Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gry RPG


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Siwy123

Siwy123

    [S]pace[C]owboy

  • 924 postów

Napisano 30 10 2006 - 23:27

Witam :D. Zaczynam nowy temat dotyczący RPGów (nie mylić z cRPG). Mieliście kiedyś z nimi styczność? A może chcecie się czegoś dowiedzieć (służę pomocą i dobrą radą)? Ja zacząłem przygodę z RPG 6 lat temu od D&D.

Obecnie gram i jestem wraz z moja ekipą w posiadaniu: D&D + Wszystkie dodatki angielskie oraz polskie, Neuroshima 1.0 i 1.5, WoD (Stare wydanie) podręczniki: "Wampir: mroczne wieki", "Mag: wstąpienie", "Mafia", "Wampir: maskarada", "Wilkołak" + dwa dodatki i PG, Arkona, Star Wars (d20), Battletech Kompendium + Podręcznik Mechawojownika, Zew Cthulhu, Cyberpunk, Władcy Losu, Frankenstein, Warhammer, Hero.

Obecnie pracuje nad systemem autorskim (od dwóch lat) pod nazwą roboczą "Wild West". Sama fabuła rozgrywa, jak nietrudno się domyślić, na Dzikim Zachodzie z lat 1860-1890. Mam już za sobą pierwsze testy mechaniki. Kto wie może kiedyś uda mi się to wydać.

Robie takze swiat pod mechanike WoD'u o łowcach głów żyjących w roku 2071-73 (o co tak dokładnie chodzi? Zobacz anime Cowboy Bebop :P). Kiedy skończe pracę nad tym projektem umieszczę go w sieci aby zainteresowani mogli go sobie ściągnąć i się pobawić. Modyfikacja bedzie zawierać dodatkowe zasady walki statkami kosmicznymi, opis świata i planet, kalendarium wydarzeń, zmienioną kartę postaci, male korekty w mechanice i udoskonalenia.

Mam nadzieję że zachęciłem was do zapoznania się lub podzielania wrażeniami z zakresu gier RPG. :(

  • 0

#2 Pabloxx

Pabloxx

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 11 12 2006 - 10:35

Chodzi o planszowe gry RPG?

  • 0

#3 thade

thade

    Stały użytkownik

  • 209 postów

Napisano 11 12 2006 - 12:19

No mozna tak to nazwac.
Ja gralem dosc duzo w Warhammer Fantasy Roleplay...
Eh... milo wspominam te czasy...
  • 0

#4 Trivelt

Trivelt

    Unix fan

  • 406 postów

Napisano 29 12 2006 - 19:46

Ja dopiero tydzień temu, zmotywowany sukcesem medialnym NWN2 kupiłem sobie Neverwinter Nights (część pierwszą). Właśnie przechodzę. Na pierwszy rzut oka wydała mi się nudna, jednak potem wciągnąłem się :)
  • 0

#5 Genio

Genio

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 29 12 2006 - 21:30

Ja od niedawna w Neverwinter Nights 2 pomykam.
Swoją drogą fajna gierka.
  • 0

#6 PC Pogromca

PC Pogromca

    Stały użytkownik

  • 239 postów

Napisano 08 01 2007 - 14:55

Jeżeli chodzi o RPG to bardzo lubie gry tego typu. Seria Fallout, NWN - bardzo dobre gry. Swoją drogą jeżeli chodzi o Fallout to ja również służę pomocą, szczególnie jeżeli chodzi o Fallout Tacticks, chociaż to to akurat bardziej strategia.
  • 0

#7 Kseroboy

Kseroboy

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 09 01 2007 - 00:42

D&D przedewszystkim

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych