Skocz do zawartości


Głaz

Rejestracja: 13 wrz 2015
OFFLINE Ostatnio: 25 09 2015 20:17
-----

Moje tematy

Co i jak ? Początki z tworzeniem stron internetowych

23 09 2015 - 22:19

Witam

Zacznę od tego że jestem w temacie tworzenia stron początkujący i chciałbym zacząć swoją naukę.

Poczytałem sporo o tworzeniu stron i mam troszkę mętlik w głowie. Html ? css? php ?     CMS ? Wordpress?

 

Poznałem sporo html'a i css'a teraz chciałbym powoli zacząć się interesować tematem "php" "javascriptów" itd (nie są one mi znane, do tej pory poznałem tylko html i css) jednak ostatnio zacząłem czytać o wordpressie i cmsach. I teraz moje pytanie brzmi czym one konkretnie są? Czy są one użyteczne w bardziej "profesjonalnym tworzeniu stron"? czy są to jedynie pomocniki dla ludzi którzy chcą stworzyć stronę dla siebie jednak nie mają zbytnio czasu na naukę tworzenia stron od podstaw ? 

Przepraszam jeśli to pytanie jest mega głupie i bez sensu, ale kto pytanie błądzi. Mógłby ktoś ukierunkować moją drogę nauki w którymś z kierunków i uzupełnić moją wiedzę? 

Byłbym bardzo wdzięczny, pozdrawiam. 


Pierwsza strona ww

13 09 2015 - 15:34

Witam

 

Od niedawna zacząłem interesować się tworzeniem stron www. Bardzo mnie to wciągnęło i polubiłem to. Chciałbym stać się w tym naprawdę dobry i użyteczny smile.png 

Chciałbym prosić was o parę porad.

Pierwsza sprawa:
Od czego zacząć naukę i w jakim kierunku iść ? 

 

Druga sprawa:

Napisałem swoją pierwszą stronę www (używając html'a i css'a) chciałbym ją wrzucić na jakiś serwer (chciałbym użyć jakiegoś płatnego serwera, aby nie było z nim problemów i reklam) jest to coś w rodzaju małej wizytówki. Moglibyście mi polecić jakiś poradnik lub po prostu w łatwy i zrozumiały sposób opisać co mam teraz zrobić aby tak owa moja strona zaistniała w internecie ? Gdzie i w jaki sposób wrzucić moje pliki html i css ?