Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gry nie chodzą płynnie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Godlike14

Godlike14

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 31 03 2008 - 18:14

Moja historia wygląda następująco...
Kupiłem sobie komputer:

Gigabyte GA-K8NE (rev 2.0)
Sempron 3000+ 1,8 ghz
Pole Wartość
512 Ram Kingstona
Radeon x1300
Dysk fizyczny Maxtor 6L080M0 (80 GB, 7200 RPM, SATA)
Zasilacz: ABC DATA 350 Wolt

Problem jest nastepujący...wszystkie gry mi sie zacinały.nie wazne czy duze wymagania czy małe to chodziło mi tak samo znaczy zle...
Warcraft 3, Sacred, Fifa 07 czy internwtowy Metin chodziło tak samo


Myslalem ze to wina czesci wiec wymieniłem i teraz mam:


Gigabyte GA-K8NE (rev 2.0)
Typ procesora AMD Athlon 64, 2200 MHz (11 x 200) 3200+
Geforce 8600 GT Palit
Dokupiłem jeszcze 1024 Ramu i mam teraz:
Pamięć fizyczna 1536 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Fakt ze komputer chodzi lepiej ale jednak nie tak jak powinien np:
Pentium III 733MHz, 256MB RAM, 32 MB akcelerator 3D. ta gra mi nie chodzi płynnie
Wlaczam Frapsa i mam maks 60 fpsów w kazdej grze a ta mi sie nawet zacina...
zainstalowalem Diablo 2 i przewijanie mapki sie tnie, czy w Anno 1503...
Fifa 08 mi jakos chodzi ale i tak...nie mowie o maksymalnum zawieszeniu czy zacinaniu ale nie chodzi płynnie mimo ze powinno..

Slyszalem ze to moze byc wina zasilacza ze problem ze spieciem ale nie wiem...

Prosilbym o wszelką pomoc

  • 0

#2 Marko_

Marko_

    Stały użytkownik

  • 279 postów

Napisano 31 03 2008 - 19:11

Została jeszcze kwestia sterowników karty graficznej i rozszerzeń multimedialnych np. DirectX sprawdź czy masz najnowsze wersje zmieniłeś kartę graficzną a co z sterownikami ?. Ogólnie po tak gruntownej zmianie kompa, najszybszym i myślę najrozsądniejszym wyjściem jest reinstalacja systemu operacyjnego i instalacja właściwych sterowników. Jeśli nadal nie działa to dopiero wtedy jest powód do zmartwień <_<

  • 0

#3 Godlike14

Godlike14

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 31 03 2008 - 19:25

Została jeszcze kwestia sterowników karty graficznej i rozszerzeń multimedialnych np. DirectX sprawdź czy masz najnowsze wersje zmieniłeś kartę graficzną a co z sterownikami ?. Ogólnie po tak gruntownej zmianie kompa, najszybszym i myślę najrozsądniejszym wyjściem jest reinstalacja systemu operacyjnego i instalacja właściwych sterowników. Jeśli nadal nie działa to dopiero wtedy jest powód do zmartwień <_<



Zrobiłem formata dysku C tak głownie i formata dysku D ale juz po zianstalowaniu windowsa nastepnie zainstalowałem te sterowniki Sterowniki
Instalowalem Directa 9.0c

Tymbardziej wątpie zeby sterowniki mialy cos specjalnego do gadania chyba ze jakies ustawienia pozmieniac bo na wczesniejszym kompie przed tymi zmianami tez bylo tak..no bez przesady zeby Warcraft 3 sie podcinał...Fifa 07 chodziła lepiej od Metina czy Sacreda mimo ze te dwie ostatnie gry mają 3 razy mniejsze wymagania...a instalowalem sterowniki ktore w sklepie dostalem...
  • 0

#4 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 31 03 2008 - 23:52

Wina zasilacza to nie jest na pewno - zasilacz nie wpływa na wydajnośc komputera, co najwyżej na jego stabilnośc.
  • 0

#5 Godlike14

Godlike14

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 01 04 2008 - 07:54

Czyli co to ma byc Dysk? bo tylko jego nie wymieniłem i 512 ramu ktore zostałoi
  • 0

#6 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 01 04 2008 - 08:15

jezeli wszystkie sterowniki wgrales poprawnie i w odpowiedniej kolejnosci yuz po inatalacji systemu : 1, Chipset nVidia, muzyka, lan na plycie itp. 2.grafika, 3. Directx'a i dalej nic to ja stawiam na pamiec.
Jezeli wczesniejsza wersja 512MB byla Low Latency (dwustronna) to w polaczeniu z jakakolwiek koscia High Latency (jednostronna) gesto czesto wystepuje taki problem. W teori one powinny wspolpracowac ale to tylko teoria.
Moja rada jest taka : 1. podlacz inny zasilacz ( dla pewnosci)j do zestawu- jedno zostanie wykluczone, 2. Sprawdz pamiec pojedynczo (np. 1x 512, 2x512 itp) na grach ktore chodzily plynnie na P3. Jezeli to nie pomoze to poprostu odwiedz serwis, szkoda czasu i nerwow.
Powodzenia

PS. podczas sprawdaznia a w szcegolnosci pamieci dla pewnosci zrestartuj BIOS tak aby kazda kosc chodzila na AUTO.
  • 0

#7 Godlike14

Godlike14

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 01 04 2008 - 08:22

Problem jest w tym ze ja gwarancje w serwisie stracilem juz rok temu i to na te wczesniejsze rzeczy...te co do kupiłem są na pewno dobre...grafika athlon, 1024 ram jest dobre...co do reszty to dzieki...
PS: z płyty głownej mam stare sterowniki z przed 3 lat no i jak wygrwam Nvidia System Drivers to Windows nie chce sie załadowac tylko tak idzie idzie az sie zacina..dlatego nie isntalowalem tego...czy one mogą miec jakąs stycznosc z wydajnoscia?
  • 0

#8 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 01 04 2008 - 08:26

uaktualnij najnowsze sterowniki do plyty glownej ze strony nVidi i bedzie wiadomo o co chodzi- 3 lata to za dlugo bez aktualizacji a i BIOS napewno jakis nowszy by sie znalazl na stronie producenta, a o serwisie mialem na mysli sprawdzenie problemu, wiem,ze to bedzie kosztowalo jakas sume ale cos za cos.
  • 0

#9 Godlike14

Godlike14

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 01 04 2008 - 08:33

Problem jest w tym ze ja gwarancje w serwisie stracilem juz rok temu i to na te wczesniejsze rzeczy...te co do kupiłem są na pewno dobre...grafika athlon, 1024 ram jest dobre...co do reszty to dzieki...
PS: z płyty głownej mam stare sterowniki z przed 3 lat no i jak wygrwam Nvidia System Drivers to Windows nie chce sie załadowac tylko tak idzie idzie az sie zacina..dlatego nie isntalowalem tego...czy one mogą miec jakąs stycznosc z wydajnoscia?



Wiesz ostatno jak byłem w serwisie to oni twiedzili ze wszystko jest dobrze..wracało do mnie i było beznadziejnie i tak w kółko...raz im oddalem plyte głowna do naprawy to 3 razy wracala zesputa a oni twierdzili ze naprawili ją...
Mnie najbardziej martwi to ze wymieniłem wszystkie czesci i nadal tak jest..czyli cos co zostało nie wymienione jest wadliwe...no sie zobaczy

Co do tego sterownika Nvidia System Drivers moge go pominąc czy mam instalowac? bo sie troche boje ze znowu bedzie sie ładował windows 10 min az sie zatnie i tak w kółko
  • 0

#10 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 01 04 2008 - 08:50

sterowniki do plyty musisz wgrac im nowsze tym lepiej, jezeli plyta byla serwisowana kilka razy i dalej to samo to odpowiedz sama sie udzielila. Mysle,ze czeka ciebie mimowolna wymiana plyty i procesora. I aby zaoszczedzic wes cos na S939. Dla pewnosci sprawdz- jak masz mozliwosc -pozostale podzespoly u kolegow
  • 0

#11 Godlike14

Godlike14

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 01 04 2008 - 16:19

Sorry zle cos opisałem bo najpierw wymieniłem grafike na Geforca 8600 potem dodalem 1024 ramu i chodzilo mi bardzo bardzo słabo...jakis tydzien temu dokupiłem sobie tego Athlona za Semprona ktorego miałem no i z Athlonem widac pozytywniejszy efekt duzo pozytywniejszy jednak nie taki jaki byc powinien
Wiec po co wymieniac procesor...
Procesor grafika nowy ram jest na pewno sprawne...


Jeszcze jedno chcialem dodac bo gdy mialem tego kompa wczesniejszego
w miedzy czasie wymieniłem plyte głowna na Asusa K8V-X-SE bo Gigabyte sie zepsuł
i na tym kompie rownie wszystko chodziło słabo ten Gigabyte duzo nie zmienił

Gigabyte GA-K8NE (rev 2.0) - Asus
Sempron 3000+ 1,8 ghz
Pole Wartość
512 Ram Kingstona
Radeon x1300

Jak juz wymieniłem te czesci na to ten Gigaybte wrócił do mnie i teraz go mam...nie widze jakiejs specjalnej roznicy miedzy gigbytem a Asusem...w przypadku chodzenia tych gier...

Gigabyte GA-K8NE (rev 2.0)
Typ procesora AMD Athlon 64, 2200 MHz (11 x 200) 3200+
Geforce 8600 GT Palit
Dokupiłem jeszcze 1024 Ramu i mam teraz:
Pamięć fizyczna 1536 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Serdeczne dzieki for all..zapewne jeszcze napisze w tym temacie..najpierw musze sprawdzic ten Ram..

  • 0

#12 Norberciu

Norberciu

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 02 04 2008 - 20:33

Ja mam właśnie to samo ! Ten sam problem i praktycznie ten sam sprzet. Sadze ze jest to wina plyty glownej. Dysk zmienilem grafike zmienilem ramy zmienilem a plyta glowna... jak ja kupilem to chyba wlasnie wtedy sie zaczelo. (plyta od gigabyte 1024mb ram grafika 8600 GT SUPER dysk 200gb SATA2 dzisiaj doszedl ;/ )

  • 0

#13 Godlike14

Godlike14

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 02 04 2008 - 23:28

Ja mam właśnie to samo ! Ten sam problem i praktycznie ten sam sprzet. Sadze ze jest to wina plyty glownej. Dysk zmienilem grafike zmienilem ramy zmienilem a plyta glowna... jak ja kupilem to chyba wlasnie wtedy sie zaczelo. (plyta od gigabyte 1024mb ram grafika 8600 GT SUPER dysk 200gb SATA2 dzisiaj doszedl ;/ )


Zła płyta głowna co masz na mysli?
Zagadam na gg
  • 0

#14 Norberciu

Norberciu

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 03 04 2008 - 09:56

chodzi mi o złe ustawienia BIOSU. czytalem ze na defult gigabyte zaczyna wariowac
  • 0

#15 Godlike14

Godlike14

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 03 04 2008 - 16:01

Wiesz co trzeba zmienic zeby było poprawnie?
  • 0

#16 olszo

olszo

    Stały użytkownik

  • 245 postów

Napisano 03 04 2008 - 19:08

Wiem że czytałem coś w tym stylu w CD-action że gry sie ostro przecinają.Ale to nie jest wina płyty głównej a kart graficznej że trzeba w biosie pozmieniać jakieś wartości.Hmm może to to.
  • 0

#17 Godlike14

Godlike14

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 03 04 2008 - 19:17

No ale co zmienić w tym biosie?
  • 0

#18 Marko_

Marko_

    Stały użytkownik

  • 279 postów

Napisano 03 04 2008 - 22:52

Czytałem coś na temat twojej płyty po długich poszukiwaniach znalazłem - sprawdź parametry, ustawienia biosu...
http://www.egielda.com.pl/forum/index.php?showtopic=868
http://forum.pcarena.pl/platforma/8903-amd...-rev-2-0-a.html
http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=34152

Opcji ustawień biosu dużo, drogą prób i błędów znajdziesz właściwą :)
  • 0

#19 Godlike14

Godlike14

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 03 04 2008 - 22:58

Czytałem coś na temat twojej płyty po długich poszukiwaniach znalazłem - sprawdź parametry, ustawienia biosu...
http://www.egielda.com.pl/forum/index.php?showtopic=868
http://forum.pcarena.pl/platforma/8903-amd...-rev-2-0-a.html
http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=34152

Opcji ustawień biosu dużo, drogą prób i błędów znajdziesz właściwą :)


Wielkie dzieki...fakt ze tych opcji jest duzo no ale zobacze na pewno...nie mam innego wyboru

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Diablo 2 Diablo II WoW World of Warcraft



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych