Skocz do zawartości


Zdjęcie

Formatowanie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 patro6

patro6

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 29 04 2011 - 18:00

Witam. Mam "MAŁY" problem ze sformatowaniem mojego laptopa... ;)
1. Nie mam CD-Romu
2. Vista wiesza się nawet przy safe-mode
3. Instalka z pendrive'a - nie znalazło pendrive'a. Próbowałem: Vista, Mini-XP, Mandriva Linux. Tak, ustawiałem w biosie boot z usb key i wszystkie inne możliwości.
4. Instalka z karty sd poprzez wbudowany czytnik - nie znalazło karty.
5. Live-CD? - patrz pkt. 1
6. Podczepienie dysku twardego pod komputer stacjonarny - Udało mi się przynajmniej odzyskać dane. System Po zaistalowaniu na blaszaku i przełożeniu do lapka nie startuje.
7. Kupno CD-Romu - dioda świeci, niby wszystko działa, a i tak bios stacji dysków nie znajduje.
8. Dzwoniłem do firmy, w której kupiłem laptopa ale g***o to dało, jak można się było domyślić, ale to był akt desperacji ;)
Jako "narzędzi" naprawczych mogę użyć: 4gb pendrive, 2gb karta pamięci, podręczna siekierka.
Brak mi pomysłów... Proszę o pomoc zanim przerobię ten złom na kisiel.
Najlepiej przez GG: 1110654

Z góry dziękuję.

  • 0

#2 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 29 04 2011 - 21:21

Może padaj model sprzętu?

  • 0

#3 patro6

patro6

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 29 04 2011 - 23:52

Jest to notebook Arno Activebook Carbon X2.

Zaczęło się od właśnie CD-Romu. Jak był podpięty to laptop nie chciał startować. To go odpiąłem. A jakieś 2 tygodnie później, jak na złość, padł system który był stabilny przez prawie 2 lata.

Edit:
A jeśli zrobiłbym coś takiego, żeby podpiąć znów dysk pod komp stacjonarny i zacząć wgrywać XPka, przerwać w momencie, gdy komp się restartuje. Przełożyć dysk spowrotem do lapka. Wtedy instalacja chyba idzie z dysku a nie z płyty, nie? Myślicie że zadziała?

Użytkownik patro6 edytował ten post 29 04 2011 - 23:58

  • 0

#4 spamerowicz

spamerowicz

    Początkujący

  • 28 postów

Napisano 07 05 2011 - 12:04

Po pierwsze format dysku musi być NTFS pod XP
Po drugie to musisz mieć instalkę windows Sp3 bo tak się dzieje ze starszymy wersjami że nie widzą dysków SATA.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: formatowanie komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych