Skocz do zawartości


Zdjęcie

Głośniki 5.1 nie ma dźwięku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Numak

Numak

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 28 12 2012 - 17:53

Witam, dostałem do swojego PC zestaw głosników logitech x-530 5.1, podłączyłem to pod swoją zintegrowaną kartę dźwiękową ale niestety nie grały mi tylne głośniki i głosnik centralny. Po przemyślaniach stwierdziłem, że owa karta zintegrowana to zapewne badziew, który nie jest w stanie sobie poradzić z uciągnięciem tego typu sprzetu. Dlatego też zakupilem wczoraj kartę muzyczną Creative SB 5.1 VX ( nie jest to pewnie super karta, ale banikowo pozwala na obslugiwanie takich głośników). Po podlączeniu okazuje się, że problem nadal jest ten sam, gra tylko subbufer i dwa przednie glośniki, jak się z tym uporać?

posiadam płytę głowną Asus m2a mx

w systemie ustawiłem na SS 5.1, ale niestety nie mogę się dostać do sterowania kartą dzwiękową :/ ( przy tej zintegrowanej miałem w panelu sterowania relatek hd audio konfiguracja i tam moglem się bawić ustawieniami a do tej nowej nigdzie nic takiego nie ma :/ )

ogólnie to na tej nowej karcie mam wyjscia w kolorze : pomarańczowym, czarnym, zielonym i niebieskim, kable od głosników mam w kolorze pomarańczowym, czarnym, zielonym, jak je odpowiednio podepnę to grają tylko te co sa podłaczone pod zielone wyjscie <jak zastosuje manewr taki, że pod to wyjście wepnę rozdzielnik minijack i podpnę do tego dwa różne głosniki to one wtedy grają, czyli wychodzi na to ze co bym nie podpiał w zielone wyjscie to gra, a reszta jest głucha

można zamknąć, Panowie z innego forum rozwiazali mój problem w mgnieniu oka, pozdrawiam

  • 0

#2 Abdul102

Abdul102

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 17 02 2013 - 17:16

Mam te 5.1 i graja bez problemow.
1.Zielony do zielonegi itp. Z tego co wiem to zielony jest od przednich glosnikow, rozowy od subofera i glosnika srodkowego, czarny od tylnych
2.Zainstaluj realtek hd audio manager

  • 0

#3 Ithilras

Ithilras

    Początkujący

  • 116 postów

Napisano 18 02 2013 - 01:46

Pomarańczowy do czerwonego, czarny do niebieskiego. Spróbuj tak. Tylko może być problem jak będziesz chciał mikrofon podłączyć.

Użytkownik Ithilras edytował ten post 18 02 2013 - 01:46

  • 0

#4 tonson

tonson

    Początkujący

  • 62 postów

Napisano 18 02 2013 - 10:04

A w ustawieniach dzwiękówki w kreatoże ne ma podpisane jaki kabel gdzie masz podpiąć ??? A ta zintegrona nie obsługuje przypadkiem 5.1 ???
  • 0

#5 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 18 02 2013 - 15:36

2.Zainstaluj realtek hd audio manage


Do karty Sound Blaster, dobre!

Po pierwsze odwiedź stronę Creative i tam pobierz sterowniki i aplikacje do swojej karty muzycznej - powinny widnieć na liście w archiwalnych kartach. Następnie zainstaluj i ustaw w oprogramowaniu Creative dźwięk 5.1. Nie napisałeś też jaki to Windows..
  • 0

#6 tonson

tonson

    Początkujący

  • 62 postów

Napisano 19 02 2013 - 10:47

Do karty Sound Blaster, dobre!

Po pierwsze odwiedź stronę Creative i tam pobierz sterowniki i aplikacje do swojej karty muzycznej - powinny widnieć na liście w archiwalnych kartach. Następnie zainstaluj i ustaw w oprogramowaniu Creative dźwięk 5.1. Nie napisałeś też jaki to Windows..


Pamiętam miałem jakąś karte creative i miałem problem ze sterami, nawet w archiwalnych nie mogłem znaleźć i było napisane że na zamówienie mogą mi przysłać :P ale zainstalowałem od innego modelu i też działały

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych