Skocz do zawartości


Zdjęcie

Grafika w Viscie wariuje...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 majki

majki

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 02 01 2008 - 00:16

Witajcie,

Mam komputerek od kilku dni - jest to HP dv9680ew (core duo 1,5 2GB ramu, grafika 8600 GS - generalnei cos takiego:
http://www.allegro.pl/item286468763_nowy_l...gb_gf8600.html)

Na lapie jest oryginalna Vista Home. Komputer od samego poczatu 'fiksuje', a mianowicie:
Po kilku/kilkunastu minutach pracy (a raczej uzywania netu) zaczyna sie totalnei grafika pierniczyc. Nie wiem jak to dobrze wytlumaczyc - np. pasek zadan sie 'przesuwa'. Tzn jesli sa otwarte 3 okienka 1, 2 i 3, to wszystkie przesuwaja sie w lewo w taki sposob, ze np. pierwsze wchodzi na pasek startu. Ekran migocze, zwlaszcza, przy probie przelaczenia okienek (alt+tab) w taki sposob, ze nie dosc, ze nie da sie korzystac z czegokolwiek (jakikolwiek ruch mysza, przelaczanie okienek, proba pisania etc. powoduje 'swirowanie calosci'). Klikniecie na 'start' powoduje np. wyswietlenie 'obrysu' tego, co wy widzicie jako linki do programow panelu sterowania etc. itp - po prostu widac rozmyty prostokat i jednym slowem nie jest mozliwe wylaczenie systemu. Jak sie domyslacie zrobienie screen-shotu i zapisanie go w takich warunkach graniczy z cudem, niemniej jednak udalo mi sie zrobic gdy system dopiero 'zaczynal' swirowac wiec udalo mi sie zapisac screena tylko z przesuniecia tych okienek. Pozniej jest juz tylko gorzej.
System zaczal szwankowac prawie od samego poczatku, w tej chwili mozecie zobaczyc na screenie juz troche poisntalownych programow, niemniej jednak gdy zaczely sie 'pierwsze swirowania' na komputerze byly tylko programy: gg, the witcher (wiedzmin) - oryginal, wraz z patchami sciagnietymi ze stronki i patchem do visty - wszystko jak producent zalecil.. i tyle. W zasadzie tylko te dwa. Nie sadze jednak, zeby jakikolwiek z nich mial wplyw na te anomalia, ktore sie dzieja.
System zawiera najnowsze aktualizacje do windowsa, a takze system antywirusowy Norton (dostarczony od razu z systemem).

No i teraz pytanie do was - jak myslicie - CO jest winne temu? Jakie macie podejrzenia? W tej chwili NIE DA sie pracowac niestety na tym komputerze, a ja piszac ta wiadomosc, modle sie, zeby mi sie nie zaczelo sypac w trakcie.
Podejrzewalem sterowniki - sciagnalem rozne wersje ze strony hp i nic nie pomoglo. Zmienialem rozdzielczosc - nadal bez zmian. Zmienilem wyglad okien na standardowe windows - te 'ze starej kadencji' - nadal nic (jedyna roznica, to ze, swiruje nieco pozniej). W zasadzie wyjscie, jakie teraz stosuje to ctrl+alt+del - wylogowanie uzytkownika i zalogowanie jeszcze raz.

Mozna zdowngrade'owac do XP system albo cos? Ma ktos jakis pomysl co jeszcze zmienic/sprawdzic? W tej chwili testuje jeszcze MemTestem pamiec kompa - doszlo do 87% i na razie nie znalazl bledu, wiec pewnie juz nie znajdzie.

Jesli ktos pomoze mi rozwiazac ten problem, to obiecuje nie tylko wdziecznosc ale nawet jakies gratyfikacje :)

pozdrawiam,
M.

EDIT:

Bylbym zapomnial... po kilku dniach takich cudow - windows pozamienial wiekszosci skrotow ikonki... Np skrot do skype ma ikonke firefoxa, skrot do IE wyglada jak GG itd. itp... cuda niewidy - i tak jest zaraz po wlaczeniu systemu, gdy wszystko z punktu widzenia 'swirowania' dobrze dziala.

Załączone miniatury

  • bladvisty1.jpg

  • 0

#2 aer0_t0mek

aer0_t0mek

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 29 01 2008 - 22:55

TO WINA GG!
nie jest ono w peli kompatybilne z vista...niektorym dziala OK a niektorym wariuje system
mysle ze wystarczy uruchomienie gg z prawami admina i bedzie ok (w moim przypadku poskutkowalo ;) )

powodzenia i pozdrawiam

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Memtest86+ testowanie pamięci



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych