Skocz do zawartości


Zdjęcie

GTX 560 - Artefakt podczas instalacji/dezinstalacji sterowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 czupryn

czupryn

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 09 06 2016 - 11:25

Otóż ostatnio postanowiłem zainstalować najnowsze sterowniki do mojej karty graficznej. W czasie instalacji wyskoczył mi właśnie artefakt taki jak na filmiku, ale nie zdawałem sobie sprawy, że to coś aż tak złego.
Dopiero po 2-3 dniach gry zwróciłem uwagę, że FPSy w grze szybko zaczynają skakać i od 300 skacze mi do 180, a nawet i do 130, przez co sami wiecie, że nie gra się aż tak przyjemnie. Przed instalacją nie było żadnego problemu.
Postanowiłem odinstalować sterowniki, przy dezinstalacji artefakt wyskoczył ponownie, zrestartowałem komputer i ogólnie wszystko działa. Zainstalowałem najnowsze ze strony NVIDII i to samo.
Czy ma ktoś pojęcie co się może dziać, czego to jest wina? Czy sterowników, czy karta graficzna jest popsuta?

 

Artefakt widoczny jest w 1:20, wtedy to system, sterownik bądź coś resetuje ustawienia graficzne do zera (czyli kontrasty itp, wcześniej normalnie działało, jeszcze z miesiąc temu), a teraz jest czarny ekran, a potem artefakt i muszę zresetować komputer żeby zadziałało cokolwiek. Niby działa, niby sterownik jest zainstalowany, ale mam ten problem z FPSami.



  • 0

#2 remixfx

remixfx

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 09 06 2016 - 18:49

podaj resztę podzespołów..



  • 0

#3 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 09 06 2016 - 23:46

spróbuj wywalić w programy i funkcje w panelu sterowania wszystkie stery od grafy i inne rzeczy z napisem nvidia, reset kompa i w windows update sprawdź czy są nowe aktualizacje, powinien się zainstalować sterownik, który ms zaleca. Zobacz czy problem będzie dalej występował.

 

Zwykle najnowsze sterowniki nie są najlepsze.


  • 0

#4 czupryn

czupryn

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 11 06 2016 - 16:38

Odinstalowałem właśnie za pomocą panelu sterowania, wszyściutko i zainstalowałem starszą wersję sterowników i działa bez artefaktów. Problemem nadal jest spadek fpsów :o 
 


  • 0

#5 She_Said_She_Was_18

She_Said_She_Was_18

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 14 06 2016 - 16:35

Odinstalowałem właśnie za pomocą panelu sterowania, wszyściutko i zainstalowałem starszą wersję sterowników i działa bez artefaktów. Problemem nadal jest spadek fpsów :o 
 

Jak wygląda sprawa czystości układu chłodzenia karty?

Grafika może wpadać w throttling termiczny albo zasilacz niedomaga i stąd obniżenie taktowania i spadki FPS.

Sprawdź czy wtyczka nie wyskoczyła, ew podmiana zasilacza i dalsze testy.


  • 0

#6 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 15 06 2016 - 10:00

Do starego Fermiego obecne sterowniki nie dają żadnej korzyści a tylko ograniczają ich wydajność. Wróć do sterowników z 2014/15 roku i instaluj sam sterownik bez jakichkolwiek udziwnień typu Experience. Miałem to samo.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych