Skocz do zawartości


Gornik92

Rejestracja: 26 lut 2013
OFFLINE Ostatnio: 11 12 2016 11:50
-----

Moje posty

W temacie: Dziwne spadki fps na laptopie!

10 12 2016 - 10:08

Ale mam jeszcze 1 problem o ktorym wspomniałem w poście powyżej a chodzi głównie o gry watch dogs 2 i forza horizon 3. Nie wiem dlaczego te 2 gry przez pierwsze 15 może 20 min chodzą w mniej wiecej stalych fpsach a po tym czasie zaczynaja sie straszne spadki klatek i objawia sie to takimi "chrupnieciami" i jak to sie dzieje nawet dzwiek potrafi sie zacinac. Kiedy zaczynalo sie ciac probowalem obnizac detale do najnizszych ale to kompletnie nic nie dawalo. Kwestia temperatur to juz na pewno nie jest bo udalo mi sie je mocno obnizyc o czym pisalem wyzej. Myslalem ze moze dysk pofragmentowany ale w sys poziom pokazywal 1% wiec to wykluczylem. Na partycji systemowej mam wolne 32 gb i 0% pofragmentowania. Pamietam problem wystepowal tez w cod advanced warfare ale po dluzszym czasie grania. Rozgrywka w wymionione tytuly po pewnym czasie po prostu zamienia sie w pokaz slajdow i nie da sie dalej grac do ponownego uruchomienia tych gier. Pamiec karty graficznej nie przekracza 2 gb podczas grania. Pamiec ram w watch dogs 2 jak i cod maksymalnie 6.5 gb zapelniona jedynie w forzy rekordowo widzialem 7.5 ale i tak dostepne jest dokladnie 7.9 w windowsie wiec jakis maly zapas ale jest. Co może być tego powodem? Taki watch dogs 2 30-40 fps a nagle dropy do nawet 1 fpsa. Co to znowu może być bo już mnie to irytuje bo co chwile cos jest nie tak? Jednen problem sie rozwiaze a drugi sie zaczyna ;-)

W temacie: Dziwne spadki fps na laptopie!

07 12 2016 - 21:41

Ogólnie jestem niemal pewny, że powodem to obniżaznia taktowań karty graficznej był MSI afterburner w wersji beta. Zainstalowałem normalną wersje i problem zniknął i śmiem tak twierdzić ponieważ zdążyłem już trochę gier potestować i an irazu już mi się tak nie stało. Ale ogólnie zastosowałem się do Twoich zaleceń i zadbałem o obniżenie temperatur. Pamiętam kiedys zakładałem temat o podkrecaniu mojego GTX 850m i tam radziłeś żeby odkręcić tylną klapkę od laptopa tak jak na tym zdjęciu http://www.nhl.pl/index.php?act=attach&type=post&id=9867%C2%A0dost%C4%99p. I powiem szczerze to bardzo pomogło teraz temperatura procesora nie przekracza 80 stopni z włączoną podkładką chłodzącą, a jeżeli chodzi o grafikę to miałem max 66 stopni także obniżyły się dość konkretnie. I właśnie miałem ostatnio wrażenie, że w nowych tytułach takich jak forza horizon 3 czy watch dogs 2 pograłem 15 min i z płynnej rozgrywki zaczynał się pokaz slajdów wraz z zacinajacym sie dźwiękiem także prawdopodobnie to było przez temp na procesorze. Ale sam problem z tym nagłym spadkiem fps do 20 został rozwiazany przez zmianę wersji MSI afterburner. Takze można powiedzieć, że problem rozwiązałem ;) Dzięki jeszcze raz za pomoc i rady :D