Skocz do zawartości


Zdjęcie

GG i Tlen - nagminne rozłączanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 madzikmedzik

madzikmedzik

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 04 01 2010 - 00:38

cześć, Magda jestem. od razu chciałabym zaznaczyć, że w kwestii komputerów jestem totalnym noobem:(

chciałabym prosić o pomoc. a mianowicie - korzystam z internetu bezprzewodowego, router to d-link DIR-300. system operacyjny to windows xp z bodaj sp3. i tu jest problem - czy to gg czy tlen - ciągle mi się rozłącza. jest to co najmniej irytujące. jedynie webgadu jakoś działa. ale wolałabym korzystać z pełnowymiarowego komunikatora. czy ktoś wie gdzie leży problem? jeżeli tak, to czy mógłby napisać co mogę zrobić, aby to gg działało normalnie? za wszelką pomoc z góry dziękuję:D

pozdrawiam - Magda

  • 0

#2 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 05 01 2010 - 12:42

Cześć, jestem Adrian.
Ściągasz coś w tych momentach gdy się rozłącza? Jaką masz siłę sygnału wi-fi?

Nie załamuj się. :P

  • 0

#3 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 05 01 2010 - 12:55

cześć, Magda jestem.


Hey jestem Maciek

Próbowałaś może tego ?
http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=5515065

Z tego co czytałem na forach o tym problemie , to często wina leżała po stronie rutera :P
  • 0

#4 madzikmedzik

madzikmedzik

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 05 01 2010 - 14:25

Cześć, jestem Adrian.
Ściągasz coś w tych momentach gdy się rozłącza? Jaką masz siłę sygnału wi-fi?

Nie załamuj się. :P


Nie, nic nie ściągam. A siła sygnału jest "znakomita", więc utrata sygnału nie wchodzi w grę.


Co do linka na forum o2 - to "rozwiązanie" tyczy się tylko komunikatora Tlen, no nie? Ale mi i GG się rozłącza, więc to chyba nie to.
  • 0

#5 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 05 01 2010 - 14:42

Niet, pokazane jest to tylko na przykładzie tlena i można też to zrobić w GG (chociaż nie wiem czy w najnowszych wersjach, bo nie korzystam). Z tej strony:
http://www.kadu.net/monitor
Skopiuj któryś z działających adresów (ja zawsze biorę ten z końcówką 13.33) i wstaw go do gg. Powinno zadziałać.
  • 0

#6 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 05 01 2010 - 15:09

Hej Madziu.

Słuchaj skoro masz router to wejdź w jego ustawienia i możesz spróbować udostępnić dodatkowo port samego GG.
Druga sprawa, jakie posiadasz zabezpieczenie komputera. Czasami jest tak.. Bywało kiedyś bynajmniej, że połączenia GG z PC odbierane były przez niektóre firewall'e jako ataki.
Możesz także ustawić GG jako "full trust" lub po prostu udostępnić w całości, jeśli program posiada takie opcje.
Sprawdź także dla samego testu jak będzie się zachowywał komunikator bez podłączonego routera. Podłącz po prostu modem bezpośrednio do PC i obserwuj czy nadal takie coś występuje.

Pozdrawiam.
Łukasz

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych