Skocz do zawartości


Zdjęcie

Genius SW-HF 5.1 5000


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 MegaZ

MegaZ

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 05 02 2008 - 23:39

Witam,

Aktualnie poszukuje glosnikow do kompa, na ktorym bede sluchal zarowno muzyki, ogladal filmy (TV) i od czasu do czasu zmecze jakas gierke, w oststnim czasie stalem sie rowniez mocno wrazliwy na jakosc dzwieku (nie wiedziec czemu) dlatego zalezy mi na dobrych glosnikach, niestety nie dysponuje duza gotowka i chcialbym sie zamknac w zakresie 300-350 zl. Slaba znajomosc rynku wstrzymuje mnie od podjecia ostatecznej decyzji, natomiast w tej chcwili sklaniam sie ku tytulowym Genius'om

PS. nie posiadam karty muzycznej

pzdr

  • 0

#2 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 06 02 2008 - 12:43

Z tego co się orientuje to w tej cenie nie dostaniesz nic lepszego od tych geniusów. Mają parę wad jak np. badziewny pilot, brak ekranowania, ale pod względem jakości dźwięku w tej cenie są nie do przebicia

  • 0

#3 killov

killov

    Początkujący

  • 131 postów

Napisano 06 02 2008 - 20:53

Opinie posiadaczy tego produktu:

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=146696

Co do ekranowania, ludzie podają sprzeczne wiadomości.. producent jednak rozwiewa przypuszczenia, potwierdzając ekranowanie w Centrali i głośnikach Front, jedynie tylne nie posiadają tej właściwości. Wiec, jak dla mnie wada z tego żadna - mowa o SW-HF 5000.

Dorzucę na koniec, ze SUB jest typu "zamkniętego" (obudowa: band - pass), uproszczając - może Ci zabraknąć niskich tonów, przy muzyce pokroju: Techno/Dance. Mimo jego 75W mocy, wielu nabywców rozczarowało sie tym faktem.

Video recenzja:

http://www.youtube.com/watch?v=dIivD3sz0FM...feature=related

Po obejrzeniu tego video, aż chce się usłyszeć je w rzeczywistości..

Ps. Mam je od miesiąca, w razie pytań postaram się odpowiedzieć na dodatkowe wątpliwości, cześć!
  • 0

#4 MegaZ

MegaZ

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 07 02 2008 - 12:57

Przekonałem się do nich i na dniach bede je mial ^_^

za wczasu zapytam rowniez o karte muzyczna, aktualnie mam integre realtec'a ac97 czy bede mial jakis problem z podlaczeniem tych glosnikow? czy jakosc dzwieku bedzie satysfakcjonujaca, czy lepiej kupic jakas inna?

i troche z innej beczki:
do tej pory uzywalem tylko sluchawek i nagle stracilem dzwiek :( , jedyne co zmienilem to przelaczylem je z przedniego gniazda w tylne, wyskoczyl mi jakis "sound effect manager" i teraz dzwieku nie mam...sciagam aktualne driver'y moze to cos pomoze.

PS. Jestem z tego totalnie zielony ;)

EDIT: problem z brakiem dzwieku roziazany, kombinowalem i znalazlem :) okazalo sie ze do niebieskiej dziurki tez mozne poplynac dzwiek do sluchawek ;)

pzdr
  • 0

#5 krzyhoo

krzyhoo

    Admin

  • 1 039 postów

Napisano 07 02 2008 - 14:25

za wczasu zapytam rowniez o karte muzyczna, aktualnie mam integre realtec'a ac97 czy bede mial jakis problem z podlaczeniem tych glosnikow? czy jakosc dzwieku bedzie satysfakcjonujaca, czy lepiej kupic jakas inna?


po pierwsze to o ile wiem, do niej nie podepniesz głośników tak, aby grały w systemie 5.1, poza tym jakość dźwięku byłaby słaba
  • 0

#6 Bartasu

Bartasu

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 07 02 2008 - 20:38

Dokładnie. Sound Blaster Audigy to raczej minimum do tych głośników. Osobiście poleciłbym co najmniej X-FI Audio do tego typu głośników.
  • 0

#7 killov

killov

    Początkujący

  • 131 postów

Napisano 07 02 2008 - 21:22

Zdaje mi się, ze "na upartego" podepniesz je prawidłowo na zintegrowanym kodeku. Niebieskie wejście to styk Line-In, możliwa jest zamiana tego kanału przy systemie 5.1, na prawdopodobnie REAR, czy CENTER. W zależności od ustawień w sterownikach - rozpoznanie urządzenia przez system i zgłoszenie komunikatu.

Natomiast jaka będzie jakość dźwięku, ciężko "gdybać" - podobno niczego sobie są ALC850. I to byłoby dobrym rozwiązaniem niskobudżetowym, jeśli nie dysponujesz dodatkowym funduszem. Z czasem, jednak - podobnie jak dwa posty wyżej - dokupiłbym SB Audigy, najlepiej w wersji pełnowymiarowej, - nie SE. I to byłoby minimum dla tych głośników.

Przyznam się, że sam mam je podpięte pod SB Live! SB0220 i jest ok. A jakiej muzyki słuchasz?

Artykuł "Jak prawidłowo podłączyć głośniki.. i nie tylko".
http://pclab.pl/art17707-20.html
  • 0

#8 MegaZ

MegaZ

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 08 02 2008 - 01:32

Najczesciej slucham jazzu, ale czesto tez leci u mnie pop, r'n'b, house takze dosc zroznicowane gatunki, jednakze tak jak wspomnialem wczesniej na pierwszym miejscu jest jazz ^_^

z tego co mi Panowie piszecie wnioskuje, ze jak nie teraz to przynajmniej w krotkim czasie bede musial kupic karte, padlo tutaj kilka propozycji, chcialem tylko sie upewnic czy ta jest w wersji pelnowymiarowej ?? Jej cena jest dla mnie przystepna i mysle ze w tych granicach bede chcial dokonac wyboru
  • 0

#9 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 08 02 2008 - 09:13

Tp będzie znacznie lepszy wybór: http://www.allegro.pl/item308492958_creati..._wyprzedaz.html
  • 0

#10 killov

killov

    Początkujący

  • 131 postów

Napisano 08 02 2008 - 12:29

Ta wersja podana z linku, mimo ze niedroga, to wersja okrojona - obciążająca procesor do programowego sterownia dźwiękiem. Podobnie jak SB Audigy SE, zadziwiającym faktem jest, ze obie karty produkowane są na podobnej płytce PCB. Jedni ją zachwalają za Crystalizer, drudzy nie uważają tego za atut - a wręcz przeciwnie. Funkcja ta miała nadawać odtwarzanemu dźwięku dynamiki, głównie w elementach perkusyjnych. Poprzez zwiększenie poziomu głośności. Jednak jeśli format MP3, ma zniekształconą słyszalność tych dźwięków (stratna kompresja audio), ulegnie dodatkowo pogorszeniu. Creative posłużył się również drobnym chwytem, podbijając głośność o kilka dB, dlatego wydaje się Nam, że faktycznie dźwięk ma większą moc.

W podanym wcześniej linku, z artykułem, znajdziesz to dokładnie opisane.. kieruj się tematyką działów jedynie. Również polecam Audigy 2 ZS (150zł), ew. Audigy 2 (100zł), w przeciwieństwie do pierwszej wersji (zwykłego Audigy), który operował dźwiękiem 16'bitowym. A faktycznie 24'bit przypadało na nagrywanie, ale ile osób z tego korzysta? Pozostawiam na własne przemyślenia..

Aha, do odtwarzania plików audio, polecam foobar2000, ewentualnie jetAudio. Na tych głośnikach poczujesz różnice głównie w naturalności brzmienia "drewna".
  • 0

#11 killov

killov

    Początkujący

  • 131 postów

Napisano 11 02 2008 - 19:02

Test głośników Genius 5000 z 8 konkurentami.. w tym Creative G500, które zajmują 1 miejsce.. niestety dane pochodzą z czeskiego serwisu:

http://www.zive.cz/Hardware/Test-reprodukt...25/default.aspx

  • 0

#12 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 12 02 2008 - 10:15

Creativy mają 87% punktów a Geniusy 84% - w zasadzie jak remis. A zobacz różnicę w cenie.

  • 0

#13 killov

killov

    Początkujący

  • 131 postów

Napisano 12 02 2008 - 11:11

Oczywiście, są najbardziej opłacalnym produktem w swojej kategorii cenowej. Depczą tez po piętach półce "klasy wyższej" - ale chyba jedynie cenowo. Jakościowo test przekonuje, że różnica w dźwięku między Creative G500, a Geniusami to 0,9pkt w skali 0/10. Drugie miejsce Redstar kosztuje blisko 500zl, czyli jakieś 150-200zł więcej, ale czy warto? Tutaj można solidnie się zastanowić.. w każdym razie certyfikat THX jest dość bliski, w zakresie osiągnięcia w przyszłości przez Geniusy..

Ps. Ktoś orientuje się w różnicy między 5000, a 5005? Prócz tego banalnego pilota, designu, i różnicy impedancji?

Porównanie głośników w kategorii kin domowych, - tych drewnianych.. (1 zakładka od góry)
http://www.google.com/search?hl=en&q=g...amp;btnG=Search

Schemat częstotliwości pasma przenoszenia, dość przydatny do ustawienia equalizera.. wartości są tutaj dość znaczne
Dołączona grafika

Zapraszamy do wyrażania opinii osób posiadających, czy przymierzających się do kupna produktu..
  • 0

#14 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 12 02 2008 - 11:26

Myslę że cena geniusów jest jaka jest m.in. dlatego że nie maja jakiś bzdetnych certyfikatów za które trzeba bulić ciężką kasę.
  • 0

#15 MegaZ

MegaZ

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 12 02 2008 - 11:34

Probujecie rozwiac watpiwpsci, ktorych juz dawno nie mialem :) , glosniki kupilem i jutro rano je odbieram, w karte zainwestuje w przyszlym miesiacu, chyba ze beda problemy z podlaczeniem (wtedy przestaje jesc i kupuje juz teraz :sciana: )

Wrazeniemi na pewno sie podziele :verymad:
  • 0

#16 killov

killov

    Początkujący

  • 131 postów

Napisano 12 02 2008 - 11:48

Lucas sobie dorabia na tych "orderach i dzikich wężach", ciekawe jak satelity Logitecha mogą zejść do poziomu 80Hz, - co jest jedną z norm standardu.. czyżby dla głośników komputerowych dali inne kryteria? czy Logitech dał im w łape?

MegaZ: Powodzenia w targaniu tego przez ulice :verymad: skrobnij parę zdań, "z pierwszych wrażeń"
  • 0

#17 MegaZ

MegaZ

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 13 02 2008 - 11:55

No i klops, a w zasadzie to cisza :D
Glosniki podlaczylem, ale nie graja, zielona wtyczka jest w zielonej dziurce i analogicznie czarna w czarnej, a pomarancziowa w pomaranczowej. Zainstalowalem nawet nowe sterowniki, ale po za zmiana jezyka na polski w sound manager nic sie nie zmienilo, czyli nadal towarzyszy mi cisza, niby wykrywa podlaczone glosniki, ale dzwieku nie ma. Wczesniej jak uzywalem tylko sluchawek musialem je wsadzic do niebieskiej dziurki (jak to sie nazywa, bo nie bede ciagle o dzirkach pisal :( ) i za kazdym razem kiedy wlaczalem kompa, musialem je jakby na nowo wykrywac, mam nadzieje, ze jestescie w stanie mi pomoc...

pzdr
  • 0

#18 killov

killov

    Początkujący

  • 131 postów

Napisano 13 02 2008 - 13:10

Sprawdź czy poprawnie podlączyłeś satelity do styków na tyle SUBa. Czarno-bialy kabel do czerwonego zatrzasku, czarny kabel do czarnego. Mogłeś niechcący pomylić bieguny. W panelu sterowania, znajdziesz "dźwięki i urządzenia.." w niej "zaawansowane" na dole przy ustawieniach głośników, zmień na Serround 5.1, w sterownikach podobnie. Aha, jaką masz kartę dźwiękowa dokładnie?

Dziurki, to tylne wyjścia/wejścia małego Jacka (dżeka). Zresztą może być i "dziurki" brzmi to bardziej romantycznie :D
  • 0

#19 MegaZ

MegaZ

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 13 02 2008 - 13:25

Moja karta to zintegrowana Realtec ac97' audio, mialem takie ustawienia jak pisales i dalej nie ma dzwieku, jest jeszcze informacja, ze sprzet dziala poprawnie, a w zakladce jack-sensing rowniez mam informacje, ze wszytsko jest ok, kabelki mam podlaczone dobrze...nie kumam
  • 0

#20 killov

killov

    Początkujący

  • 131 postów

Napisano 14 02 2008 - 23:35

Możesz podać nazwę kodeka, np. ALC850, AD1990? Natomiast AC97, to dość ogólna nazwa. Może, wtedy ktoś kto ma identyczną kartę dźwiękowa zdoła Ci pomóc, prawidłowo skonfigurować sterowniki, lub podpowiedzieć - gdzie czego szukać. Możesz to sprawdzić programem Everest.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych