Skocz do zawartości


Fristo

Rejestracja: 25 lis 2009
OFFLINE Ostatnio: 29 09 2014 23:00
-----

Moje tematy

Sieć LAN nagle przestała działać.

29 01 2010 - 22:03

Witam.
Mam małą sieć LAN w domu (2 komputery). Siedzę sobie wczoraj przed kompem(host). W pewnym momencie przychodzi brat i mówi: "nie ma neta na drugim kompie". Wyłączyłem zaporę - nie pomogło, zrestartowałem komputer - to samo...

Komputery są połączone kablem krosowanym. Utworzona jest siec LAN i włączone jest udostępnianie połączenia internetowego. Na komputerze mającym bezpośrednie połączenie z netem (nazwę go host) jest zainstalowany Windows 7, natomiast na drugim (nazwę go klient) Windows XP SP3.

W tym dniu, w którym brat zauważył opisywany problem zmieniła się ikonka dotycząca połączeń sieciowych na pasku zadań. (Na screenie widać też połączenia sieciowe - jedno jest niepotrzebne, utworzylo sie podczas instalacji sterownikow do modemu, nieważne).
Dołączona grafika

Załączę też ss po rozwinięciu:
Dołączona grafika

Przy próbie diagnozowania połączenia LAN, system daje komunikat o problemie ze sterownikiem karty sieciowej. Reinstallowałem go - nie pomogło.

Pytania są następujące:
- Dlaczego nagle i samoczynnie połączenie przestało działać?
i najważniejsze
- Jak je mogę naprawić?

Karta sieciowa to: Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC
Sterowniki instalowały się samoczynnie w Win7.

Jestem przekonany, że podałem za mało informacji o problemie. Pytajcie to opiszę coś lub zrobię screeny.

Proszę o pomoc.