Skocz do zawartości


Zdjęcie

Epson SX100 - Nie wykrywa tuszy, ale w dziwny sposób...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bonbons

Bonbons

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 13 10 2009 - 23:21

Kilka dni temu zakupiłem w/w urządzenie. Zainstalowałem standardowo dołączone tusze, chciałem wydrukować pierwszą stronę ale wyskoczył błąd, że tusze są puste. Co dziwne, przy kserowaniu bez użycia komputera, coś tam się drukuje, więc tusze na pewno nie są puste.
Chciałem je wyjąć i jeszcze raz włożyć, ale nie mogę, bo nie chcą się zatrzymać w miejscu, z którego mam do nich dostęp - postępując wg. instrukcji trzeba wcisnąć na początku "stop", niestety urządzenie nie reaguje w ogóle na to.
Więc mam teraz "puste" tusze, których nie mogę wyjąć o.O
Jeśli ktoś chce mogę podesłać filmik/fotki jak to wygląda, jeśli to pomoże :whistling:

Drukarka jest mi naprawdę pilnie potrzebna! Liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam.

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 05 12 2009 - 12:02

Otwarłeś obudowę najpierw, a dopiero potem wcisnąłeś przycisk STOP? Problem z wykrywaniem tuszu zazwyczaj występuje, gdy korzystamy z zamienników.

  • 0

#3 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 05 12 2009 - 13:53

Przed otwarciem obudowy należy wyłączyć drukarkę klawiszem Stop/Power, i wtedy unieść pokrywę, głowica sama się ustawi w położeniu do wymiany pojemników, czyli pośrodku drukarki. Jeśli jest to drukarka używana to pojemniki mogą być nie wy resetowane.
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 06 12 2009 - 14:18

@brutus Uwierz mi wyłączona drukarka nie wysunie pojemnika z tuszem, bo jest w trybie energooszczędnym. Sam mam Epsona i wiem co mówię.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych