Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ekran tylko na monitorze zewnętrznym + bsod, laptop Dell Inspiron 1764


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Izane

Izane

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 25 09 2014 - 14:41

Cześć,

mam nietypowy problem do diagnozy.

 

Laptop to DELL Inspiron 1764

Ekran LCD w ogóle się nie odpala, natomiast gdy podłączymy zewnętrzny ekran to wszystko jest "OK".

Wszystko by było ok, ale dziwne, że też system się nie odpala, wywala niebieski ekran (w załączniku).

Błąd wskazuje na sterowniki itp.

 

Niestety przeinstalowanie sterowników grafiki + DirectX'a itd nic nie pomogło (tak, wczoraj laptop naglę odżył, ekran lcd działał i system też).

 

Testy wtedy przeprowadzone na grafice, CPU, pamięci, dysku... wszystko OK nic się nie działo. Kilkanaście róznych uruchomień... dalej ok.... a i tak po czasie zdechł. 

 

W diagnostyce wbudowanej w laptop wyskoczył błąd dellowski: 1000-0321, Unable to detect LCD - Laptop

 

W trybie awaryjnym system odpala, jest wszystko ok, (na zewnętrznym ekranie, na lcd lapka dalej ciemność)

 

Teraz pytanie, matryca padła lub jakiś kabel przez co ciemność jest, a windows podczas uruchamiania się wywala bo go nie wykrywa? Czy może grafika? Czy inne pomysły?
Sterowniki raczej nie, bo co by one miały do tego, że nawet w biosie ekran lcd... czarny.

 

Pozdrawiam


Załączone miniatury

  • bsod.jpg

  • 0

#2 Igorius

Igorius

    Magister

  • 464 postów

Napisano 25 09 2014 - 16:22

https://sites.google.com/site/itdesk101/knowledge-database/dell-error-codes
 

Remove and reinstall the Display cable  & Invertor for error codes:
          After reinstalling the Display cable & Invertor re-run the diagnostics if you receive the same error code. Need to replace the LCD

Usuń i zainstaluj ponownie kabel wyświetlacza i inwertor dla kodów błędów: Po ponownym zainstalowaniu kabla wyświetlacza i Invertor ponownie uruchomić diagnostykę, jeśli pojawia się ten sam kod błędu. Należy wymienić LCD

Użytkownik Igorius edytował ten post 25 09 2014 - 16:26

  • 2

#3 Izane

Izane

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 25 09 2014 - 22:49

O wielkie dzięki, jutro się tym zajmę, po całej operacji (już po naprawie) dam znać co i jak :)

Pozdrawiam


  • 0

#4 Izane

Izane

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 26 09 2014 - 13:09

Wypiąłem wszystkie kable czyli przy LCD jeden i idący z LCD do płyty głównej.
Wpiąłem znowu, niestety bez zmian.
Znalazłem jakąś starą matrycę pod te same piny, na niej gdy wkłada się wtyczkę z zasilania mignie ekran (lampka) i to tyle, gdy odpalamy laptop to znowu ciemno (ale tu zaś nie mam pewności, czy ta stara matryca w ogóle działa)

Na zapasowej i na normalnej po tych czynnościach w diagnostyce nowy błąd: 2000-0103, opisu brak (coś z pamięcią EPROM).
W sumie przy diagnostyce dużo dziwnych dodatkowych znaków przez co jest nieczytelne (tak jakby błąd grafiki no ale na systemie już odpalonym i innych zero takich problemów).

Jakieś pomysły?

Tak wygląda to wszystko na ekranie:
https://www.dropbox.com/sc/ffooccqb3w45hy5/AAAQ6urLQHjampwbVyRfZOoia

Na zdjęciach kolejno: błąd z diagnostyki, kolejny krok po błędzie (sprawdzanie ekranu) i potem już test CPU.

Ja będę starał się załatwić podobną matrycę do testów bo nie chce na ślepo wydać kasę na nową i okażę się, że to nie to.

Pozdrawiam
Mariusz

Użytkownik Izane edytował ten post 26 09 2014 - 13:12

  • 0

#5 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 26 09 2014 - 13:32

W trybie awaryjnym system odpala, jest wszystko ok, (na zewnętrznym ekranie, na lcd lapka dalej ciemność)

Jeżeli na zewnętrznym monitorze jest wszystko w porządku, to są dwie możliwe opcję
1. Uszkodzony interwer (dla testu włącz laptopa, przechyl matrycę i pod światłem zobacz czy nie widać pulpitu, lub czegokolwiek.
2. Uszkodzona matryca (ciężko stwierdzić ze przyczyna może leżeć po stronie matrycy)
3. Uszkodzona taśma sygnałowa.
Na Twoim miejscu oddał bym laptopa do najbliższego serwisu i poprosił ich o diagnozę/wycene naprawy laptopa.
Ewentualnie po zdiagnozowaniu problemu przez serwis możesz sam dokonać naprawy.

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#6 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 26 09 2014 - 13:43

Co do błędu Blue Screen to możesz odczytać plik Dmp znajdziesz go w Moj komupter → C → Windows → minidump
Odczytasz plik za pomocą programu Dbg

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#7 Izane

Izane

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 26 09 2014 - 14:53

BlueScreen to nie problem - błąd odczytany itp, na innym dysku z systemem wszystko jest ok (opanowane).

Problem tylko teraz z diagnozą co jest powodem braku ekranu na LCD laptopa.

 

Inwerter jest raczej ok, na ekranie nie ma jakiegokolwiek obrazu.

 

Tak więc albo matryca albo kable, no chyba, że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł.

Z błędów Dellowiskich jeszcze wyskoczyło 5300:0119 czyli "failure while writing and reading video memory"

 

W moim laptopie Acer mam 17stkę i po allegro widzę, że ma ten sam PIN do podpięcia... to będę miał pewną matrycę na podmianę i się okaże, najwyżej dalej kombinowanie :)


  • 0

#8 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 26 09 2014 - 16:34

Podbieństwo wtyczek nie musi oznaczać kompatybilności matryc. Po pierwsze upewnij się czy przypadkiem ta od acera nie ma podświetlenia LED(w przeciwieństwie do CCFL). Po drugie i tak raczej z dellem byłoby jej cieżko podziałać, bo(tak jak to miałeś ze starą znalezioną matrycą) musiałbyś przeprogramować tą wymienioną w błędzie pamieć EPROM odpowiednim wsadem. 

Najlepiej jakbyś znalazł schemat złącza swojego laptopa i sprawdził miernikiem, czy napięcia zgadzają się z teorią.


Użytkownik bipiw edytował ten post 26 09 2014 - 16:38

  • 0

#9 Izane

Izane

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 26 09 2014 - 20:39

Sprawdziłem, wszystko OK. (A sprawdzałem z moim laptopem bo zamienniki są te same do Acera i Della)

Matryca z Della jest ok, w Acerze działa normalnie, matryca z Acera w Dellu... nie działa.

Czyli wiemy, że matryca OK, laptop ogólnie OK

Zostaje tylko kabel lub jakiś wewnętrzny problem z grafiką?

Kable w Acerze niestety inny wtyk przy płycie głównej więc nie mogłem przetestować ale to już mniejszy problem bo to małe koszta :)

 

Pozdrawiam


  • 0

#10 JInRoh

JInRoh

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 27 10 2014 - 22:05

Witam.

Pojawił się u mnie dokładnie taki sam problem, też Dell Inspiron 1764.

Czy udało Ci się znaleźć rozwiązanie?



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych