Skocz do zawartości


Gontarek

Rejestracja: 01 cze 2015
OFFLINE Ostatnio: 19 06 2015 12:29
-----

Moje tematy

Skreślenie monitora AOC tylko ze względu na brak FlickerFree ?

18 06 2015 - 15:20

Od tygodnia jestem "szcześliwym" posiadaczem monitora AOC i2369vm, monitor jest cudny ma niesamowite kolory dobrą jasność , szybki czas reakcji i super wygląd. Jedyną jego wadą jest brak flicker-free nie siedziałem jeszcze z nim tak długo abym moje oczy mogły to odczuć jednak czytałem , żę flicker free ma znaczący wpływ na oczy ich ochrone i kondycję dlatego dbając o swoje oczy postanowiłem zwrocić ten monitor i zmienić na coś innego. Tylko czy w podobnej cenie ( może być drożej) znajdę monitor z tak fajnymi kolorami i dobrą matrycą ?? Czytałem , że Eizo ma taki model stworzony do gier i kosztuje coś około 1200zł ale też chyba nie ma Flicker Free kwasny.gif



Czy może jednak zostawić sobię tego Aoca ? Pracuje 6-7h dziennie przy monitorze w pracy, w domu czasami też lubię sobie pograć jestem młody nie chcę na starość zasuwać w okularach smile.gif



No i fajnie byłoby mieć jednak ten cal-dwa cale więcej smile.gif


Ocena ostatecznej wersji zestawu za 4700 zł .

02 06 2015 - 20:51

Poczatkowo miało być do 4500  jednak przekroczyłem troszkę budżet.

 

Co sądzicie o tym zestawie : http://www.morele.net/inventory/info/tOhbIQ/

 

Głownie do gier, chciałbym w przyszłośći podkręcic procesor do 4,5 o ile trafi mi sie dobra sztuka smile.png

Mam troszke obawy czy płyta główna nie bedzie za słaba no i ten cooler czy da radę ale jest dosc spory i podobno dobrze wieje , ram niestety też cl 11 sad.png

Dodatkowo Zwrot 160zł za zakup plyty od Asusa.

 

Bede serdecznie wdzieczny za komentarze dzisiaj chcialbym zlozyc zamowienie.

 

Pozdrawiam


Jaka płyta główna będzie najlepszym rozwiązaniem do mojego zestawu ? I5 4690K

02 06 2015 - 16:47

Serdecznie proszę o pomoc w doborze ostatniego elementu do mojego zestawu, mam już po prostu dość  od kilku dobrych dni męczę się z wyborem ostatniego elementu  czym dłużej szukam tym więcej mam wątpliwośći :(

 

Oto mój zestaw : http://www.morele.net/inventory/info/Aw5O42/

 

 

Jaka płytą będzie dobra do tego zestawu ? Chcę robić OC na procesorze.

 

MSI oferuje zwrot 125 zł za zakup tego procesora z kartami z serii Gaming.

 

Asus oferuje najlepsze zwroty bo aż 160zł za zakup  kart z wyższej pólki ( np chipset z97)

 

AsRock oferuje rowniez zwrot ale tylko na flagowe modele.

 

Jeśli wszystkie podzespoły bedą na jednej fakturze to pewnie nikła szansa, że dostanę zwrot od Intela ??

 

 

Najbardziej byłem przekonany do  Msi z97 G43 Gaming  albo MSi z97 Gaming 3 jednak trochę poczytałem i podobno nie warta swojej ceny.

 

Może coś od ASUSA ?  Zależy mi żeby byłą stabilna  miała dobre chłodzenie i abym mógł podłaczyć do niej karte dzwiekową ( niekoniecznie jeśli będzie miała standardowo dobre audio)  no i układ zasilania oczywiscie :)

 

Pozdrawiam dzisiaj chciałbym dokonać już zakupu Dziekuje bardzooo :)

 

Ocena zestawy komputerowego z GTX970

01 06 2015 - 12:00

Witam

 

Przymierzam się do zożenia swojego pierwszego zestawu smile.png

 

Chciałbym pograć w najnowsze gry na najwyższych ustawieniach smile.png

 

Obmyśliłem sobię coś takiego

 

Płyta główna :  As Rock H81M  ( tutaj mam trochę wątpliwośći czy pociągnie procesor I5, podobno nie ma dobrego chłodzenia i kiepską jakość audio) Jest też o dziwo tańszy  msi h81m-p33 h81 dualddr3-1600 sata 3  za 169 zł  obsługuje 16gb ram oraz rozdzielczość 4k i audio 7.1

 

Procesor: Intel Core I5 4460 3,2 lga 1150   ( podobno dobry jak na swoją cene ) zastanawiam się czy nie lepiej dołożyć te 200-300 zł do jakiegoś i7, niektórę gry wymagają już procesora i7 żeby pochodzić na wysokich ustawieniach , co myślicie?

 

Pamięć ram: Crucial 8 GB 1600 MHz CL11 ( czy może nie warto przepłacać i wziąc cl 8? )

 

Zasilacz: Antec VP 500W  ( tak jak wyżej bez zastrzeżęń, zasilacz zbiera dobre opinie myślę , że sobie poradzi)

 

Karta Graficzna : GTX 970  ( najlepsza w tej cenie) zastanawiam się tylko który model będzie miał najlepsze chłodzenie i moc. Ta od MSI czy może Palit ?

 

Dysk: SSD Transcend SSD 370 128GB Sata 3  CL 11 ( tutaj chyba nie mam zastrzeżeń  )

 

Dysk HDD Seagate 1TB 7200RPM Barracuda ( brak zastrzeżeń)

 

Obudowa:  Silentium PC Brutus m25 Pure black  , albo  jakiś zalman  z3 plus ( zależy mi aby była przewiewna, fajnie , że ta SIlentum ma dodatkowe dwa wiatraki , zależy mi również żeby była twarda miała podstawowe wejśćia i w miare fajnie wyglądała) Mam dodatkowy wiatrak w domu 16, więc ewentualnie bym sobie go też zamontował smile.png

 

 

Proszę o serdeczne rady co jest na + a co na - w tym zestawie smile.png

 

A no i jeszcze najwazniejsze czyli monitor sad.png

 

Zastanawiam się ile musiałbym wybulić żeby mieć ładny obraz, w sensie abym mógł wykorzystać potencjał karty graficznej. Myślałem o AOC aoc i2369vm  fajnie wygląda ( trochę jak ten od APPLE biggrin.png)    cena też fajna. A może lepiej dołożyć do jakiegoś Asusa gamingowego albo Della ?

 

 

Brak określonego budżetu po prostu chciałbym mieć fajny mocny sprzęt który troszkę mi posłuży no ale wiadomo nie chciałbym się spłukiwać całkowicie z kasy

Pozdrawiam