Skocz do zawartości


Zdjęcie

Firewall w NOD32 blokuje neta w LANie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Fristo

Fristo

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 27 11 2009 - 22:35

Witam. Mam problem z firewallem. Mam ustawiony w nodzie ten tryb interaktywny. Myślałem, że będę miał pełną kontrolę nad tym, co firewall blokuje, a co nie. Niestety, w przypadku połączenia internetowego które udostępniam innemu komputerowi w sieci lokalnej firewall robi, co chce. Gdy go wyłączę, Internet na drugim kompie działa jak należy jednak komputer udostępniający pozostaje bez osłony firewalla i wyświetla się nieprzyjemny komunikat o zagrożeniu.
Moje pytanie jest następujące: W jaki sposób mogę ustawić w antywirusie zakaz blokowania dostępu do neta?
Ewentualnie mogę zastosować inny firewall ale nie orientuję się w nich zbytnio. Windowsowy wystarczy czy może jakiś inny? Podajcie przykłady ale pamiętajcie żeby nie obciążał zbytnio kompa i nie blokował neta;<

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 29 11 2009 - 13:09

Nie stosuję NODa od dłuższego czasu, ale poszukaj w ustawieniach opcji wykluczeń i dodaj tam coś takiego jak: http. Oprogramowanie odpowiadające za działanie WWW nazywa się: Monitor IMON, został on dobrze opisany w tym tutorialu: NOD32 blokuje Internet.
Również NOD wysłał stosowną notatkę na temat problemu z połączeniem z Internetem. Mianowicie należy ściągnąć najnowszą wersję programu (co najmniej 2.7) na komputerach z zainstalowanym Windows XP Service Pack 2.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych