Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gothic 3 - wasze opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 10 09 2009 - 19:53

Co myślicie o tej grze. Wasze zdanie odczucia, rady. Osobiście przeszedłem grę kilka razy i jestem uważany za mistrza. Dzisiaj postanowiłem napisać poradnik jak przejść grę wojownikiem. Oceńcie choćby jeśli chodzi o logikę zdań, wiem wiem nie jestem pisarzem. :P

Poradnik wojownika



Zaczynając grę nie mamy zbyt dużych możliwości, mamy albo włócznię, albo zabójcę orków. Włócznia lepiej nadaje się do walki ze zwierzętami(cały czas LPM), a miecz z ludźmi/orkami(walka mieczem jest ciekawsza, możemy tworzyć bardziej zaawansowane ataki, uniki). Ja osobiście preferuję miecz. A więc tak, cały czas robimy zadania i jeszcze raz zadania. Kiedy zdobędziemy trochę punktów nauki dobijamy do 120 siły i do 30 kradzieży. Kiedy mamy już 30 punktów kradzieży uczymy otwierania się otwierania zamków na poziomie 2(w wielu miastach znajdziemy nauczycieli). Ta umiejętność przyda się nam do końca gry. Moim zdaniem nie warto uczyć się arcytrudnych zamków, bo i tak jest ich bardzo mało, a można je otwierać zaklęciem ze zwojów. I znowu robimy zadania. Nie musimy na razie oswobadzać miast chyba, że gramy z orkami, a wtedy sprawa jest oczywista. Możemy używać dobrych mieczy znalezionych, ale na razie nie wkładamy w miecz kasy(Dobre miecze warte uwagi: Ognisty miecz, Długi miecz i Miecz Wenzela). Kiedy dobijemy do 180 siły, kupujemy projekt miecza półtoraręcznego(10-15 tysięcy), czytamy przepis, zdobywamy potrzebne składniki i młot kowalski. Wtedy na dowolnym kowadle wykuwamy nasz oręż, ostrzymy go. Teraz mamy spokój na długi czas, bo miecz półtoraręczny to naprawdę dobra broń, dość długa i bardzo dobrze się nią walczy(Po wykuciu własnymi rękami i zaostrzeniu ma 110 obrażeń). Teraz znowu bijemy w siłę i jak chcemy uczymy się ściągania szponów i skór(ja nigdy się tego nie uczę, nie warto). Zbieramy po drodze wszystkie roślinki i ważymy non stop mikstury lecznice są cały czas potrzebne. Jako wojownik inwestujemy tylko w siłę, w żadne zdolności łowieckie nie wkładamy za dużo punktów. Używamy kuszy nie łuków. Ponieważ łuki zmuszają nas do rozwijania następnych umiejętności co wiąże się ze stratą punktów nauki. Tak właściwie, bo zdobyciu miecza połtoraręcznego możemy bez większych problemów oswobadzać miasta. Co do samej gry miasta radzę odwiedzić w takiej kolejności: Cape Dun, Montera, Gotha, Trelsis, Geldern, Silden, Vengard, Faring. W tym ostatnim wymienionym przeze mnie mieście przekraczamy przełęcz między Myrtaną, a Nordmarem. Tam odwiedzamy wszystkie miasta(zabieramy kamienie teleportacyjne, aby móc wrócić). Możemy się nauczyć umiejętności typu Zabójca orków czy Duży Oręż III. W tym właśnie momencie gry możesz zdecydować się czy nie walczyć dużą bronią. Jeśli masz minimum 300 siły i odpowiada ci taki sposób walki to ok. Broń taka ma bardzo duży zasięg i zadaje dużo obrażeń, właśnie dlatego czasami jest tak łatwo zabić orka udaną serią ciosów ponieważ on nie jest w stanie skontrować(miecz jest szybszy). Po opuszczeniu Nordmaru idziemy do Varantu gdzie gra będzie już bardzo dowolna według uznania. Im będziemy mieli więcej siły tym większe obrażenia będziemy zadawać. Oczywiście podczas gry musimy cały czas myśleć o różnych rzeczach, ale to jest w końcu tylko o tym jak zacząć, a nie krok w krok grać. Pamiętajmy, że to my gramy i staje się to ciekawe jeśli robimy według własnego uznania. :P

W najbliższym czasie napiszę poradnik na temat gry magiem. Raz przechodziłem tak grę na początku trudno, ale w pewnym momencie stajemy się maszyną bojową. :P

  • 0

#2 anduvir

anduvir

    Zaawansowany użytkownik

  • 952 postów

Napisano 10 09 2009 - 20:19

Chciałeś, by zajrzeć do tego tematu to zaglądam :P
Nie chciało mi się czytać, bo w takich grach nie gustuję a dokładnie w Gothic'u, ale podziwiam Cię za to, że chciało Ci się tyle pisać :P

  • 0

#3 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 10 09 2009 - 20:20

Sam poradnik fajny, ale ja osobiście nigdy w tą grę nie grałem, bo mi się nie podoba. Koleś skacze na 2 metry, i możesz zabić się spadając z miejsca na które da się wskoczyć.

Tekst jest trochę zbity, więc się ciężko czyta, fajnie by było jakbyś rozdzielił na akapity.
  • 0

#4 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 10 09 2009 - 20:21

Brawo! poradnik bardzo fajnie napisany , przejrzyście i prosto.
Jak wam się chcę to piszcie więcej :P
  • 0

#5 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 10 09 2009 - 20:26

Dzięki, co do ''zbitości''. Myślałem o akapitach, ale ciężko znaleźć takie miejsca gdzie można podzielić.

Co do pisania dużo...brutus ciągle pisze wypracowania i jakoś mu się chce, mi też się czasami chce, ale rzadko.

Acha...maczysz ciężko wyczytać z twojego posta czy grałeś. :P
  • 0

#6 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 10 09 2009 - 20:29

Grałem , ale nie pograłem zbyt długo bo nie lubię jak mi się gra ścina ;/
Ale za to przeszedłem całego G 2 :P

Niedługo kupuje nowe części do kompa to sobie pogram :P
  • 0

#7 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 10 09 2009 - 20:36

Fakt jest taki, że ta gra lubi się ścinać po prostu taka jest z natury. Spójrz w dół na sygnaturkę, na tym sprzęcie przycina się raz na 10 minut na około 0,5 sekundy). Mimy tego, że gry typu Crysis działają na full.

Ajć, daj mi ostrzeżenie, odszedłem od tematu i zacząłem się chwalić swoim kompem. :P
  • 0

#8 anduvir

anduvir

    Zaawansowany użytkownik

  • 952 postów

Napisano 10 09 2009 - 21:15

Nie ładnie szpanerze ty :P
Gothic 3 to niestety jedna z najbardziej zabugowanych gier w historii tak samo dodatek ;/
PS. Jupi 300 post :cup:

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych