Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne rozłączanie myszki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 pawelekez1

pawelekez1

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 14 01 2016 - 13:53

Witam wszystkich i proszę o wyrozumiałość ponieważ pierwszy raz zakładam temat na waszym forum.

Od około tygodnia męczę się z dziwnym problemem rozłączania myszki podczas korzystania z komputera. Problem jest bardzo ciężki do zdiagnozowania ponieważ rozłączanie myszki występuje w niejednostajnych odstępach czasu najczęściej podczas około godzinie gry np w grę sieciową. W Windowsie rzadziej . Jednak tez występuje zwłaszcza w momencie kiedy w grze zacznie się zacinać to jak powrócę  do systemu też to się dzieje. Napiszę teraz co zrobiłem żeby namierzyć problem i oczywiście nic nie pomogło:

1. Przeinstalowałem system w celu wykluczenia problemu sterowników. ( Nadmienię że korzystałem z Windows 10 i problem pojawił się nagle wcześniej było wszystko oki

2. Sprawdziłem problem występuje na wszystkich portach usb zarówno z tyłu jak i frontu obudowy

3. Sprawdziłem kabel myszki oraz podpiąłem innego gryzonia żeby wykluczyć problem myszki( dalej to samo)

4. Odinstalowałem wszystkie porty USB żeby system sam ściągnął właściwe sterowniki

5. Wyłączyłem zrównoważony plan oszczędzania energii i zmieniłem na wydajny (taki zeby nie wyłączał urządzeń USB w celu oszczędzania energii) oraz w ustawieniach zawansowanych USB wyłączyłem wstrzymanie selektywne w celu oszczęsczania energii.

 

Nie wiem co jeszcze mogę zrobić proszę o pomoc. Poniżej specyfikacja sprzętu jaki posiadam

 

procesor: intel core i5 3470 3.4 ghz Ivy 1155

płyta:  gigabyte b75-D3v

ram : 8 gb kingston

karta graficzna:  asus radeon 7870 2GB OC

myszka: genius deathtaker, logiteh mx518
słuchawki: Creative Tactic 3d Alpha

monitor iiyama 24' Prolite

 



  • 0

#2 kener

kener

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 18 01 2016 - 23:58

Proponuję sprawdzić temperatury na procku grafice i chipsecie. Jest wiele programów np. OCCT lub HWMonitor. Oczywiście powinny cię interesować temperatury przy obciążeniu.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych