsca na drugie.Poprzednio sprzęt pracował na systemie Windows XP Professional SP3, jednak niedawno przesiadłem się na Windows 7 Ultimate 32-bit. Po zmianie systemu operacyjnego mam kilka problemów:

 

1. Skonfigurowałem system tak, aby po zamknięciu pokrywy laptopa nie podejmował on żadnej reakcji, zarówno na zasilaniu zewnętrznym jak i na baterii. Jednakże sytuacja wygląda tak, że gdy zamknę pokrywę to wszystko jest w porządku, lecz gdy ją ponownie otworzę, to laptop normalnie pracuje, lecz ekran nic nie wyświetla. Można po omacku np. odświeżać karty w przeglądarce itd., więc system funkcjonuje tak jakby nic się nie stało. Jedynym sposobem na odzyskanie obrazu jest ponowne uruchomienie laptopa, co bardzo mnie irytuje :/ Myślę, że istotnym szczegółem jest fakt, iż na XP problem ten nie występował. Dodatkowo w przypadku WinXP używałem oryginalnych sterowników Intela, natomiast na Windows 7 używam obecnie sterowników "Sherry 1.3".

 

Screen pomocniczy:

 

37748494312232044750.jpg

 

 

2. Kolejnym problemem jest konfiguracja zasilania. Otóż chcę, aby laptop po odłączeniu zasilacza pracował dalej. Nie chcę aby się wyłączał/usypiał/hibernował niezależnie od stanu baterii (Bo tak jak już pisałem i tak ledwo żyje). Zależy mi po prostu na tym, abym przenosząc laptopa z jednego miejsca na drugie (co zajmuje około minuty) nie musiał wyłączać czy usypiać systemu. Podobnie jak w przypadku pierwszego problemu, tak i tutaj podczas pracy na Windowsie XP, nie miałem z tym problemu. Po prostu ustawiłem brak reakcji laptopa na niski i krytyczny poziom baterii i zwyczajnie pracował on na baterii tak długo aż ta nie padła "do zera". Jednakże podczas pracy na Windows 7 sprawa wygląda tak, że po odłączeniu zasilania, laptop mimowolnie przechodzi w tryb uśpienia/hibernacji. Próbowałem zmieniać zaawansowane ustawienia zasilania, lecz napotkałem problem. Otóż gdy chcę ustawić reakcję dla krytycznego poziomu energii baterii, to nie ma tam opcji "Nic nie rób". Na dodatek, system ustawił domyślnie, że krytyczny poziom energii baterii wynosi 98% i za nic w świecie nie daje się zmienić :/ Owszem, mogę wpisać np. 0 czy 1%, lecz ustawienie to nie zapisuje się i automatycznie wraca do 98%. Niski poziom baterii mogę bezproblemowo zmienić nawet do 0%.

 

Screen pomocniczy:

 

10381468008382816725.jpg

 

 

Podkreślam raz jeszczę, że oba w/w problemy nie występowały podczas pracy w systemie Windows XP. Tam wystarczyło wszystko odpowiednio skonfigurować i laptop funkcjonował według moich preferencji.

 

PS: Myślę, że pierwszy problem może mieć związek ze sterownikami do karty graficznej, gdyż jak pisałem obecnie używam nieoficjalnych sterowników "Sherry 1.3", a w XP używałem prawdopodobnie najnowszych sterowników Intela, pobranych bezpośrednio ze strony HP.

 

 

Z góry uprzejmie dziękuję za pomoc ;)



Użytkownik Quake96 edytował ten post 15 11 2013 - 03:18

  • 0

#2 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 18 11 2013 - 14:56

Spróbuj odłączyć baterię i wtedy odniżyć poziom zasilania bateryjnego.



  • 0

#3 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 19 11 2013 - 09:52

Nie może być dla akcji krytycznego stanu baterii nic nie rób ;) to raz. W ten sposób uszkodziłaby się bateria niejednego laptopa..

Spróbuj jak napisał @bipiw odnośnie poziomu zasilania. Odnośnie jego wygaszania to spróbuj skrótu klawiszowego z fn typu: przełączanie wyjścia monitora czy przechodzenie w tryb uśpienia.


  • 0

#4 Quake96

Quake96

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 19 11 2013 - 15:45

Co do ekranu, to sam już do tego doszedłem kilka dni temu, lecz zapomniałem o tym napisać :) Faktycznie pomaga FN + F4.

 

Natomiast kwestię baterii obadam w wolnej chwili ;)



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych