Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gdzie wprowadzić ustawienia dotyczące hasła do routera?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Baret

Baret

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 10 09 2007 - 01:26

gdzie wprowadzic ustawienia dotyczace hasła do routera, login?? mam neta radiowego klucz sieciowy podany komp gania na nieswoim macu w ustawieniach wpisany jest ip, dns, maska podsieci komp polaczony jest z siecia ale niestety nie dziala?przyznam ze niemial bym z tym problemu tylko ze laptopa mam kilk adni a win xp jest angielski a niemam zaduzego doswiadczenia z radiówką jakoś zawsze wolałem kabel;) dzieki za pomoc pozdraiwam!

  • 0

#2 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 10 09 2007 - 11:12

Witam.

Hasło i login do routera ustawia się w panelu administracyjnym urządzenia. Zajrzyj do instrukcji jaki adres przyporządkował producent (np. 192.168.1.1) i jaki nadał domyślny login/hasło. Druga sprawa, skoro nie masz neta, a wypowiedź jest bardzo chaotyczna to nie wiem, czy problemem jest mac, ustawienia protokołu czy może sam klucz sieciowy. Postaraj się napisać to jeszcze raz, ale w sposób zwięzły i treściwy.


---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0

#3 Baret

Baret

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 10 09 2007 - 22:18

no więc tak router nie jest mój jestem do niego dodany ale mac pochodzi z innego kompa!zmieniłem maca i wszystkie ustawienia podałem hasło do routera pokazuje że internet jest pobiera i wysyła pakiety niestety nie da się załadować żadnej strony!mam jeszcze klucz sieciowy i login ale iema gdzie tego wpisać przeglądłem wszystkie opcje internetowe!!
  • 0

#4 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 16 09 2007 - 11:51

Witam.

Skoro router nie jest Twój, to zakładam że nie masz do niego praw administratorskich. Mac'a podmieniłeś pewnie na tego, który jest dopisany do listy dopuszczonych. Co do podania 'hasła do routera' to mylisz pojęcia - Ty podajesz klucz dostępu do sieci, który wcześniej został zdefiniowany przez administratora. Podczas łączenia z siecią musisz podać owy klucz sieciowy i na pewno 'hasło i login' w opcjach internetowych nie wpiszesz. Najłatwiej będzie Ci skontaktować się z osobą, która ów siecią zarządza i poda Ci wszystkie potrzebne dane jeśli dostęp do tej sieci jest 'legalny'.


---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych