Skocz do zawartości


Zdjęcie

FX 5200 2 monitory


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 1zero

1zero

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 18 02 2011 - 14:23

Witam serdecznie gdyż to mój pierwszy wpis ;)
Jestem jak większość zgredów po czterdziestce trochę ciemny w tym temacie i proszę o pomoc.Moja karta graficzna ma tylko jedno wyjście na monitor - analog D-SUB.Kupiłem nowoczesny TV i chcę podłączyć.Moja karta to FX 5200 a dostałem FX 5200 Fast z D-SUB i DVI.
Mam pytanie czy jak je zamienię to sterowniki od starej uruchomią nową i czy niczym nie ryzykuję, gdyż na ten moment nie mogę pozwolić sobie na jakąś awarię.
Nawet jak wszystko pójdzie dobrze to czy oba gniazda są aktywne równocześnie i będę miał obraz na obu monitorach? Kabel DVI--HDMI już mam.

Ponad 130 wyświetleń i zero odpowiedzi.Czyżby same gorsze mądzioły ode mnie ;)

Użytkownik Wujek Celdur edytował ten post 27 02 2011 - 00:02

  • 0

#2 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 27 02 2011 - 00:05

FX 5200 to FX 5200. Sterowników nie musisz reinstalować, gdyż będą działały dla takiej samej karty.
Obraz na obu monitorach? Nie. FX 5200 nie obsługiwało wielu monitorów.
Możesz mieć obraz albo na TV albo na monitorze.

Użytkownik Wujek Celdur edytował ten post 27 02 2011 - 00:06

  • 0

#3 1zero

1zero

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 27 02 2011 - 01:01

Dzięki za odpowiedż xD Rzeczywiście jak ściągnąłem ze strony Nvidii rzekomo najnowsze to przed instalacją wyświetliło mi się okno z zapytaniem "czy na pewno chcę zamienić nowszą wersję na starszą". Jeśli chodzi o obraz na starym crt 17" od kompa i Toshibie 40" to jest na obu jednocześnie.Panel operacyjny karty graficznej wykrył telewizor (podał nawet markę), a potem dopisało mi trochę szczęścia , bo gdzieś tam wcisnąłem bodajże klon i pojawił się obraz na obu.Jedynie do dżwięku muszę dokupić rozgałęziacz.Monitor podłączyłem do Dsub , a TV w grafice- DVI i z drugiej strony pięciometrowego przewodu- HDMI, wetknięty w specjalnie dedykowane gniazdo przez Toshibę nr.3.
Aha... przestawiłem trochę rozdzielczość aby była w miarę uniwersalna , ale chyba niebawem zmienię monitor na jakiś nowoczesny 16/9, ale i tak jest super.Trzy pstryknięcia pilotem i zamiast obrazu z satelity mam wszystko to co na komputerze.Już nie drętwieją mi nogi pod ciężarem mojej Pani jak przysiada coś wspólnie obejrzeć... ;)

Użytkownik Bamber edytował ten post 27 02 2011 - 17:12

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych