Skocz do zawartości


Zdjęcie

Grafika ;/


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 zeniTh

zeniTh

    Początkujący

  • 29 postów

Napisano 19 05 2007 - 01:12

siemka
mam problem wielki problem mam karte graficzna 7900gto i pokusilo mnie zeby zdjac z niej chlodzenie i zeby sprawdzic jakie ma pamieci czy 1,1 czy 1,4 po zdjeciu chlodzenia okazalo sie ze na pamieciach i tak nic nie pisze wiec zakrecilem wszystko tak jak bylo wczesniej lecz teraz gdy wkladam karte i wlaczam kompa piszczy kilka razy i nic czarny ekran
sekwencja 1 dlugi i 3 krotkie - blad pamieci karty graficznej lub jej brak
jak to naprawic czy wogole sie da ? mam nowy komp dopiero jakis tydzien

specyfikacja:
ASUS P5B Deluxe
Celeron D 352 3,2 GHz
GF NX7900GTO 512 MB 1.1ns
Geil DDR2 2x512MB 800MHz CL4
Segate 320 GB SATA II 16MB
Tagan U15 430W
DVD LG H20L LightScribe

prosze o jaknajszybsza odp bo teraz jade na karcie pci 1 mb :P

  • 0

#2 Lanc

Lanc

    Początkujący

  • 28 postów

Napisano 19 05 2007 - 15:07

Jak możesz to sprawdź kartę u jakiegoś znajomego.
Ewentualnie ściągnij jeszcze raz chłodzenie i sprawdź czy nie pokruszyłeś rdzenia.
Włóż jeszcze raz kartę do siebie do kompa, tylko ją dobrze dociśnij. Z tego co mi wiadomo to bios jak coś to sygnalizuje albo błąd pamięci (czyli RAM w PC), albo brak karty graficznej. Nie ma czegoś takiego jak sygnalizacja błędu pamięci karty graficznej...

  • 0

#3 zeniTh

zeniTh

    Początkujący

  • 29 postów

Napisano 19 05 2007 - 20:09

kody bledow award:

sygnal dzwiekowy: 1 dlugi, 3 krotkie - przyczyna : blad pamieci karty graficznej lub brak karty graficznej

probowalem juz sprawdzac ten rdzen nie ma nic co moglo by niepokoic a karty nie mam gdzie sprawdzic
ja ja kupilem jakies 1,5 tygodnia temu wiec jest jeszcze na gwarancji moze to ze zdjalem chlodzenie nie bedzie przyczyna utraty gwarancji ??
  • 0

#4 Lanc

Lanc

    Początkujący

  • 28 postów

Napisano 19 05 2007 - 20:39

Jak założysz tak, że nie będzie widać, że było zdejmowane to bez problemu możesz odesłać na gwarancję (tylko nie mów, że ściągałeś chłodzenie) :P
  • 0

#5 zeniTh

zeniTh

    Początkujący

  • 29 postów

Napisano 19 05 2007 - 21:48

raczej chyba bedzie widac po srubkach ze byly odkrecane ;/ ale chocby nawet to moge powiedziec ze temp. byla ok. 80 stopni i zaczely sie robic defekty i wtedy padla a dopiero po tym sciaglem chlodzenie chcac tylko sprobowac zmienic paste ?
czy tego mi nie uznaja ?
a i jesli by mi nie uznali to ile moze kosztowac taka naprawa ?


- Gwarancją nie są objęte:

* instalacja i konfiguracja oprogramowania,
* odkurzanie, konserwacja i bieżąca obsługa sprzętu, ( czyli wymiana pasty np. )
* usuwanie wirusów i inne czynności leżące w gestii Nabywcy.
  • 0

#6 Lanc

Lanc

    Początkujący

  • 28 postów

Napisano 21 05 2007 - 20:26

Po śrubkach nikt nie zobaczy, że chłodzenie było ściągane. Poza tym nawet jak by się zorientowali, to ci tego nie udowodnią ;)
  • 0

#7 pisarz

pisarz

    Komornik

  • 690 postów

Napisano 22 05 2007 - 10:09

zanieś karte, powiedz ze przestała działac i tyle. Jak coś wiecej beda chcieli sie od Ciebie dowiedziec to powiedz ze nie wiesz, bo sie na tym nie znasz. Karta nie działa i chcesz nowa.
  • 0

#8 zeniTh

zeniTh

    Początkujący

  • 29 postów

Napisano 22 05 2007 - 21:16

juz im to zglosilem nic nie mowilem o chlodzeniu
jutro mam wyslac karte jak bedzie cos nie tak to chyba napisza ( miejmy nadzieje ze nie napisza ) a jak sie nie kapna (OBY) ze cos jest nie tak z mojego powodu to mi powinni wymienic karte ;)
dzieki za pomoc
pozdro

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: piszczenie komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych