Skocz do zawartości


Zdjęcie

GeForce 7600 GT - niebieski ekran


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 bacha

bacha

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 08 01 2008 - 01:19

Witam! Moj problem z niebieskim ekranem wystepuje po uruchomieniu gry The Sims 2
Kiedy zaczne grac wydaje sie, ze wszystko jest ok, ale po ok 15-20 minutach pojawia sie niebieski ekran
z maxisowska klepsydra, ktory potem zmienia sie, albo w blekitny migajacy, albo
w czarny. W pierwszym wypadku przy odrobinie szczescia moge "wydostac" sie na pulpit i wlaczyc gre od nowa, ale niestety potem znowu bedzie jak na poczatku. Czasem pojawia sie komunikat "Wewnetrzny blad karty graficznej,
aplikacja zostanie zamknieta", ale najczesciej nie pojawia sie nic, tylko niebieski ekran...
W drugim wypadku kiedy ekran zmienia sie z niebieskiego w czarny, gasnie monitor(dioda zmienia sie z zoltej w pomaranczowa) i jedyne co moge zrobic to reset.
Zrobilam juz wszystko co mi przyszlo do glowy, zeby naprawic ten problem, ale nic nie pomoglo
Reinstalowalam gre, zainstalowalam najnowsze sterowniki do karty graficznej oraz Directx'a 9,0c, odkurzulam dokladnie wnetrze mojego komputera(bezdotykowo!) przeskanowalam wszystko mks_virem i adaware'm, ustawilam w menu ustawien karty graficznej antileasing - pod kontrola programu, zdefragmentowalam dyski(ale tylko systemowy i D,trzeciego-E, na ktorym mam zainstalowana gre zdefragmentowac do konca nie moge, poniewaz podczas wykonywania tego procesu resetuje mi sie komputer), zwolnilam sporo miejsca na kazdym z dyskow(C-3,03GB, D-8,76GB, E-8,46G i na tym
skonczyly mi sie pomysly.
Co mam jeszcze zrobic, zeby moja gra dzialala normalnie? Bardzo prosze o pomoc
Moj komputer
Athlon 64 3000+
1,86GHz
pamiec 1GB
grafika GeForce 7600GT 256
system WinXp Sp2

To moj pierwszy temat i post na tym forum wiec jesli zrobilam cos nie tak to przepraszam i prosze rowniez o przymruzenie oka na brak polskich znakow, poniewaz mam niemiecka klawiature, a co za tym idzie umlauty:)

  • 0

#2 Tequila

Tequila

    Stały użytkownik

  • 386 postów

Napisano 08 01 2008 - 09:38

Uruchom chkdsk na tym dysku E -
chkdsk e: /r
wpisane w wiersz polecenia. Jak nie pójdzie to uruchomienie konsoli odzyskiwania (np z płyty instalacyjnej) i tam
chkdsk e: /p /r
Moze jakieś uszkodzenie systemu plików a co za tym idzie plików gry powoduje takie szopki.

Inne gry działaja prawidłowo ?

  • 0

#3 bacha

bacha

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 08 01 2008 - 12:26

Tak, inne gry dzialaja normalnie, a co do
chkdsk e: /r
to niestety nie dziala...Otrzymuje komunikat "Nie mozna uruchomic chkdsk poniewaz wolumin jest uzywany przez inny proces"
  • 0

#4 Tequila

Tequila

    Stały użytkownik

  • 386 postów

Napisano 08 01 2008 - 12:29

No to wygląda na to, że nie ma czego szukać w sprzęcie - dysk albo sama gra - w tą strone bym poszedł.
Uruchamiałaś ten chkdsk ?
  • 0

#5 bacha

bacha

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 08 01 2008 - 14:19

Probowalam, ale jak pisalam w poprzednim poscie - nie dziala
Jednak udalo mi sie zdefragmentowac ten dysk E za pomoca Diskkeepera Lite
  • 0

#6 Tequila

Tequila

    Stały użytkownik

  • 386 postów

Napisano 08 01 2008 - 16:42

Nie przyuważyłem edycji posta.

Z poziomu konsoli odzyskiwania spróbuj zapuścić sprawdzanie błędów.
Ewentualnie odpal checkdiska z dodatkowym parametrem /x
chkdsk e: /r /x


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych