Skocz do zawartości


Zdjęcie

GeForce 9800GT - Karta osiąga ponad 100 stopni Celsjusza.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Deszczowa Sarna

Deszczowa Sarna

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 24 06 2014 - 13:23

Witam serdecznie

Mam problem z moją kartą graficzną. Zakupiłem ostatnimi czasy kilka części do komputera, w tym:
Płyta główna Asrock H81M;
Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W Modularny;
Procesor Intel Core i5 4440 3.10 Ghz.

Kartę graficzną oraz pamięć ram dostałem w prezencie od znajomego, gdyż wymieniał swoje części a mnie nie było stać na więcej. 

Ram: Kingston KVR1330 2x1gb
No i nieszczęsna karta graficzna Geforce 9800GT z chłodzeniem Gigabyte.
Problem polega na tym, iż karta podczas spoczynku ma 55 stopni, a podczas pracy... przekracza 100, po czym komputer się zawiesza. Nie mam pojęcia co robić, próbowałem zdalnie podkręcać obroty wiatraka przy chłodzeniu, wymieniałem pastę termoaktywną, zmieniałem sterowniki na starsze (co pomogło mi uzyskać dodatkowe 5 minut w grze + 100fps więcej...), lecz karta ciągle się grzeje. Jak na razie używam starej 220gt, ale chciałbym jednak podziałać coś z 9800, jest o wiele wydajniejsza. Prosiłbym o propozycje, co z tym fantem zrobić. Z góry dziękuję za pomoc :)



  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 25 06 2014 - 01:05

Jakie to ma chłodzenie oraz jaką pastę i w jakiej ilości ją zastosowałeś? Karta była wypiekana w piekarniku czy nie znasz jej historii?



  • 0

#3 Deszczowa Sarna

Deszczowa Sarna

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 26 06 2014 - 14:51

Chłodzenie Gigabytowskie, radiator + wiatrak, nie znam jej historii. Pasta AG Gold, nie przesadzałem z ilością.



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: 9800gt geforce przegrzewająca się k.grafiki



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych