Skocz do zawartości


Forest76

Rejestracja: 21 wrz 2014
OFFLINE Ostatnio: 21 09 2014 18:30
-----

Moje tematy

Laptop [2800-3300zł] wg. specyfikacji:

21 09 2014 - 14:07

Laptop do zastosowań domowych + praca biurowa (www, cad, office, sporadycznie gry)

 

1) Matryca: 15.6"  (HD & FHD, kąty widzenia + Matowa)

najważniejsza kwestia to czy rozdzielczość FHD 1920x1080 i czy małe czcionki nie będą dokuczliwe? sporo czytałem  i podobno przy win8.1 można sobie tą kwestie rozwiązać skalując czcionki. Jako, że nie mam obecnie z tą rozdzielczością do czynienia, wiec zapytam czy takie rozwiązanie jest dobre? Drugorzędnie ważne są dla mnie kąty widzenia i ewentualnie matryca Matowa.

 

2) Procesor: i7

tu poważnie zastanawiam się nad procesorami niskonapięciowymi ze względu, że wydzielają mniej ciepła i są tym samym mniej prądożerne (Intel Core i7-4510U, Intel Core i7-4600U, Intel Core i7-4650U) są to procesory 4generacji 2rdzeniowe. 

3) Karta graficzna: dual
bez jakichkolwiek upodobań byleby była dual

4) Łączność: Wi-Fi
jako że routery narzucają nam standard AC, wolał bym żeby w laptopie była karta wi-fi 802.11ac
na etapie szukania + w/w parametry znalazłem jednak tylko kilka jednostek różnych producentów (można policzyc to na palcach jednej ręki) strasznie tego mało !

 

5) Łączność: USB
pomimo standardu jaki jest obecnie USB 3.0 nadal producenci dorzucają USB 2.0 nie rozumiem tego szczerze i wolałbym wszystkie porty jako USB 3.0

 

 6) Dysk HDD & SSD
tutaj jak dla mnie obojętne bo i tak po zakupie będę chciał przerzucić mój SSD 250GB Evo 840

7) Pamięć: RAM

Jestem zdania że w dzisiejszych czasach 6GB RAMU to minimum, choć sam szukam sprzętu min. 8GB 

 

8) Napęd optyczny
jestem zdania że ta technologia powinna w spokoju już dawno odejść do lamusa, także laptop BEZ NAPĘDU !


Proszę o linki.
Jeżeli chodzi o rozdzielczość pisać ile wlezie. THX