Skocz do zawartości


Zdjęcie

Formatowanie systemy Windows 8 - HP Recovery


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 BestiaNoFair

BestiaNoFair

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 28 01 2015 - 00:34

W niniejszym poradniku chciałbym poruszyć kwestię przywracania ustawień fabrycznych (formatowanie wszystkich dysków) w systemie Windows 8 i Windows 8.1 dla początkujących użytkowników. wszystkie procesy odzyskiwania starałem się opisać zwięźle i na temat, dodatkowo dodałem kilka zrzutów ekranu aby pomóc Tobie w nie popełnieniu jakiegokolwiek błędu. Pisząc poradnik korzystałem z oprogramowania jakie udostępnia Firma HP (HP Recovery Manager), które zostały dostarczone wraz z moim laptopem HP Pavilion g6 aczkolwiek na innych modelach proces ten jest identyczny. Pamiętaj aby zrobić kopie plików (przypominam wszystkie pliki zostaną usunięte), do wykonania recovery będziesz potrzebował jakikolwiek nośnik danych który pomieści 16GB (Pendrive, płyty DVD, dysk zewnętrzny etc.)

 

1. Uruchom aplikację HP Recovery Manager używając ścieżki bezwzględnej (patrz cytat)  lub po prostu użyj kombinacji klawiszy Windows + Q i w polu wyszukiwania wpisz 'HP Recovery Manager', następnie w oknie kontroli zezwól na uruchomienie aplikacji.

C:\Program Files (x86)\Hewlett-Packard\HP Recovery Manager\Rebecca.exe

 

2. Wybierz opcję 'Tworzenie nośnika odzyskiwania danych' i utwórz nośnik odzyskiwania, tutaj niestety nie pomogę ponieważ utworzyłem już kiedyś nośnik i sformatomałem dysk D więc ta opcja jest niedostępna aczkolwiek jest to sprawa banalna i nawet początkujący użytkownik powinien sobie poradzić z utworzeniem własnej kopii systemy. Jeśli będziesz miał z tym problemy polecam poniższy filmik Polskiego Działu HP.

3. Ponownie wróć do głównego interfejsu aplikacji i wybierz opcje 'Platforma odzyskiwania systemu Windows Recover Environment' po czym zatwierdzamy klikając przycisk OK i nasz komputer ponownie nam się uruchomi (restart).

thumb_pre_1422391925__hp-recovery-managethumb_pre_1422392436__hp-recovery-manage

 

4. kolejnym krokiem jest wybranie opcji 'Rozwiąż Problemy' i resetujemy ustawienia wybierając opcje 'Resetuj Ustawienia' i po kolei wkładamy do nasz nośniki danych w moim przypadku były to 4 płyty DVD które możesz nagrać czytając 1 krok tego poradnika. Następnie uzbrój się w cierpliwość, samo resetowanie zajęło około 2 godzin.

thumb_pre_1422395889__rozwiaz_problemy.jthumb_pre_1422395953__resetuj_ustawienia

 

5. Teraz zostaniesz zapytany czy chcesz utworzyć kopię zapasową plików, po wybraniu typu plików (mp3, wideo, obrazy etc.) zostaną one zapisane na nośniku.

 

I tym oto sposobem wykonałeś recovery dla Twojego HP, nie będę opisywał pozostałych kroków ponieważ jest to instalacja systemu Windows i przebiega ona w bardzo prosty sposób, wystarczy że dostosujesz się do wskazówek które są wyświetlane podczas instalacji.

 

Poradnik dla Forum.Tweaks.pl  • 1

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 28 01 2015 - 13:56

Konkurs zakończony, do 30.01 przedstawimy wyniki!  • 0
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych