Skocz do zawartości


Zdjęcie

Foxconn G33M


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Jezierski

Jezierski

    Nie truć na gg.

  • 351 postów

Napisano 15 01 2011 - 22:13

Witam, tak jak w temacie , mam jednego kompa z w/w mobo. Jest jedno ALE :

Został on zakupiony w USA, firma Dell na pewno Wam znana , dokładniej "Dell Inspiron 530"

Problem jest taki że dell jak to dell ma poblokowane możliwości jakiegokolwiek OC w Biosie - i tu właśnie dochodzę do sedna problemu <--- tak, jestem tego pewny na 100%, nawet w google na forach np. o tematyce dell'a jest napisane że firma tak właśnie zrobiła.

Pytanie jest następujące:

- czy jeśli wgram nowy Bios / zaktualizuje stary to te blokady zejdą? ( wg. mnie tak ale jak to zrobić?)
- nie posiadam stacji dyskietek do boot'owania ale wiem że da się to zrobić z płyty- tylko JAK ?

w/w problemy wynikają najprawdopodobniej z tego iż nie potrafię znaleźć biosu to raz , a dwa nie potrafię znaleźć programu którym go można wgrać (mam win Viste 32bit)

gdzies czytałem o wgrywaniu biosu z poziomu Windy i jestem nawet skłonny ku temu rozwiązaniu ale musi mi ktos podac link i do programu i do sterów(biosu)*



* w jednym programie prosiło ciągle o plik z rozszerzeniem .bin a takowego nie miałem w pobranym biosie... WTF ? (próbowałem pozmieniac rozszerzenia na bin ale nic nie dało :tajemniczy_mietek: )

prosze o nie zadawanie zbędnych pytań czy znam się na OC lub o nazwe zasilacza, bo nie jestem w tych sprawach początkujący a ten problem wynika tylko i wyłącznie z tego że kupiłem gotowca od Della (i już załuje, chociaż komp super chodzi po małej przeróbce)


POMOCY DO WAŁA!

Użytkownik Jezierski edytował ten post 15 01 2011 - 22:14

  • 0

#2 Damian_im2

Damian_im2

    Cosmo + pakiet biznes.

  • 1 508 postów

Napisano 16 01 2011 - 11:03

Ściągasz najnowszy BIOS końcówka P37 oraz FOX live update.
Czy pomoże z OC ? Nie wiem, ale warto spróbować.
Wszystko robisz na własną odpowiedzialność.

Link : http://www.foxconnsupport.com/download.aspx?models=en-us0000319&category=C000000001&series=en-us0000002&keywords=
2 pozycja to BIOS
7 pozycja FOX live update

Użytkownik Damian_im2 edytował ten post 16 01 2011 - 11:05

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych